Port LPT problem z niedziałający pinami

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
azdww
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 101
Rejestracja: 21 sie 2013, 14:28
Lokalizacja: mam wiedzieć

Port LPT problem z niedziałający pinami

#1

Post napisał: azdww » 18 gru 2013, 01:08

Witam. Posiadam sterownik zelrp który jest przy mojej maszynce. Przy pierwszym uruchomieniu nie było żadnych problemów, działały wszystkie podłączone na krótko silniki. Po pewnym czasie potrzebowałem dłuższej taśmy LPT tak więc rozlaczylem wtyk zaciskowy i przelozylem swoją. Problem polega na tym ze źle podłączyłem ta taśmę i nie ukrywam ze mogło być jakieś przesunięcie. Naprawilem to odrazu . Jestem pewny ze sterownik odbiera sygnały poprawnie ponieważ podawalem na różne piny 5v i reagował prawidłowo.
Działa teraz tylko z tego co wiem pin 2 i 3 bo mogę sterować jednym silnikiem. Reszta jest zagadką.
Jest jakiś program do sprawdzania portu LPT? Bo nie mam pomysłu jak sobie z tym poradzić.



Tagi:


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#2

Post napisał: mc2kwacz » 18 gru 2013, 01:55

Wieści nie są dobre. Podłącz do tego portu jakieś urządzenie, najlepiej dwukierunkowe. To się przekonasz.


pin
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 65
Rejestracja: 06 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post napisał: pin » 18 gru 2013, 07:27

programów do sprawdzania portu lpt jest cała masa w sieci .Ale na twoim miejscu najpierw sprawdził bym płytę sterownika same podłączanie 5V nie daje ci odpowiedzi czy płyta działa najlepiej podłączyć generator na wejścia step i zobaczyć czy silniki kręcą a 5 V podawać na dir i zobaczyć czy zmienia kierunek ewentualnie sprawdzić wejście EN .
Do sprawdzania portu lpt przydaje się taka przejściówka z diodami świecącymi to od razu zobaczysz które piny reagują na program a które nie

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”