Poznanie technologii gięcia na krawędziarkach

Prasy, gilotyny, krawędziówki, tłoczniki i wykrojniki, etc...

Autor tematu
bayyoo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 07 sie 2023, 19:16

Poznanie technologii gięcia na krawędziarkach

#1

Post napisał: bayyoo » 07 sie 2023, 19:32

Cześć,

Bardzo zainteresował mnie temat dot. pras krawędziowych oraz technologii gięcia. Niestety w pracy zawodowej nie mam z tą technologią do czynienia. W wolnej chwili oglądam filmy operatorów na krawędziarkach oraz przeglądam różne rodzaje stempli i matryc. Znam takie najbardziej podstawowe zalecenia dla detali giętych krawędziowo (tabela gięcia, współczynnik K, odległości otworów i fasolek od promieni, etc...) jednak chciałbym o wiele głębiej wejść w tę technologię. Czy znacie jakieś godne polecenia katalogi, artykuły/strony, literaturę, formuły/wzory, dzięki którym mógłbym pogłębić wiedzę o tej technologii i projektowaniu detali giętych? I może od razu drugie pytanie - czy znacie jakieś darmowe symulatory gięcia, gdzie mógłbym załadować sobie detal, odpowiednie narzędzia i przeprowadzić symulację gięcia? Zależy mi też na tym, aby potrafić ocenić czy dany detal przy użyciu danych stempli i matryc będzie mógł być zagięty (np. przy gięciu boxów, lub przy bardzo skomplikowanych kształtach).

PS.: jeśli macie coś a propos innych niż gięcie krawędziowe technologii obróbki plastycznej, to śmiało wysyłajcie, na pewno przejrzę :P

Pozdrawiam!




atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2796
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

Re: Poznanie technologii gięcia na krawędziarkach

#2

Post napisał: atom1477 » 23 sie 2023, 09:25


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka plastyczna”