duza prośba - pomoc w rozwiazaniu zadan z mechaniki ogolnej

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.

zdzicho
Posty w temacie: 1

#21

Post napisał: zdzicho » 18 cze 2009, 15:16

Podobnie jak Ty .Miłego dnia. :smile:



Tagi:

Awatar użytkownika

namemartin
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 732
Rejestracja: 01 mar 2008, 18:08
Lokalizacja: Warszawa

#22

Post napisał: namemartin » 18 cze 2009, 17:40

salmonella pisze:
P.S 2 namemartin, nie gram i nigdy nie gralam w Counter Strike:P
Roger that :razz:
W dzień obchodź się z żoną jak z przyjacielem, w nocy jak z przyjaciółką.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 5348
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#23

Post napisał: jasiu... » 18 cze 2009, 19:25

Dział mechanika znajduje się w grupie określonej jako części maszyn. Jeśli ktoś lubi rozwiązywać belki - jego sprawa. Ma prawo je rozwiązywać, podobnie jak ci, którym nie podobają się pewne metody mają prawo o tym też pisać. Mnie się nie podoba odwalanie za innych całej roboty i otwarcie to mówię. To nie tylko jest nieuczciwe, w ten sposób robi się komuś krzywdę.

Jeśli kolega kocha się w rozwiązywaniu belek, to może swoją miłością zarazi innych, a nie będzie chronił ich przed opanowaniem tej jakże ciekawej wiedzy? Gdyby ma555rek wczytał się dokładnie w forum, to by zauważył, że wiele osób nie podając gotowego rozwiązania jest w stanie za rączkę poprowadzić przez wszystkie problemy. Z mojego doświadczenia wynika, że bardzo korzystnie jest podać komuś początek i zmusić go do myślenia. To jest bardziej konkretna pomoc, niż przesłanie zeskanowanego rozwiązania. W końcu wiedza nie boli, jeśli kogoś temat nie interesuje, to czemu się męczy, a nie zmieni specjalności studiów?
ma555rek pisze:troche luzu,często leser wyrasta na niezłego konstruktora.
Ja takiego przypadku w swoim życiu nie spotkałem. Może rzeczywiście wyrasta, ciekawe, co w takim razie spowoduje eksplozję inteligencji w takim leserze. Z mojego doświadczenia wynika, że mało której konstrukcji nie trzeba liczyć. Czy w takim razie ktoś, kto nie umie obliczyć obciążeń, nie potrafi dać sobie rady z rozkładem naprężeń, nie słyszał o momencie bezwładności, czy wskaźniku wytrzymałości przekroju (pamiętamy wzór Steinera :lol: ) to dobrej konstrukcji nigdy nie będzie w stanie zaprojektować. Czyżbym się mylił?
truciak pisze:facet napisal zeby mu rozwiazc , wiec jesli chlopie mu tego nie rozwiazesz to po jakiego h** tu sie wypowiadasz
No właśnie. Po jakiego h**? W końcu na pierwszej stronie forum stoi jak byk: Na tej stronie postaram sie razem z wami zgromadzić materiały dotyczące tylko jednego tematu - CNC. Admin zaznaczył wyraźnie tylko jednego tematu. Może warto by się tego w końcu trzymać?

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#24

Post napisał: CNCRob » 18 cze 2009, 20:19

dzięki jasiu..., bo mi już nie chciało się kolejny raz tłumaczyć imbecylom co próbuję przez moje wypowiedzi osiągnąć. akurat widzę, że najbardziej oburzeni są ci, którzy chcieli gotowce i nie interesowała ich pomoc w rozwiązaniach, nie dostali gotowca, więc obrażają innych, którzy wolą podyskutować z kimś na temat CNC niż za nich robić to czego im się z lenistwa nie chce.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

#25

Post napisał: ARGUS » 18 cze 2009, 20:59

Draco,
spokojnie :-) gębę masz wprawdzie nie wyparzoną ale
co do tego typu postów masz rację
Prawda w oczy zawsze boli
Najłatwiej żeby ktoś za nich odrobił lekcje
a potem to już tylko przepisać i zanieść do zaliczenia


ma555rek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1214
Rejestracja: 15 paź 2007, 00:45
Lokalizacja: nie ważne

#26

Post napisał: ma555rek » 18 cze 2009, 22:31

Witam Wielkich Wychowawców i Ojców Norodu.
Koledzy przedstawili swoje poglądy więc oczywiście wg nich postepujecie. Złego slowa nikt nie wypowie za próbę nauczenia wg formułek przedstawionych tutaj. Pełen szacunek.
Wiecej, tak w gruncie to się z takim poglądem zgadzam - tym o wyższości nauki nad podrzuceniem gotowca. Tylko że co inego pogląd i odpowiednie do niego postępowanie a co innego narzucanie ogółowi jedynie słusznej drogi.
Świećcie przykładem a nie przymusem.

Mój zarzut dotyczy wrzasku o kasowaniu postów. Wrzasku uczestnika który w tej materii jeszcze nic nie wniósł ( choć ja też nie).
Po prostu , jak się nie podoba to nie wpadajcie do sypialni z krzykiem że ktoś kopuluje z brzydką.

Wara Wam od tego.

Oczywiście pozdrawiam.
Pasjonat


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 5348
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#27

Post napisał: jasiu... » 19 cze 2009, 14:38

ma555rek pisze:Po prostu , jak się nie podoba to nie wpadajcie do sypialni z krzykiem że ktoś kopuluje z brzydką.
Zły przykład. Znasz piosenkę Kasi Groniec: http://glizdon.wrzuta.pl/audio/aC6RZVtE ... brzydki_on jeśli tak, to wiesz, że kopulacja z brzydką też może być piękna, bo to kopulacja.

No chyba, że kopulacja z brzydkim. Na szczęście nie jestem miss Kalifornii i mogę powiedzieć, że taki układ mi się nie podoba. Korony (jak ją znajdą u mnie) mi nie zabiorą.

Z drugiej strony pewnie, można to robić nawet samemu z sobą. Bezpiecznie i można bez zabezpieczenia (choć niektórych ręka boli). Tylko czy takiemu minimaliście nie powinno się jakoś zasugerować, by czasem spróbował w bardziej ambitny sposób? No właśnie, warto być ambitnym, czy nie, jeśli nie, to po co te studia? W końcu rozwozić pizzę można bez dyplomu, a teraz już na dwa lata do wojska nie wezmą. W ogóle nie wezmą, to po co udawać studiowanie?

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#28

Post napisał: CNCRob » 19 cze 2009, 20:58

ma555rek pisze:Po prostu , jak się nie podoba to nie wpadajcie do sypialni z krzykiem że ktoś kopuluje z brzydką.

Wara Wam od tego.
więc dlaczego robi to w naszej sypialni?
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


truciak
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 42
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:52
Lokalizacja: Katowice

#29

Post napisał: truciak » 19 cze 2009, 23:21

Draco pisze:
ma555rek pisze:Po prostu , jak się nie podoba to nie wpadajcie do sypialni z krzykiem że ktoś kopuluje z brzydką.

Wara Wam od tego.
więc dlaczego robi to w naszej sypialni?
bo jest to FORUM Jest to ODPOWIEDNI DZIAL starcza 2 argumenty ?


jako osoba z 90 fakultetami , i 434 doktorami nie znasz znaczenia slowa forum?

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#30

Post napisał: CNCRob » 20 cze 2009, 01:24

jako osoba z 90 fakultetami , i 434 doktorami nie znasz znaczenia slowa forum?
możesz mi zacytować, gdzie ja podałem takie informacje lub skąd je masz? jak ktoś przychodzi i robi z forum burdel to wybacz... nawet dziwka tobie za free nie da...
poza tym wszystkie posty dotyczące zadań są przenoszone do kosza, co za tym idzie automatycznie są kasowane z licznika każdego z użytkowników, co zreszta możesz zobaczyć po swoim liczniku, wiec przestancie pieprzyć głupoty, że sobie licznik nabijam bo robi się to nudne. przy pewnej ilości postów przestaje się patrzyć na nicznik i ma się w nosie jaka tam jest liczba, u mnie już to nastąpiło a wam żal du** ściska
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”