Pukanie w formę na żywice nie działa. Mam doświadczenie, niestety w małych odlewach, ale się podzielę.
Ogólnie to najlepiej telepać całą formą, punktowe wibrowanie się niestety nie sprawdza. Do swoich celów zbudowałem sobie oto taki stół wibracyjny:
Link.
Sprawdził się w 100%. Przy dużym przesyceniu żywicą całej mieszanki (>15%) po pół godzinie pracy na wierzchu formy pojawiała się czysta żywica.
Z moich poszukiwań w sieci wszystkie firmy, które zajmują się tego typu odlewami (a jest ich kilka) mają wielkie stoły wibracyjne a dodatkowo odlewy są odpowietrzane za pomocą próżni. I sądzę, że jest to poprzedzone jakimiś badaniami, bo chyba by nie robili tego ot tak.
Co do regulacji obrotów to się nie wypowiem, nie miałem u siebie.
Także może dwie stare opony od ciężarówki, kawał stalowej blachy z dokręconym silnikiem wibracyjnym i na to formę. Sądzę że do testów z 300kg odlewem spokojnie starczy.
Czym będziesz mieszał taką ilości? Jakaś betoniarka?