NAJLEPSZA rama

Dyskusje dotyczące druku i drukarek 3D

skawikk
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 31
Rejestracja: 26 gru 2012, 00:53
Lokalizacja: Siemiatycze

#31

Post napisał: skawikk » 10 gru 2013, 23:25

Hej,

Najlepszą konstrukcją ramy jest sytuacja, gdzie extruder porusza się w osiach XY, a stół w osi Z, konstrukcja skrzynkowa, kostka itp. Masz wtedy sytuację, kiedy ciężki stół porusza się powoli w zakresie osi Z, a dzięki temu wydruk "stoi" cały czas w jednym miejscu. Jest to droga (droższa) opcja do wyboru.

Z budżetowych, gdzie głowica porusza się w osi XZ a stó w Y najlepszą jest rama drukarki Mendel90 (sam z takiej korzystam i takie buduję). Z tym, ze tu masz sytuację, gdzie ciężki stół zaiwania w jedną i drugą, ciągle zwiększając swoją masę (przez zwiększający się wydruk) i sam wydruk narażony jest na odklejenie spowodowane ruchem, przeciągi, odkjelanie i pęknięcia od ciągłej zmiany pozycji.

Obrazek

Wytrzyma wszystko;p

Drukarka nie ma oporów bocznych w trakcje pracy, jedynie drgania wywołane bezwładnością części ruchomych. Im mniej waży ruchomy extruder tym lepiej.
Montowanie wymyślnych porwadnic nie zwiększa w żaden sposób jakości wydruku, FDMy mają pewną granicę jakościową, której mechanika już w żaden sposób nie może poprawić. Tu w grę wchodzą już tylko umiejętności kontroli drukarki podczas wydruku i tego czy ktoś wie JAK drukować. W FDMach wystarczające są prowadnice liniowe i dobrze zrobiona mechanika, nie powodująca wibracji i pozwalająca na płynny posuw osi.

M.


My Mendel hates me. With reciprocity.

"- Zginiemy!! Zaraz zginiemy!! Aaaaaa!!
- Masz na to wpływ?
- ?! Nie..
- To przestań wrzeszczeć, panika i tak nic nie pomoże. Lepiej siądź i podziwiaj widoki."

Tagi:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Drukarki 3D, RepRap”