połaczenie płyty głównej ze sterownikami silników krokowych

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
Daniello17
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2011, 15:45
Lokalizacja: Miasta

połaczenie płyty głównej ze sterownikami silników krokowych

#1

Post napisał: Daniello17 » 19 kwie 2011, 16:04

witam , jestem tutaj nowy i mam pytanie posiadam płytę główna do wypalarki plazmowej i nie wiem jak połączyć elektrycznie całość ponieważ płyta nie jest wogole podpisana a płytka posiadam taka
http://allegro.pl/cnc-plyta-glowna-z-op ... 94012.html

i ta płytka ma wyjścia na osie z, x, y i jakieś a oraz dwa wyjścia po przekaźnikach i wyjścia optoizolowane a zatem jak ma wyjście z to jest dir+, dir- pul+ pul- a nie ma wyjść tak jak na sterowniku krokowym wyjść ena+ i ena - sterownik posiadam taki;

http://www.cncprofi.com/index.php?actio ... vctrh5p4n7

i mam problem jak połączyć to w jedna całość , chodzi mi o to może ktoś już taka płytę główna podpinał i wie może jak spiąć taki sterownik chodzi mi o to zeby jeden sterownik podpiąć bo z reszta bym już wtedy sobie poradził , chodzi mi to te wyjścia ena najbardziej co są na sterowniku a nie ma ich na płycie głównej gdzie to wpiąć.z góry dzięki.



Tagi:

Awatar użytkownika

tanifon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 631
Rejestracja: 22 lis 2008, 13:59
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

#2

Post napisał: tanifon » 19 kwie 2011, 18:23

Przerabiałem podobny problem... może wiec tak...

"Płytę tego typu trzeba podłączyć jak na fotce poniżej. Wszystkie masy na płycie trzeba spiąć razem i podłączyć GND w sterowniki DIR z płyty do DIR w sterowniku i PUL z płyty do CK1 w sterowniku. Ponieważ płyta CNC Profi nie posiada pinu ENABLE można podłączyć go na stałe do masy. W programie w ustawieniach zaznaczyć "aktywny w stanie niskim"

Obrazek

Obrazek
Skaner 3D, gigantyczne rzeźby, piła motorowa..

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7884
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#3

Post napisał: tuxcnc » 19 kwie 2011, 20:06

W przeciwieństwie do sterownika, gdzie każdy sygnał pełni określoną funkcję, tak zwana "płyta główna" posiada tylko wejścia i wyjścia a ich nazwy są czysto umowne.
W tym konkretnie przypadku dwa wyjścia są zakończone przekaźnikami, co nieco ogranicza ich uniwersalność, ale też można przecież podłączyć np. oświetlenie zamiast chłodziwa.
Tak więc wyjścia oznaczone jako oś A mogą być użyte jako sygnał Enable.
Tak samo wyłączniki krańcowe i przycisk E-stop mogą być podłączone dowolnie.
Ważne jest tylko to, żeby w programie sterującym wszystko ustawić właściwie.

.


Autor tematu
Daniello17
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2011, 15:45
Lokalizacja: Miasta

#4

Post napisał: Daniello17 » 19 kwie 2011, 20:52

a te wyjścia na sterowniku silnika krokowego zwane ENA+ i ENA- gdzie mam wpiąć? posiadam jeszcze sterownik uwp 200 do sterowania wysokością palnika THC i gdzie tamto się wpina ? A czy trzeba jeszcze jakaś płytę Macha zeby to spiąć wszystko razem??

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”