przecinarki wodne - opinie tylko i wyłcznie użytowników

Dyskusje dotyczące przecinarek wodnych

dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#21

Post napisał: dance1 » 03 mar 2013, 18:15

"przecinarki wodne - opinie tylko i wyłcznie użytowników"
A Kimla czytać umie? czy tylko w każdy temat wpieprzać swoją reklamę? Żenada człowieku, z 2 strony gdzie tu moderator? Przymykamy oko bo potentat Kimla reklamę od czasu do czasu wykupi? :evil:

Co prawda w temacie kilka byków ale zrozumieć bez problemu idzie :razz:



Tagi:


piterrr20
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 5
Posty: 44
Rejestracja: 29 sty 2011, 14:47
Lokalizacja: ja to znam?

#22

Post napisał: piterrr20 » 03 mar 2013, 23:06

http://www.bystronic.com/en/
http://www.ridder.de/

Dwa powyższe linki, to producenci maszyn, na których pracuję na co dzień, biją kimlę na głowę (niestety sam nie miałem przyjemności pracować na kimli, ale znam dwie osoby, które niestety nie podzielają zdania, które tak chętnie wyraża Pan kimla na forum). Może sam zakup droższy niż kimli, lecz bezawaryjność, serwis firmowy maszyny, jak i serwisowanie własne to bajka. Ceny części zamiennych znikome. Z dwóch firm poleciłbym jednak riddera bo o krok wyprzedza także bystronica. Wracając do kimli, to jeśli chodzi o producentów waterjet w Polsce, to raczej nie ma konkurencji, więc konkuruje tylko z dystrybutorami, ale ja polecałbym raczej kontakt bezpośredni do powyższych firm. Omax to zabawka nie maszyna (nie użytkowałem na codzień ale wiele razy obserwowałem w akcji, czyt. na produkcji). Pracowałem również na maszynie firmy STM i to samo co Omax, albo gorsze. STM pomimo znakomitych materiałów i podzespołów jakie używa do produkcji maszyn, wciąż produkuje maszyny z tymi samymi problemami. Z STM jedynie polecam pompę firmy BHDT (nie produkcji STM), bo to jedyna część z tej maszyny godna polecenia.

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4698
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#23

Post napisał: pitsa » 03 mar 2013, 23:13

To jest bardzo cenna informacja: "za tą dodatkową cenę nie dostaniemy nic więcej oprócz zadowolenia sprzedawcy ze sporego zarobku, to jeszcze każdy zakup części czy serwis będzie karmił cały łańcuszek pośredników" - teraz wiem, że im bardziej uśmiechnięty sprzedawca tym bardziej ja jestem dla niego baranem do ostrzyżenia. :mrgreen:
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


www.kimla.pl_
Posty w temacie: 12

#24

Post napisał: www.kimla.pl_ » 04 mar 2013, 00:08

Szanowny Kolego Piterrr,

Polecasz maszynę która kosztuje prawie 2x więcej niż Kimla.
Maszynę, która nie ma w Polsce oddziału ani dealera -kontakt dla polskich klientów to numer z Niemiec.
Nic przeciwko tej maszynie nie mam ale ta firma prawie nie istnieje w Polsce.
Napisz proszę co takiego wyróżnia te maszyny, że warto za nie zapłacić 2x więcej?
Serwis z Niemiec będzie znacznie droższy niż polski, a przy danej mocy pompy szybsza nie będzie.


Irek R.
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 35
Rejestracja: 15 lut 2012, 11:01
Lokalizacja: Polska

#25

Post napisał: Irek R. » 04 mar 2013, 09:06

www.kimla.pl_ pisze:
ogólnie dzięki za link dp forum, szkoda że to kimla kontra reszta świata
Przynajmniej kolega wie kto rządzi na tym rynku. :grin:
od kiedy to wojna z resztą świata to rządzenie? przypomina mi się pewna partia polityczna :razz:
www.kimla.pl_ pisze: Generalnie być może to oczywistość, ale znacznie lepiej kupić tak zaawansowaną i kosztowną maszynę od producenta niż od dystrybutora jakiejś zagranicznej firmy.

Maszyna jest warta tyle za ile sprzeda ją producent.
To, że dustrybutor czy dealer dołoży sobie 20-30% marży nie spowoduje, że wartość maszyny wzrośnie.
Wzrośnie tylko jej cena.
Nie dość, że za tą dodatkową cenę nie dostaniemy nic więcej oprócz zadowolenia sprzedawcy ze sporego zarobku, to jeszcze każdy zakup części czy serwis będzie karmił cały łańcuszek pośredników.
I to właśnie jest powód dla którego cena zakupu oraz koszty eksploatacyjne maszyn Kimla są znacznie niższe niż w przypadku innych maszyn porównywalnej klasy.

Oczywiście dochodzą jeszcze kompetencje serwisu.
Jak może się mierzyć serwis dystrybutora, który był na "szkoleniu" w fabryce z serwisem producenta, który te maszyny produkuje i wie do czego służy najmniejsza śrubka, a na dodatek wie co autor miał na myśli że ją umieścił w tym a nie w innym miejscu.
Czy firma Kimla produkuje sama pompy i części wysokociśnieniowe, czy firma Acustream jest własnością firmy Kimla? Chciałbym zauważyć, że to właśnie w elementach wysokociśnieniowych znajdują się części eksploatacyjne, które najczęściej się wymienia. Więc nie rozumiem po co te bajki- czysta demagogia, skoro Kimla sama nie produkuje tych elementów.
Jeśli chodzi o serwis to paradoksalnie, ale to częściej serwis dystrybutora ma większe kompetencje od serwisu producenta.


piterrr20
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 5
Posty: 44
Rejestracja: 29 sty 2011, 14:47
Lokalizacja: ja to znam?

#26

Post napisał: piterrr20 » 05 mar 2013, 20:53

www.kimla.pl_ pisze:Szanowny Kolego Piterrr,

Polecasz maszynę która kosztuje prawie 2x więcej niż Kimla.
Maszynę, która nie ma w Polsce oddziału ani dealera -kontakt dla polskich klientów to numer z Niemiec.
Nic przeciwko tej maszynie nie mam ale ta firma prawie nie istnieje w Polsce.
Napisz proszę co takiego wyróżnia te maszyny, że warto za nie zapłacić 2x więcej?
Serwis z Niemiec będzie znacznie droższy niż polski, a przy danej mocy pompy szybsza nie będzie.

No cóż, żeby to tak szybko zobrazować to dla przykładu czy kolega Kimla może sobie porównać 2 samochody, a konkretniej Fiata i Mercedesa. I jeden i drugi to samochód, ma 4 koła i kierownicę. Zarówno Fiat jak i Mercedes proponuje podobne wyposażenie. Ale spójrzmy na cenę obu tych aut, na jakość użytych materiałów i staranność ich łączenia, wszystkie te cechy wpływają na eksploatację tych aut (głównie chodzi o awaryjność, a co za tym idzie serwis). Kolejną sprawą jest to jak wygląda taki Mercedes, a jak Fiat po 10 latach eksploatacji. Więc reasumując stawiając dwie maszyny (o tych samych parametrach i możliwościach) H.G. Ridder i maszynę firmy Kimla, to maszyna Kimli jest jak ten Fiat przy Mercedesie Riddera. A co do ceny to niestety nie jest 2 razy wyższa tylko jakieś 20%-30%

Więc kolego Kimla ja życzę koledze jak najlepiej, a przede wszystkim pokory, ale to jeszcze nie ta liga.


www.kimla.pl_
Posty w temacie: 12

#27

Post napisał: www.kimla.pl_ » 05 mar 2013, 23:25

Szanowny Kolego Irku,

Firma Kimla jest autoryzowanym dystrybutorem pomp Accustream, a Accustream słynie z najniższych kosztów eksploatacji.
Tak jak nie robimy źródeł do naszych laserów fiber tak nie robimy pomp do waterjetów.

Jednak systemy sterowania, oprogramowanie, drivery, korpusy, bramy, osłony, szafy sterownicze robimy sami. Dzięki temu mamy wszystko pod kontrolą.

Wasz dostawca nie ma nawet frezarki bramowej aby splanować powierzchnię pod prowadnice.
Nie produkuje nawet sam wanien tylko to zleca.
Efekt jest taki, że maszyna jest wykonana w technologii garażowej, gdzie wózki liniowe są podlane klejem epoksydowym ponieważ nie macie frezarki aby splanować powierzchnie.
Wasz delikatnie mówiąc pseudo potentat Omax robi zabawki i nic nie zapowiada aby się to miało zmienić.
W sprawie kompetencji serwisu to kolega raczy żartować.
Jeśli serwis firmy Omax w Polsce jest niby lepszy niż serwis fabryczny to znaczy, że firma Omax nie dość, że produkuje zabawkowe waterjety to jeszcze dopuszcza do tego aby ich przedstawiciel twierdził, że mają kiepski serwis i są lepsi od fabrycznego, niezła laurka.


Kolego Piterrr,

Ceny Riddera znam i zapewniam Cię, że patrząc na cenę tej maszyny myślę: ciekawe jaki jeleń zapłaci za to tyle pieniędzy.
Widać w Polsce jeleni mało bo i tych maszyn jak na lekarstwo.

Z tymi samochodami to już ograne.
Ale jak chcesz to porównywać i ten Ridder ma być mercedesem to waterjet Kimla to szybkie BMW. Mercedesy są dla dziadków. Omax to Fiat ale palący 30l/100km a chińczyk to Tata.

http://www.kimla.pl/mov-105-Waterjet-wy ... estrowej/1

Pokaż mi kolego innego waterjeta tnącego z szybkością 1m/s.

Ma kolega jakieś konkrety?
Co Ridder ma lepszego, szybszego, większego od maszyny Kimla, oczywiście poza ceną :)


Irek R.
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 35
Rejestracja: 15 lut 2012, 11:01
Lokalizacja: Polska

#28

Post napisał: Irek R. » 06 mar 2013, 12:10

www.kimla.pl_ pisze:Firma Kimla jest autoryzowanym dystrybutorem pomp Accustream, a Accustream słynie z najniższych kosztów eksploatacji.
Tak jak nie robimy źródeł do naszych laserów fiber tak nie robimy pomp do waterjetów.
to po co ta cała demagogia odnośnie dystrybutorów?
www.kimla.pl_ pisze:Jeśli serwis firmy Omax w Polsce jest niby lepszy niż serwis fabryczny to znaczy, że firma Omax nie dość, że produkuje zabawkowe waterjety to jeszcze dopuszcza do tego aby ich przedstawiciel twierdził, że mają kiepski serwis i są lepsi od fabrycznego, niezła laurka.
Nigdzie nie napisałem, że serwis dystrybutora Omaxa jest lepszy od serwisu producent, proszę sobie nie dopowiadać rzeczy o których nie było mowy.
www.kimla.pl_ pisze:Ale jak chcesz to porównywać i ten Ridder ma być mercedesem to waterjet Kimla to szybkie BMW
To akurat niefortunne porównanie. Nie jestem dziadkiem, miałem BMW mam mercedesa jest tak samo szybki, mniej awaryjny, mniej pali, mniejsze, koszty utrzymania, jest bardziej komfortowy a osiągi są takie same. To właśnie BMW dużo pali :lol: Jeśli piszemy już o stereotypach, to skoro Mercedes jest dla dziadków, to BMW dla bandytów w dresach :razz:

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4698
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#29

Post napisał: pitsa » 06 mar 2013, 14:33

Mercedes - typowy złomek. :D
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


piterrr20
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 5
Posty: 44
Rejestracja: 29 sty 2011, 14:47
Lokalizacja: ja to znam?

#30

Post napisał: piterrr20 » 06 mar 2013, 16:02

www.kimla.pl_ pisze:Szanowny Kolego Piterrr,

Polecasz maszynę która kosztuje prawie 2x więcej niż Kimla.
Maszynę, która nie ma w Polsce oddziału ani dealera -kontakt dla polskich klientów to numer z Niemiec.
Nic przeciwko tej maszynie nie mam ale ta firma prawie nie istnieje w Polsce.
Napisz proszę co takiego wyróżnia te maszyny, że warto za nie zapłacić 2x więcej?
Serwis z Niemiec będzie znacznie droższy niż polski, a przy danej mocy pompy szybsza nie będzie.

Dlaczego piszesz Kimla że ta firma nie ma Przedstawicielstwa w Polsce? Wystarczy zadzwonić do Pana Janusza Pniewskiego (co z tego, że numer jest z Niemiec?).

http://www.waterjet-ridder.pl/pl_vertretungen.php

Dlaczego piszesz, że ta maszyna nie istnieje w Polsce skoro nawet strona internetowa jest w Języku niemieckim, angielskim i Polskim? Po za tym ta firma ma jeszcze przedstawicielstwa w Indiach, Izraelu, Iran, itd. Gdzie Kimla ma przedstawicielstwa?
www.kimla.pl_ pisze:
Kolego Piterrr,

Ceny Riddera znam i zapewniam Cię, że patrząc na cenę tej maszyny myślę: ciekawe jaki jeleń zapłaci za to tyle pieniędzy.
Widać w Polsce jeleni mało bo i tych maszyn jak na lekarstwo.

Z tymi samochodami to już ograne.
Ale jak chcesz to porównywać i ten Ridder ma być mercedesem to waterjet Kimla to szybkie BMW. Mercedesy są dla dziadków. Omax to Fiat ale palący 30l/100km a chińczyk to Tata.

http://www.kimla.pl/mov-1...-poliestrowej/1

Pokaż mi kolego innego waterjeta tnącego z szybkością 1m/s.

Ma kolega jakieś konkrety?
Co Ridder ma lepszego, szybszego, większego od maszyny Kimla, oczywiście poza ceną :)


Wyszydzać każdy głupi potrafi. A Ridder tnie karbon 6mm z prędkością 1 m/s (przynajmniej my z taką tniemy.) Takie pianki Ridder tnie z prędkością 6 m/s (lecz nie pamiętam kiedy ostatnio taką cięliśmy, żeby pokazać. A takie filmiki jak nagrał Kimla to sami sobie dopowiedzcie, gdzie można sobie wsadzić. Po za tym, to temat, w którym jeden z kolegów chciał się dowiedzieć opini na temat maszyn. Ja już swoją na temat Kimli wyraziłem. Dziękuję.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Wodna / Water Jet”