Frezarka ze sklejki 20mm

Maszyny wykonane z drewna, płyt meblowych itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Johnny
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 9
Posty: 244
Rejestracja: 24 sty 2010, 19:08
Lokalizacja: Dębica

#31

Post napisał: Johnny » 07 paź 2010, 15:33

bo to juz taka godzina hehe co świętowałeś?



Tagi:


Autor tematu
pilat
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 18
Posty: 31
Rejestracja: 28 wrz 2010, 18:28
Lokalizacja: rzeszow

#32

Post napisał: pilat » 15 paź 2010, 21:45

Przepraszam za brak prac nad projektem ale jestem w trakcie kompletowania całej elektroniki i silniki. Tak w miedzy czasie chciałem się zapytać o kilka spraw dotyczących takiej maszynki.
1.Pierwsze to jakie oprogramowanie jakie najlepsze oraz czy jest konieczność kupowania orginalnego czy są jakieś darmowe?
2. Jake parametry kompa do takich maszynek?

Awatar użytkownika

namemartin
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 732
Rejestracja: 01 mar 2008, 18:08
Lokalizacja: Warszawa

#33

Post napisał: namemartin » 15 paź 2010, 23:00

pilat pisze:1.Pierwsze to jakie oprogramowanie jakie najlepsze oraz czy jest konieczność kupowania orginalnego czy są jakieś darmowe?
Najbardziej popularne (nie pisze, że najlepsze, ponieważ wszystkich nie testowałem) jest Mach 3 - wygodny i dość prosty. Do pobrania najnowsza wersja na stronie ArtSoft'u. Na początku straszy mnogością przycisków, ale dość szybko można macha opanować, a przynajmniej w podstawowym stopniu. Wersja demo umożliwia wpisanie do 500 linii kodu co umożliwia wykonanie prostych prac (cokolwiek to znaczy ;) ) Step2CNC - przyjazny w użytkowaniu - płatny ,ale mniej kosztuje od macha. Z darmowych TurboCNC - pod dosa - kiedyś próbowałem, ale tak dla testu. Jest jeszcze Linuxowy EMC.
pilat pisze:2. Jake parametry kompa do takich maszynek?
Wymagania sprzętowe opisują producenci oprogramowania, ale raczej nie mniej jak 1000Mhz PIV , 512RAM i kilka G przestrzeni dyskowej za stosunkowo niewielkie pieniążki można nabyć.

Pozdrawiam
W dzień obchodź się z żoną jak z przyjacielem, w nocy jak z przyjaciółką.


Autor tematu
pilat
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 18
Posty: 31
Rejestracja: 28 wrz 2010, 18:28
Lokalizacja: rzeszow

#34

Post napisał: pilat » 17 paź 2010, 11:19

Puki co maszynka ma posłużyć do wykonywania płytek drukowanych, wycinania w tworzywasz sztucznych w 2D i próby obróbki w 3D a później może nawet coś takiego:

ale to odległa przyszłości i do takich rzeczy trzeba inna maszynkę sobie zbudować :grin:


Autor tematu
pilat
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 18
Posty: 31
Rejestracja: 28 wrz 2010, 18:28
Lokalizacja: rzeszow

#35

Post napisał: pilat » 01 lis 2010, 16:37

Najwyższy czas na mała aktualizacje tematu. Konstrukcja maszynki niby skończona zostaje sprwdzic ją w praktyce. Mam terz pytanie odnośnie elektroniki czy chłodzenie zasilacza i sterownika jest koniecznością mam wentylator jak na zdjecku i niewiem czy montowac go cała elektronik jest taka jak polecaliście zasilacz polecił sprzedający jak dobrze pójdzie to może jakieś testowe cięcia w przyszłym weekendzie wszystko spowodowane zakupem PCta a teraz zdjęcia:ObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika

namemartin
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 732
Rejestracja: 01 mar 2008, 18:08
Lokalizacja: Warszawa

#36

Post napisał: namemartin » 01 lis 2010, 17:05

Witam
Sprzedawca w/w sterownika zaleca: "W otwartej przestrzeni sterownik w zasadzie może pracować bez dodatkowego chłodzenia,
zabudowany zwykle wymaga chociaż niewielkiego wymuszonego przepływu powietrza. "


Widzę, że obudowa została zaadoptowana od starego odtwarzacza VHS. Jest dość niska z małą ilością otworów więc wentylacja wymuszona jest wskazana jak najbardziej.
W dzień obchodź się z żoną jak z przyjacielem, w nocy jak z przyjaciółką.


creative1agh
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, 21:11
Lokalizacja: Kraków

#37

Post napisał: creative1agh » 01 lis 2010, 20:54

witam,

sam jestem na etapie projektowania podobnej maszyny do prób, większość elementów już mam, jednak pozostaje problem wrzeciona - mógłby kolega dokładniej opisać to założone u siebie na maszynce?
Sam osobiście widzę, że tanio się nie da załatwić tego tematu ( tak żeby to pochodziło dłużej niż kilka godzin :) )


Autor tematu
pilat
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 18
Posty: 31
Rejestracja: 28 wrz 2010, 18:28
Lokalizacja: rzeszow

#38

Post napisał: pilat » 01 lis 2010, 22:12

Jeśli chodzi o wrzecino to pleciałem po najletszej lini oporu kipiłem je za 80 zł w praktikerze a jego moc to 80 W mam tylko nadzieje ze szybko niepadnie :mrgreen:

Awatar użytkownika

namemartin
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 732
Rejestracja: 01 mar 2008, 18:08
Lokalizacja: Warszawa

#39

Post napisał: namemartin » 01 lis 2010, 22:53

pilat pisze:Jeśli chodzi o wrzecino to pleciałem po najletszej lini oporu kipiłem je za 80 zł w praktikerze a jego moc to 80 W mam tylko nadzieje ze szybko niepadnie :mrgreen:

Rok temu dwa takie załatwiłem bez większych problemów...
Nadaje się co najwyżej do pracy ciągłej w granicach 20-30 min i to już mało się nie rozpuszcza... Kilka takich "manewrów" i po szlifierce...
Zakupy w marketach mają jedną zaletę. Sprzęt na gwarancji spalony, zazwyczaj wymieniają na nowy. Pod warunkiem, ze nie kupujesz na firmę...
W dzień obchodź się z żoną jak z przyjacielem, w nocy jak z przyjaciółką.

Awatar użytkownika

niko65
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 430
Rejestracja: 27 lut 2009, 00:05
Lokalizacja: Stary Sącz

#40

Post napisał: niko65 » 02 lis 2010, 09:58

Tak jak kolega namemartin mówi praca na takiej mini szlifierce to po pół godziny chociaż na 1-2 biegu moja potrafiła działać do 2 godzin w miękkim materiale.
Wyższe obroty służą tylko żeby ją spalić mi dwie odmówiły współpracy może i gwarancja jest ale co z tego jak człowiek oczekuje nie zawodnośći a nie żeby stać przy frezarce i czekać kiedy się spali.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja drewniana”