Amatorska Plazma CNC 1mx1,5m

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
KamiKow
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 11
Posty: 11
Rejestracja: 30 kwie 2012, 12:24
Lokalizacja: Polska

#21

Post napisał: KamiKow » 19 kwie 2013, 19:54

Źródło prezentuje się dobrze, nie wygląda chińsko-tandetnie, odpowiednio masywne, przyjemny interfejs, możliwość zapisu 10 ustawień, regulacja preflow(0-2s co 0,1s) i postflow (1-25s co 1s). Palnik to jakaś podróbka trafimet a101, ale też jest ok. Odpala w powietrzu bez problemu, przy materiale odpalałem z 6mm, pewnie mógłbym więcej, ale nie testowałem. Przewodu mam 5 albo 6m. Wszystkie cięcia wykonane (czyli te co widać na zdjęciach powyżej + jeszcze kilka elementów) na jednej dyszy i nie wygląda źle, jeszcze kilka by przeżyła.

Chciałbym napisać coś więcej, ale miałem okazję pobawić się tylko przez kilka godzin i tylko tą blaszką 4mm.



Tagi:


Autor tematu
KamiKow
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 11
Posty: 11
Rejestracja: 30 kwie 2012, 12:24
Lokalizacja: Polska

#22

Post napisał: KamiKow » 31 maja 2013, 17:18

Ostatnio miałem trochę czasu to posiedziałem nad maszyną. Prawie udało mi się wyeliminować ząbek o którym pisałem wcześniej, przyczyna była błaha, nie prostopadłe zamocowanie palnika. Skompensowałem też programowo luzy na nakrętkach, całe 15μm ;) tyle pokazał mi czujnik zegarowy. Poprawiłem (zmniejszyłem) przyśpieszenia i posiedziałem nad prędkościami cięcia, a tutaj część z elementów które wyciąłem:

Obrazek
Obrazek
blacha 3mm i 15mm
najdrobniejszy element widoczny na 1. zdjęciu ma miejscami 1mm szerokości a blacha gruba na 3mm :)

No i wykonałem stół, tylko zdjęć nie mam :(

Mam też pewien problem, walczę ze zgorzeliną i nie za bardzo wiem w którą stronę iść, tzn ciąć szybciej, wolniej, większym prądem czy mniejszym. Na pewno jedną z przyczyn jest niskie ciśnienie (3,3 bara), ale na razie na to nie mam wpływu. A zgorzelina ta wygląda tak:
Obrazek
Trudno ją młotkiem jest obstukać

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#23

Post napisał: cnccad » 31 maja 2013, 18:59

ciśnienie mniej więcej na 4,5bara ale nie więcej jak 5,5 , na pewno szybciej i niżej palnik.
po porostu masz pod spodem nie zgorzelinę ale nie wydmuchany materiał.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


MaInnE
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:28
Lokalizacja: Hermanówka

#24

Post napisał: MaInnE » 21 lip 2013, 17:12

Witam wszystkich bo po raz pierwszy pisze na forum.

Proponuje rozważyć zakup 10 barowej sprężarki. moja plazma 60 Amper , Welbach Prolox na chinczyku nie dawała rady. Zakupiłem Fini 200 l i jestem usatysfakcjonowany. Daje rade przy zapotrzebowaniu palnika 115 l na minute.
Pozdrawiam, koszt sprężarki to 4000 brutto.
MaInnE kto pyta nie błądzi. :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”