drewniana frezarka - cięcie płyty meblowej

Maszyny wykonane z drewna, płyt meblowych itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
etet100
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 23
Posty: 569
Rejestracja: 24 lut 2008, 12:40
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#51

Post napisał: etet100 » 19 lut 2013, 12:25

popik10 pisze:Trochę dużo gadania nie wiadomo o czym, czas się zdecydować :wink:
Według mnie budowa wrzeciona to trochę jak z tym wyważaniem drzwi. Może się okazać, że strzelimy sobie w stopę a koszty przekroczą jakość.
Każde wrzeciono generuje hałas, w materiale tym bardziej, chce kolega cicho to trzeba zainwestować w laser. Jeśli ma być tanio i cicho to nakryć całość wytłumiającą obudową.
Dużo gadania bo nie chodzi o 50 zł. Wolałbym takiego urządzenia pomacać, posłuchać i wtedy się decydować. A tak pozostaje gadanie, oglądanie filmików i czytanie opinii.

Zdaje sobie sprawę z tego, że każde wrzeciono generuje hałas. Ja nie oczekuje ciszy idealnej. Jestem natomiast w stanie iść na jakiś kompromis (stosunkowo duża cena i niska moc - chodzi mi o proxxona BFW-40E) żeby było pod tym względem jak najlepiej. Ale to urządzenie podobno znowu się grzeje i potrafi się wyłączyć w najmniej oczekiwanym momencie (chyba tu na forum znalazłem informacje)

Co do robienia wrzeciona zgadzam się. Jeśli sam zacznę to robić to skończy się katastrofą.

Obudowa nie wchodzi w grę bo nie mam miejsca. Myśle o folii chroniącej przez pyłem (bo robię to w domu) ale nic grubszego, cieższego i niedemntowalnego nie wchodzi w grę.



Tagi:

Awatar użytkownika

ursus_arctos
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 16
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2011, 18:29
Lokalizacja: Warszawa / Lublin

#52

Post napisał: ursus_arctos » 19 lut 2013, 14:17

Obudowa może mieć formę pudła bez dna, nastawianego na maszynę. Takie pudło można wykonać z poliwęglanu komorowego na przykład. Po zakończeniu pracy pudło podnosisz i składasz (jeżeli zrobisz składane). Ochroni Cię zarówno przed pyłem jak i częścią hałasu.
Alternatywą w kwestii pyłu jest instalacja odkurzacza w pobliżu wrzeciona.


Autor tematu
etet100
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 23
Posty: 569
Rejestracja: 24 lut 2008, 12:40
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#53

Post napisał: etet100 » 19 lut 2013, 15:55

ursus_arctos pisze:Obudowa może mieć formę pudła bez dna, nastawianego na maszynę. Takie pudło można wykonać z poliwęglanu komorowego na przykład. Po zakończeniu pracy pudło podnosisz i składasz (jeżeli zrobisz składane). Ochroni Cię zarówno przed pyłem jak i częścią hałasu.
Nawet na składane coś w tej chwili nie mam miejsca. Jak wymyśle gdzie tą maszyne dać to może coś takiego zrobię.
ursus_arctos pisze:Alternatywą w kwestii pyłu jest instalacja odkurzacza w pobliżu wrzeciona.
Ten temat też miałem poruszyć. Jaki odkurzacz ? Czytam o tanich, drogich, przemysłowych, wodnych, bezworkowych i już znowu nie wiem nic. Planowałem najtańszy za 100 zł żeby go najwyżej za 3 miesiące wywalić ale czy taki odkurzacz wytrzyma chociaż 3 miesiące ?
Z workiem czy bez ? W lidlu był jakiś za 180 i pisali coś o filtrach do trocin ale już ich nie ma. Bywają też jakieś separatory i inne cuda.

No i wrzecionko:

http://www.ebay.com/itm/0-8KW-WATER-COO ... 0659751976

Podobno przy chłodzeniu wodnym jest ciszej (co byłoby logiczne). Będzie to się do czegoś nadawało ?

Awatar użytkownika

ursus_arctos
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 16
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2011, 18:29
Lokalizacja: Warszawa / Lublin

#54

Post napisał: ursus_arctos » 19 lut 2013, 20:10

Ad. wrzeciono - te "chińczyki" wymagają falownika - szukaj więc aukcji z falownikiem. Ponadto, aby uniknąć cła/vatu/opóźnień, zamów z dostawą z UK. Na polskim ebayu możesz wybrać, że ma być z EU :)

Odkurzacz - najtańszy też się nada, ale odkurzacz sam z siebie jest głośny - zwłaszcza tani. Może być workowy albo cyklon; wodne omijaj szerokim łukiem, to pomyłka.


Autor tematu
etet100
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 23
Posty: 569
Rejestracja: 24 lut 2008, 12:40
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#55

Post napisał: etet100 » 19 lut 2013, 21:36

ursus_arctos pisze:Ad. wrzeciono - te "chińczyki" wymagają falownika - szukaj więc aukcji z falownikiem. Ponadto, aby uniknąć cła/vatu/opóźnień, zamów z dostawą z UK. Na polskim ebayu możesz wybrać, że ma być z EU :)
Falownik kupiłbym raczej na miejscu bo jakiś używany może (chociaż nie musi) wyjść dużo taniej. Nie wiem tylko czy to spełnia moje wymagania.
ursus_arctos pisze:Odkurzacz - najtańszy też się nada, ale odkurzacz sam z siebie jest głośny - zwłaszcza tani. Może być workowy albo cyklon; wodne omijaj szerokim łukiem, to pomyłka.
Chciałem kupić najtańszego karchera wd 3.200. Po włączeniu mi przeszło.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja drewniana”