Jaki czujnik ze statywem

Dyskusje dotyczące pomiarów, narzędzi pomiarowych stosowanych przy obróbce ręcznej i maszynowej.
Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#21

Post napisał: RomanJ4 » 06 maja 2015, 22:18

A służy to pomiarom np wysokości (porównawczej do wzorca) jednakowych detali, wysokości w różnych punktach tego samego detalu (równoległość do podstawy), różnic wysokości różnych powierzchni tego samego detalu(schodki), itd..


pozdrawiam,
Roman

Tagi:


zibi201
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 294
Rejestracja: 13 gru 2013, 20:07
Lokalizacja: Poznań

#22

Post napisał: zibi201 » 07 maja 2015, 07:09

Dzięki. Tak coś czułem, ale nie byłem pewien. Czyli nie przyda się przy maszynie :P

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#23

Post napisał: RomanJ4 » 07 maja 2015, 10:26

Do pomiarów "na maszynie" najlepsze są takie które można "przyczepić" do podłoża, czyli krótko mówiąc z magnetyczną podstawą. Są wygodne, bo można je przyczepić w każdym położeniu, i na szczęście niedrogie
Obrazek Obrazek Obrazek
Najbardziej poręczne w ustawianiu są statywy przegubowe z blokowaniem jednym pokrętłem
Obrazek
i wbrew negatywnym opiniom niektórych kolegów, "że tylko hydrauliczne", to te mechaniczne też są wystarczająco sztywne.
Innym rodzajem są prętowe, których zaletą pomimo mniejszej poręczności ustawiania jest możliwość dokładnego wyzerowania czujnika na detalu za pomocą sprężynowego pokrętła.
Obrazek Obrazek
pozdrawiam,
Roman

Awatar użytkownika

sinmartin
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 66
Rejestracja: 09 sty 2012, 11:30
Lokalizacja: Oświęcim

#24

Post napisał: sinmartin » 13 sty 2016, 20:10

Nie znalazłem tematu który tak prawdę rzec dotyczy tego co dotyczy się mojemu przypadkowi to piszę tutaj.Otóż stałem się w posiadanie takiego oto czujnika Obrazek i sprawa ma się tak,wyzeruje czujnik wskazania zerowe,po wciśnięciu bolca i powrocie raz pokazuje dalej zero ale w większości razy są to różne odczyty zazwyczaj ich skal się zwiększa i tak ciągle.Ponowne wyzerowanie sytuacja powtarza się.Teraz tak otwarłem go i na bolcu umieszczony jest czujnik pomiaru wyczyściłem wszystko przemyłem spirytusem i dalej to samo,może ktoś już miał taki przypadek i wie co jest powodem?Byłbym bardzo wdzięczny za wszelakie informacje.Zrobię zdjęcia jak to wygląda wewnątrz i później wstawię.


zdzicho
Posty w temacie: 5

#25

Post napisał: zdzicho » 13 sty 2016, 22:11

Sprawdź powtarzalność w statywie,kiedy sprężyna jest napieta ,a końcówka pomiarowa ma kontakt z przedmiotem. Szukasz czegoś ,czego norma nie określa. W czujnikach ,zwłaszcza kiedy maja zderzaki gumowe ,każde przesuniecie trzpienia ,powoduje inne wskazanie w stanie wolnym.

Awatar użytkownika

sinmartin
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 66
Rejestracja: 09 sty 2012, 11:30
Lokalizacja: Oświęcim

#26

Post napisał: sinmartin » 14 sty 2016, 20:31

zdzicho dzięki za poradę,na statywie czujnik działa należycie tzn.wskazuje dodatnie jak i ujemne odchylenia mieszcząc się cały czas w tych samych granicach odchylenia.Nie wiem czy do czegoś mogą być przydatne te zdjęcia ale skoro je zrobiłem to wstawię jak to wygląda od wewnątrz.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Punkcik poleciał. :smile:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pomiary, Kalibracja, Narzędzia Pomiarowe”