Profil aluminiowy jako stolik teowy i inne rozwiązania.

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.

Duszczyk_K
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 523
Rejestracja: 21 lis 2013, 14:18
Lokalizacja: Warszawa Remb.

#11

Post napisał: Duszczyk_K » 08 lip 2014, 22:46

To i ja wrzucę swoje 3 gr...
Chyba trudno będzie Ci zrobić kwadratowe otwory do wpuszczania nakrętek, może łatwiej technologicznie było by zrobić okrągły otwór? chociaż można mniejszym frezem i pojechać po kwadracie... też da radę.



Tagi:

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#12

Post napisał: Zienek » 09 lip 2014, 01:48

A teraz wyobraź sobie detal, który musisz splanować. Leży sobie na rowku numer trzy i w trakcie obróbki, bez zdejmowania materiału musisz użyć zasłoniętego rowka numer cztery, łapiąc detal na jego początku i końcu. Jak przewleczesz nakrętkę teową z końca z otworem pod zamocowanym detalem?

Pierwszy lepszy stół z allegro np. stół krzyżowy ma możliwość nawlekania nakrętek z obu stron rowka.

Jak np. tu http://allegro.pl/stol-krzyzowy-495x165 ... 44439.html

I proponowałbym też ułatwić sobie życie i zrobić otwory "wlotowe" po obu stronach.


Zbych07
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1479
Rejestracja: 21 cze 2006, 23:26
Lokalizacja: Pruszków

#13

Post napisał: Zbych07 » 09 lip 2014, 06:28

Zienek pisze:A teraz wyobraź sobie ........ Jak przewleczesz nakrętkę teową z końca z otworem pod zamocowanym detalem? .......... proponowałbym też ułatwić sobie życie i zrobić otwory "wlotowe" po obu stronach.
Zawsze można mieć kilka rezerwowych nakrętek "tu i tam" wcześniej.

Ciekawy pomysł na wykonanie stolika teowego.

Pozwolę sobie wrzucić przykład jeszcze innego ciekawego ( w mojej ocenie ) rozwiązania:

Obrazek Obrazek

Obrazek ----> Link


W sumie to można zrobić rozwiązanie "mieszane" - dodać do tej "wersji teowej" kilka dodatkowych otworków . Szczególnie podobają mi się te na krawędziach pionowych.

Liczy się główny pomysł a ten ( wersja teowa skręcana ) jest bardzo dobry.
Mocną stroną jest to, że można go wykonać gdy już zbuduje się swoją maszynkę bez potrzeby kupowania frezów teowych, z dwóch cieńszych formatek alu.
Natomiast szczegóły można zrobić zgodnie ze swoimi potrzebami. Ciekawy wątek - każdy budujący maszynkę w pewnym chwili staje przed tym problemem.

:wink:

Awatar użytkownika

Autor tematu
wojtek30
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 384
Rejestracja: 17 sie 2012, 14:23
Lokalizacja: Trójmiasto

#14

Post napisał: wojtek30 » 09 lip 2014, 15:19

Zbych07 pisze:W sumie to można zrobić rozwiązanie "mieszane" - dodać do tej "wersji teowej" kilka dodatkowych otworków . Szczególnie podobają mi się te na krawędziach pionowych.
Tylko czy posiadając rowki teowe, będę do czegoś potrzebować zwykłe gwinty?

Wklejam kolejną wariację wykonania. Dodałem kilka otworów mocujących, które powinny się już pojawić w poprzedniej wersji. Są też otwory wpustowe dla nakrętek z drugiej strony, zastanowię się którą opcję wybrać, ale pewnie ta będzie faktycznie wygodniejsza.
Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”