Zakup wypalarki

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Adiem
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 7
Rejestracja: 02 kwie 2014, 09:15
Lokalizacja: Kielce

#41

Post napisał: Adiem » 02 kwie 2014, 11:37

@cnccad
Widzę, że ktoś tu wstał dzisiaj z łóżka lewą nogą ^^
Zbędna dyskusja laser vs plazma, potrzebuję producentów godnych uwagi a nie dziwnych porównań.

@bartuss1
Czyżby nie było producenta przecinarek plazmowych CNC w Europie, którzy spełnią wyżej wymienione punkty albo ich większość? ;]



Tagi:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#42

Post napisał: bartuss1 » 02 kwie 2014, 11:49

pewnie i sie znajdą, kwestia budzetu jak zwykle, ale najwiecej chinszczyzny, ja sie nie pcham, zwłąszcza ze doczytałem czego kolega oczekuje
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Adiem
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 7
Rejestracja: 02 kwie 2014, 09:15
Lokalizacja: Kielce

#43

Post napisał: Adiem » 02 kwie 2014, 12:21

bartuss1 pisze:pewnie i sie znajdą, kwestia budzetu jak zwykle, ale najwiecej chinszczyzny, ja sie nie pcham, zwłąszcza ze doczytałem czego kolega oczekuje
a nie miałeś może styczności z modelem Stigal Dynamic Speed HQ? Na targach wyglądało fajnie ale... targi to targi a produkcja to "ciutke" inne środowisko pracy ;)

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#44

Post napisał: bartuss1 » 02 kwie 2014, 13:14

otóz to, moze w zakmecie zapytaj
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#45

Post napisał: cnccad » 02 kwie 2014, 16:50

Adiem pisze:@cnccad
Widzę, że ktoś tu wstał dzisiaj z łóżka lewą nogą ^^
Zbędna dyskusja laser vs plazma, potrzebuję producentów godnych uwagi a nie dziwnych porównań.
nie , nie wstał lewą nogą. Tylko pracuje i odpisuje.
ktoś kto robi do plazmy stół wymienny , to się ratuje jakimiś wynalazkami. Do plazmy nie ma potrzeby stołu wymiennego gdyż praca plazmy jest wolniejsza jak lasera i maszyny nie osiągają dużych szybkości.
Fakt , są "świry" co na wolnych przejazdach maszyna ma np. 24m ale przy tak małym obszarze roboczym to po prostu nie ma żadnego racjonalnego znaczenia.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


aspem
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 153
Rejestracja: 12 sie 2008, 16:04
Lokalizacja: Dragon city

#46

Post napisał: aspem » 02 kwie 2014, 19:23

Witam,

O ile miejsce na hali pozwala to może lepiej zrobić 2 stoły na wspólnym torowisku.
Ale mimo woli plaźmie trochę jeszcze daleko do lasera nawet stosując źródła Hypertherma 400XD czy też Kjellberga 380A.

Plus głowica do ukosowania to osobna bajka.

Aspem

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#47

Post napisał: cnccad » 02 kwie 2014, 19:34

miejsca będzie tyle samo zajęte.
ze stołami wymiennymi chodzi o bezpieczeństwo. Nie komfort pracy lub polepszenie czegoś.
W laserze stół wjeżdża do kabiny gdzie ploter zasuwa dość nie obliczalnie ... a w przypadku plazmy nie ma takich ruchów.
A to że ktoś ( jakiś producent ) próbuje przeobrazić plazmę w laser to zwykły chwyt marketingowy za który trzeba płacić.
Po za tym ...
problem jest z odprowadzaniem spalin z plazmy.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Adiem
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 7
Rejestracja: 02 kwie 2014, 09:15
Lokalizacja: Kielce

#48

Post napisał: Adiem » 03 kwie 2014, 08:15

Dokładnie - chodzi o bezpieczeństwo no i dodatkowo o efektywność pracy. Założenie jest proste, plazma ma działać w systemie 3 zmianowym. Na jednym stole tniemy a z drugiego stołu wywalamy elementy po cięciu i ładujemy kolejny arkusz blachy. Dlatego też zasugerowałem się rozwiązaniami z laserów czyli wymienne stoły. Jeszcze nie wiem jak to będzie wyglądało w praktyce ze względu na temperature elementów po cięciu ale to już inny problem.

Tak czy inaczej zdąrzyłem się rozeznać troszkę na rynku i rozmawiałem z kilkoma osobami pracującymi u różnych producentów przecinarek plazmowych. Faktycznie lepiej użyć stół o długości 12m niżeli 2x 6m z wymianą automatyczną. Jedynym dodatkiem będzie bramka świetlna na środku stołu - nie ważne, że plazma jest znacznie wolniejsza, bezpieczeństwo musi być zagwarantowane. Co do miejsca na hali to jest ono wykorzystane w porównywalny sposób bez względu na to czy zastosujemy 2x stół 6m czy też jeden długi na 12m.

Powracając do mojego pierwszego pytania - jacyś producenci godni polecenia? ;]

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#49

Post napisał: cnccad » 03 kwie 2014, 19:54

maszyna ma być nowa :?:
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


SpecCNC
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 32
Rejestracja: 26 cze 2009, 19:11
Lokalizacja: Polska

#50

Post napisał: SpecCNC » 03 kwie 2014, 22:00

Moim zdaniem najlepszy wybór z polskich firm to Stigal.
Dobry serwis i ciągły rozwój maszyn. Też byłem na targach w Kielcach i na wielu wcześniejszych targach. Kiedyś robili prościutkie maszyny, ale teraz biją konkurencję na łeb na szyję i niestety są dość drodzy.
Stigal zawsze miał fajne rozwiązania nastawione na wydajność i bezpieczeństwo, stoły wymienne, osłona palnika, bramki świetlne, szybkie przejazdy, teraz widziałem ich głowicę 3D, która może naprawdę dużo więcej niż inne głowice, o ile to co pokazują jest już dobrze dopracowane.
Musisz sam zdecydować, każdy na forum powie ci trochę coś innego. Ja lubię Stigal, ktoś inny Zakmet, a inny Eckerta.
Moja rada jest taka. Nie kupuj od firm handlowych tylko rozmawiaj bezpośrednio z producentami maszyn.
Jeśli wybierzesz 2-3 potencjalnych dostawców podzwoń po kilku referencjach, a następnie pojedź do producentów na prezentację maszyny i cięcia.
A później wybierz i podziel się z nami swoim wyborem.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”