Pracuje na AXYZ

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Lycon
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 03 lut 2009, 14:42
Lokalizacja: Kraków

#51

Post napisał: Lycon » 03 lut 2009, 14:58

Witam.
Od 2 miesięcy pracuje na AXYZ 6010.Przy waszych problemach Moje są akurat błache że tak powiem.Frezuje raczej takie byle jakie rzeczy typu:PCV lub plexia.Moje pytanie jest takie:Mam płyte MDF'a na stole o grubości ok 5 mm.Gdy kłade plexie 2-3 mm i włączam podsys to mi to poprostu ucieka.(Źle wycina).Nie wiecie jaka płyta byłaby lepsza.Zeby lepiej trzymała się stołu i podsys lepiej działał.Pytałem w AXYZ'ie i powiedzieli ze MDF jest do tego najlepszy.No ale może ktoś sprawdzał coś innego?

Pozdrawiam!



Tagi:

Awatar użytkownika

Autor tematu
lenherd
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 32
Posty: 482
Rejestracja: 20 sty 2006, 23:38
Lokalizacja: wrocław

#52

Post napisał: lenherd » 03 lut 2009, 15:16

To się zdarza niestety szczególnie jak małe elementy tniesz.
Jak tnę małe z dużego arkusza to zostawiam mostki, często też przykręcam dodatkowo materiał do tego spodniego MDFu

[ Dodano: 2009-02-03, 15:19 ]
Grzegora pisze:Zmieniło sie w osi x i y 0,02mm i w z o 0,01mm

Ale to chyba pikuś
Za takie stwierdzenia na tym forum można zostać ukamienowanym :wink: :lol:

Pozdrawiam


Lycon
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 03 lut 2009, 14:42
Lokalizacja: Kraków

#53

Post napisał: Lycon » 04 lut 2009, 12:59

Ja właśnie pracuje w firmie reklamowej i raczej tne elementy od 10mm do 0,5 mm wiec szczególnie często musze przyklejać taśmą.Co zajmuje więcej czasu.No ale cóż chyba muszę się przyzwyczaić.

Pozdrawiam


bratpit
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 05 lut 2009, 09:33
Lokalizacja: Wrocław

#54

Post napisał: bratpit » 05 lut 2009, 10:59

Zastanów się czy nie możesz rozłożyć materiału na 2,5 i 8 komorę podsysu - przy wyłączeniu pozostałych przyleganie powinno być tam najkorzystniejsze
bratpit

Awatar użytkownika

Autor tematu
lenherd
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 32
Posty: 482
Rejestracja: 20 sty 2006, 23:38
Lokalizacja: wrocław

Posuw z pliku nc

#55

Post napisał: lenherd » 16 lut 2009, 12:37

Witam
Czy można jakoś ustawić tak żeby TP widział prędkości robocze z pliku NC w którym te parametry zostały ustawione.
TP tak jakby widział tylko ścieżki a posuwy trzeba mu podać od nowa mimo że zawsze urzywam cad origin

Pozdrawiam.


Lycon
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 03 lut 2009, 14:42
Lokalizacja: Kraków

#56

Post napisał: Lycon » 20 lut 2009, 08:35

Witam,
Chciałem zapytać czy ktoś z Was kiedyś próowal przeciąć np:10 sztuk jakies tworzywa sztycznego.Chodzi mi o plexi 3 mm zalezy mi na tym zeby przeciac za 1 cieciem 10 sztuk.Przy 18000 obrotach wrzeciona przetnie mi wszystie sztuki lecz plexi sie topi.Znowu przy 5000 lamie sie frez.Jest moze jakas tabelka przy ilu obrotach ma byc minimalna predkosc przesuwu wrzeciona lub cos w tym stylu ?No a moze ktos z Was probowal i sie udalo zeby plexi sie nie topilo.Ja probowalem tylko dwu piorowym frezem.
Pozdrawiam


Grzegora
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 13
Posty: 29
Rejestracja: 24 cze 2007, 15:46
Lokalizacja: Trójmiasto

#57

Post napisał: Grzegora » 20 lut 2009, 23:19

To co opisujesz to niezły hardcore.

Tak aby jakość była dobra tnij po max. 3 płyty.

Poza tym - tniesz plexę wylewaną czy wytłaczaną ?

Wylewka lepiej się obrabia. Przy drugiej nawet bym nie podchodził do tematu 3 płyt, chyba że masz dużo nowych frezów :lol:

Moje pytanie jak chcesz utrzymać ten materiał na stole przy cięciu skomplikowanych elementach.



-----------

re:Witam,
Chciałem zapytać czy ktoś z Was kiedyś próowal przeciąć np:10 sztuk jakies tworzywa sztycznego.Chodzi mi o plexi 3 mm zalezy mi na tym zeby przeciac za 1 cieciem 10 sztuk.Przy 18000 obrotach wrzeciona przetnie mi wszystie sztuki lecz plexi sie topi.Znowu przy 5000 lamie sie frez.Jest moze jakas tabelka przy ilu obrotach ma byc minimalna predkosc przesuwu wrzeciona lub cos w tym stylu ?No a moze ktos z Was probowal i sie udalo zeby plexi sie nie topilo.Ja probowalem tylko dwu piorowym frezem.
Pozdrawiam


Lycon
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 03 lut 2009, 14:42
Lokalizacja: Kraków

#58

Post napisał: Lycon » 23 lut 2009, 08:34

To jest plexi wylewana.Przy kupnie stolu dostalem takie zaciski ze jak sie sciagnie MDF'a to mozna przypiac kilka oplyt chociaz to i tak nie trzyma jakos doskonale.No ale dzieki.Chyba musze zakonczyc prace nad tym projektem.

[ Dodano: 2009-03-17, 10:15 ]
Witam
Chciałem zapytać czy może któryś z Was wycinal jakies rzeczy z blachy stalowej?Czy jest to wogole mozliwe?No i jak tak to jakim frezem najlepiej?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Autor tematu
lenherd
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 32
Posty: 482
Rejestracja: 20 sty 2006, 23:38
Lokalizacja: wrocław

Punkt zero materiału

#59

Post napisał: lenherd » 29 mar 2009, 19:14

Witam
Czy można zapisać pozycję zerową po kolei dla X a potem dla Y , czyli inaczej niż to robi F3.
Dlaczego tak? Chcę kupić Obrazek taki czujnik do ustalania zera materiału ale żeby to zrobić jak najprościej czyli wykorzystując dwie ścianki narożnika materiału, należało by najechać najpierw w jednej osi np. X i ją zapisać potem odjechać od ścianki i powtórzyć operację w osi Y.
Można ustalić tym czujnikiem zero wykorzystując F3 ale trzeba na materiale zamontować dwa zderzaki do których będzie można najechać od strony wewnętrznej materiału.
Czujnik ma 10mm średnicy więc zero będzie zawsze z offsetem X5/Y5mm wewnątrz materiału lub X-5/Y-5mm na zewnątrz materiału.


Pozdrawiam


aikon36
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 6
Posty: 21
Rejestracja: 27 mar 2009, 19:02
Lokalizacja: Sosnowiec

Pomocy !!

#60

Post napisał: aikon36 » 08 kwie 2009, 18:53

Witam.
Mam mały problem może ktoś pomoże :
chciałbym uruchomic plik dxf na tp ale nie mogę tego pliku ugryź ani trchę non stop mi go wywala .
Może ktoś poradzi ???
Plis :lol:
Załączniki
EAGLEX.rar
(30.94 KiB) Pobrany 197 razy

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”