Na co zwracać uwage przy zakupie TUE 35

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.
Awatar użytkownika

panzmiasta
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 788
Rejestracja: 17 gru 2011, 18:13
Lokalizacja: MALBORK

#41

Post napisał: panzmiasta » 31 gru 2014, 10:48

Święte słowa Kamar pisze , najgorsze chłamy z motocykli jakie widziałem to tylko u rolasa , zajeździć ekstremalnie , spawarka młotek i drut i dużo dużo silikonu dekarskiego - jeśli dbają o coś to tylko o kombajn , traktor . O tyle ciekawe że do sprzedaży to ich jest najlepsze :lol: Mam wku...rw bo dwa tygodnie temu byłem u takiego jednego burakesa na szczęście tylko znajomy mnie wynajął -kasę na paliwko dostałem . Targowali się o skrzynię z przed wojny -ile dasz - a ile chcesz -a ile dasz- a ile chcesz - a ile dasz bo ja nie wiem ile to warte - mogę dać z ... hmm 250zł ? Nie tyle to za mało za tyle to nie oddam niech stoi :twisted: :twisted: :twisted:


PS: Ciężko by nawet w te 3 setki na 50cm uwierzyć w nowej maszynie a co dopiero w starym gruchocie , a jak tyle ma faktycznie to może lepiej że panewki niesmarowane , nasmarujesz i zacznie gubić precyzję :shock:


perfekcyjna B. S. , OUS 1 - Oświęcim 1066/72r; Pozdrawiam

Tagi:


Autor tematu
zuh
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 15
Posty: 112
Rejestracja: 13 paź 2014, 14:15
Lokalizacja: Lubuskie

#42

Post napisał: zuh » 31 gru 2014, 11:01

kamar, no tutaj, zapomniałem napisać "podobno". Tak mi koleś napisał. Wiem, że to co mówi sprzedawca, jest po to aby sprzedać.
Zienek, nie mam pojęcia czy używał odboczki czy nie. Sprzedający mówił, że bez problemu można przetoczyć coś, sprawdzić, pomierzyć.
Przetaczając wałek, to sprawdzę luzy na wrzecionie i czy wrzeciono jest osiowe do łoża, tak?
Jest możliwość sprawdzenia stanu panewek odboczki?

Na siłę tokarki nie szukam. Ile może być warta taka tokarka? głupio byłoby przepłacić.
Zakładam, że łoże jest ok (jak coś będzie nie tak, to nie kupie) ile jest akceptowalne "uciekanie wymiaru" na przetoczonym wałku?

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#43

Post napisał: Zienek » 31 gru 2014, 14:12

To zależy co chcesz robić. Jak jakieś proste rzeczy nie wymagające precyzji, to i 0,05 jak ucieka przy uchwycie to łez nie będzie.

Jak jakiś wpust pod łożysko, czy zegarkowe rzeczy, czy tolerancje to 0.05 na krótkim odcinku może powodować nagłe zmiany nastroju na dużo gorszy wraz z artykułowaniem wulgaryzmów i wzywaniem Boga na daremno.
Jak ktoś ma doświadczenie to i z większymi luzami sobie poradzi, ale to już są sztuki tajemne, które ciężko się nauczyć i wyczuć na nieznajomej maszynie.


Autor tematu
zuh
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 15
Posty: 112
Rejestracja: 13 paź 2014, 14:15
Lokalizacja: Lubuskie

#44

Post napisał: zuh » 31 gru 2014, 18:12

A ile może być warta taka tokarka? TUE35 i zakładając że łoże jest ok, luzy na wrzecionie ok i panewki odboczka do remontu.

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#45

Post napisał: Zienek » 01 sty 2015, 10:08

Bez osprzętu ja bym był w stanie zapłacić ok 3000 w zależności od stanu pozostałych komponentów ( stan śruby pociągowej, nakrętek od posuwów, komplet kół zmianowych, szczęk uchwytu, stanu uchwytu itp)

Jak wszystko ideał i komplet , to i ponad 4000.


krj
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 102
Rejestracja: 10 gru 2009, 22:33
Lokalizacja: Kraków

#46

Post napisał: krj » 14 sty 2015, 10:52

Ja jeszcze w sprawie wrzeciona , jakiego smaru lub oleju używać do smarowania łożysk wrzeciona w TUE35 , chodzi o kalamitkę , jest na zdjęciu .Obrazek


jarucki
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 818
Rejestracja: 11 sty 2011, 23:40
Lokalizacja: okolice nałęczowa

#47

Post napisał: jarucki » 06 lut 2015, 14:32

panzmiasta pisze:Święte słowa Kamar pisze , najgorsze chłamy z motocykli jakie widziałem to tylko u rolasa , zajeździć ekstremalnie , spawarka młotek i drut i dużo dużo silikonu dekarskiego - jeśli dbają o coś to tylko o kombajn , traktor . O tyle ciekawe że do sprzedaży to ich jest najlepsze :lol: Mam wku...rw bo dwa tygodnie temu byłem u takiego jednego burakesa na szczęście tylko znajomy mnie wynajął -kasę na paliwko dostałem . Targowali się o skrzynię z przed wojny -ile dasz - a ile chcesz -a ile dasz- a ile chcesz - a ile dasz bo ja nie wiem ile to warte - mogę dać z ... hmm 250zł ? Nie tyle to za mało za tyle to nie oddam niech stoi :twisted: :twisted: :twisted:


PS: Ciężko by nawet w te 3 setki na 50cm uwierzyć w nowej maszynie a co dopiero w starym gruchocie , a jak tyle ma faktycznie to może lepiej że panewki niesmarowane , nasmarujesz i zacznie gubić precyzję :shock:
nie wrzucaj wszystkich do jednego worka!
Nie ma zasady gdzie i co kupisz Wszystko zależy od człowieka!

[ Dodano: 2015-02-06, 14:33 ]
krj pisze:Ja jeszcze w sprawie wrzeciona , jakiego smaru lub oleju używać do smarowania łożysk wrzeciona w TUE35 , chodzi o kalamitkę , jest na zdjęciu .
Przeczytaj cały temat :)
We wcześniejszych postach bylo to omówione

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”