GTS 450 dla SolidWorks - porażka ?


Autor tematu
bryn1u
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 25
Rejestracja: 28 mar 2010, 19:23
Lokalizacja: Kraków

GTS 450 dla SolidWorks - porażka ?

#1

Post napisał: bryn1u » 03 paź 2012, 09:15

Witam.

Mam takie pytanie. Czy używał/używa ktoś karty graficznej podanej w temacie ? Używam w pracy SW 2012, komputer został złożony przez firme "Cad'owska" z przeznaczeniem właśnie do rysowania 3D/2D i powiedzmy jakąś tam w przyszłości prostą symulację. Niestety po wyciągnięciu okręgu mam kwadratowe koła. Wygląda to tak trochę jak wielobok. Czy możliwe, że jest to wina karty graficznej ? Procesor to Intel Xeon 3.2, więc tutaj raczej nie szukałbym problemu. Proszę o jakąś rade bo już nie wiem co robić. Komputer jest na gwarancji. Jeżel się okaże, ze karta jest walnięta to idzie do wymiany.
P.S
Używalem kiedyś IronCad'a. Tam dopiero była "masakra". Przy złożeniach z 3 części (dosłownie) potrafił wisieć 3 min bez żadnej odpowiedzi przy zużyciu zaledwie "groszowych" wartości jeśli chodzi o zużycie pamięci ram i procka. Po odwieszeniu, wystarczyło tylko dotknąc coś na złożeniówce i efekt był ten sam. Przeinstalowywałem windows'a, program, robiłem zalecane ustawienia i dalej to samo ! Co robić ?



Tagi:


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#2

Post napisał: numerek » 03 paź 2012, 11:49

używałem starszego GT 520 potem zmieniłem na Quadro i nie widziałem znaczącej poprawy w renderowaniu i złożeniach
dopiero zwiększenie pamięci do 16 Gb dało ewidentną poprawę teraz mogę kręcić modelem do woli :)

co to u ciebie znaczy kwadratowe koła ?
wielobok zawsze jest przy dużym powiększeniu

sprawdź na stronie solidworks czy karta jest na ich liście i może pobierz sterowniki
a przede wszystkim sprawdź ile masz pamięci - na 4 Gb ledwo będzie szło

Awatar użytkownika

pasierbo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2008, 23:24
Lokalizacja: Lublin

#3

Post napisał: pasierbo » 03 paź 2012, 12:38

Solid Edge ustawia sie jak bardzo "kwadratowe" koła maja być w celu przyspieszenia pracy programu kosztem gorszej jakości obrazu. Może SW też sa gdzieś takie ustawienia grafiki.


Autor tematu
bryn1u
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 25
Rejestracja: 28 mar 2010, 19:23
Lokalizacja: Kraków

#4

Post napisał: bryn1u » 03 paź 2012, 13:50

pasierbo pisze:Solid Edge ustawia sie jak bardzo "kwadratowe" koła maja być w celu przyspieszenia pracy programu kosztem gorszej jakości obrazu. Może SW też sa gdzieś takie ustawienia grafiki.
Zgadza się. Też pracowałem na SE. Tylko, ze w tym przypadku to nie ma znaczenia. Niestety :(.

Awatar użytkownika

blue_17
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwie 2009, 07:55
Lokalizacja: Kraków/Kornatka

#5

Post napisał: blue_17 » 03 paź 2012, 16:04

A jakie masz sterowniki do tej karty bo karta jest ok proponuję zainstalować sterowniki do SolidWorksa ze strony producenta dedykowane pod tą kartę

Osobiście gdzie miałem 128M ramu na karcie DDR2 i "zestaw biurowy" można było robić swobodnie złożenie powyżej 100 części bez real view - ale o było na FX QUADRO 1400 więc staruszka :) a solidworks był w wersji od 2007 do 2011 na niej :)

Pozdrawiam
"I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili sie tego." :D

Awatar użytkownika

CAD Perfekt
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 26
Rejestracja: 25 sty 2012, 15:01
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#6

Post napisał: CAD Perfekt » 09 paź 2012, 02:07

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem na czym polega problem.
Ale jeśli dobrze rozumiem to proponuję wejść tak
Menu górne
1 Narzędzia dalej Opcje
2 Opcje Systemu
3 Wybieramy Wydajność
4 Generowanie Krzywizny ( ustaw suwak bardziej w lewo)
5 Zakładka Właściwości dokumentu
6 Pozycja Jakość obrazu
7 Rozdzielczość ULU/ULW widoków cieniowanych i jakość robocza ( ustaw suwak bardziej w prawo)
8 Zatwierdź opcje
9 Ciesz się lepszą jakością wyświetlania modeli.

Karta o której piszesz nie jest co prawda do zastosowań CAD a do gier ale nie powinno mieć to wpływu na jakość Twojego obrazu. Myślę że te ustawienia powinny Ci pomóc.
Paweł Kosmatka
Dedykowane Szkolenia SolidWorks
Skanowanie 3D
>>>szkoleniesolidworks.pl<<<
>>>solidworksforum.pl<<<
CSWP CSWST

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”