przecinarki wodne - opinie tylko i wyłcznie użytowników

Dyskusje dotyczące przecinarek wodnych

Autor tematu
chrisz1796
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 8
Posty: 204
Rejestracja: 15 lis 2007, 21:38
Lokalizacja: Bromberg

przecinarki wodne - opinie tylko i wyłcznie użytowników

#1

Post napisał: chrisz1796 » 16 lut 2013, 01:26

Witam,

Na wstępie dodam że jestem zniesamczony poziomem reklamy na forum.
Miałem nadzieję, że sie dowiem co nieco ale spora ilość postów to reklamy lub antyreklamy.
Poszukuję maszymy do cięcia wodą stalli niertdzewnej 40+.
Na chwilę obecną plazmowo taniemu do 80mm ale mamy odbiorcę nastawionego na jakość.

UZYTKOWNICY!!. powiedzcie co Was w waszych przecinarkach irytuje, co jest złe.

My do tej pory radzimy sobie ze stalą nierdzewną do 70 mm grubości z przebiciem.

Musimy wykonać w bdb jakości detale (max 1200x800 z wcięciami pod śruby) ze stali nierdzewnej #30 oraz #40

Jakość cięcia = max.

Jęsli maję sie wypowaidać producenci oraz dystrybutorzy to proszę założyć i podać koszty dla ułatwienia:
- pompa 4000 - koszt pełnego serwisu (cena części plus koszty wymiany-Toruń)
- koszty kupna/odzysku/utylizacji ścierniwa
- koszty zesatwu częsci :


stal:1.4301
jakość : maksymalna (do tej pory po wodzie jest szlifowana - przemysł spożywczy)


pozdrawiam kolegę cnccad :) widać że rozcina na rożnych forach.... :)

pozdro4alll



Tagi:


www.kimla.pl_
Posty w temacie: 12

#2

Post napisał: www.kimla.pl_ » 17 lut 2013, 23:43

Już drugi dzień i nic.
To nie pierwszy post w którym ktoś pyta o opinie o waterjetach.
I w zasadzie zawsze wśród odpowiadających niewielu jest użytkowników.
I wcale się nie dziwię, wychodzą z założenia że po co mają ułatwiać wybór przyszłej konkurencji.
Dla nich najlepiej aby ktoś kupił maszynę powolną i drogą w eksploatacji.

Dla przykładu w jednym mieście są 2 waterjety.
Obie konkurujące ze sobą firmy podają taką samą cenę za godzinę pracy waterjeta.
Klient idzie do tej która ma maszynę Kimla i zleca wykonywanie detalu.
Przy kolejnej potrzebie wykonania takiego detalu okazuje się, że do tej maszyny jest długa kolejka i idzie do konkurencji.
Okazuje się, że pomimo iż ceną za godzinę pracy jest taka sama, koszt wycięcia tego samego detalu jest 2x wyższy.

Okazuje się, że drugi usługodawca ma pompę korbowodową o mniejszej mocy i mniejszym ciśnieniu co skutkuje tym, że tnie wolniej czyli drożej i co za tym idzie ma znacznie mniej zleceń.

Właśnie szybkość cięcia jest kluczem przy wyborze maszyny.
Oczywiście koszty eksploatacyjne też, ponieważ mogą być różnice nawet kilkukrotne.

Tyle reklamy a teraz odpoowiedzi:

Koszt części eksploatacyjnych pompy Accustream w maszynach Kimla 1.25 USD/h
Koszt części eksploatacyjnych głowicy 1.75USD/h
Koszt garnetu 900-1500 zł/1000kg w zależności od rodzaju i źródła.
Najdroższy GMA z Australii tańszy z Indii i najtańszy z Chin -nie polecam -zapycha dysze.


Autor tematu
chrisz1796
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 8
Posty: 204
Rejestracja: 15 lis 2007, 21:38
Lokalizacja: Bromberg

#3

Post napisał: chrisz1796 » 18 lut 2013, 20:26

Witam,

hmm cóż, zobaczymy jeszcze mam chwilkę czasu.

Miał ktoś z użytkowników do czyniania z obydwoma rodzajami pomp?

Jak to wygląda w praktyce, koszty, obsługa, ekonomia, czasy wymiany części.

pozdro4all


www.kimla.pl_
Posty w temacie: 12

#4

Post napisał: www.kimla.pl_ » 18 lut 2013, 21:33

Ja doświadczenie mam bo widziałem w tych pompach już nie jednego kwiatka, ale jak ktoś chce zobaczyć co sprzedawca omaksa chce najbardziej ukryć przed klientem to proszę bardzo:

Najczęściej czar pomp korbowodowych pryska po tym jak klient zobaczy sumę kosztów przeglądów za okres 4000h pracy.

Obrazek

Ten wykres pokazuje jakie przeglądy pompy korbowodowej klient musi zrobić w odniesieniu do ich ceny i mijającego czasu pracy pompy.

Proszę zwrócić uwagę, że są to ceny w zł po kursie dolara 2.60zł
Czyli po dzisiejszym kursie to ok. 65.000 zł !!!
A przy 2 zmianach to tylko rok.


Ten sam okres pracy pompy wzmacniaczowej Accustream to ok. 15.000 zł czyli ponad 4 razy taniej niz przy pompie korbowodowej.

Jeśli jeszcze dodamy do tego zabawkowy tarciowy system napędowy Omaxa-Maxiem

Obrazek

to już powinno wystarczyć aby klient przejżał na oczy.

No chyba, że klient chciałby zobaczyć system sterowania:

Obrazek


Irek R.
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 35
Rejestracja: 15 lut 2012, 11:01
Lokalizacja: Polska

#5

Post napisał: Irek R. » 19 lut 2013, 13:11

Panie Kimla, wszystko pięknie tylko te dane są mocno nieaktualne, dotyczą starego typu pompy, kontroler też jest starego typu :mrgreen:


www.kimla.pl_
Posty w temacie: 12

#6

Post napisał: www.kimla.pl_ » 19 lut 2013, 14:23

Ostatnio klient któremu oferowaliście maszynę zdecydował się na waterjeta Kimla tuż po tym jak po wielu prośbach przysłaliście mu zestawienie kosztów na 4000h pracy.
Wyszło tylko parę procent mniej niż w przedstawionej tabeli, więc te nowe cudowne pompy które de fakto nie różnią się prawie wcale od tych starszych dalej pochłaniają ogromne kwoty na utrzymanie.

Wiem, że bardzo trudno wam podać nieprawdę w tych wyliczeniach ponieważ jeśli podacie za niską wartość klient w wypadku zakupu nie będzie chciał płacić więcej ponieważ powie, że przed zakupem zapewnialiście, że koszty będą niższe. Jeśli natomiast przesadzicie to już na wstępie klient ucieknie. Tak więc jesteście zakładnikami kosztów które generują wasze pompy.
Tak więc najlepszym testem na prawdomówność jeśli chodzi o koszty eksploatacyjne jest poproszenie was o oficjalną podpisaną informację o kosztach eksploatacyjnych waszych pomp.


A co do systemu to mam nadzieję, że w tym buirowym komputerze dajecie teraz szybszy procesor -inaczej współczesny Windows by się nie wyrobił. Ot całe unowocześnienie systemu.


Irek R.
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 35
Rejestracja: 15 lut 2012, 11:01
Lokalizacja: Polska

#7

Post napisał: Irek R. » 20 lut 2013, 09:12

Kto to jesteśmy my? ja maszyn nie sprzedaje :mrgreen:
co do zmian w systemie sterowania to nie tylko komputer został zmieniony na szybszy, przede wszystkim został zmieniony kontroler USB, cały kontroler już od dawna nie wygląda tak, jak na Twoim zdjęciu :lol:
Tak przy okazji, dlaczego Pan Kimla nie zamieszcza na forum zdjęć rozwiązań technicznych zastosowanych w swoich maszynach, tylko zdjęcia Omaxa?


www.kimla.pl_
Posty w temacie: 12

#8

Post napisał: www.kimla.pl_ » 21 lut 2013, 23:54

Jasne, a ja ich nie produkuję.

Przepraszam kolegę bardzo ale kontroler maszyny CNC komunikujący się z komputerem przez USB to jakieś nieporozumienie.
Brak izolacji galwanicznej powoduje bardzo dużą podatność na zakłucenia, których w środowisku przemysłowym raczej nie brak.
Pamiętam raz pretensje waszego klienta, że nie może pracować w jednym czasie na Omaxie i na plazmie ponieważ jak uruchomi plazmę to mu waterjet głupieje.
Jest to właśnie spowodowane stosowaniem domowego komputera i zabawkowego kontrolera komunikującego się za pomocą USB.
Co do oglądania maszyn Kimla to każdy klient może obejrzeć cały proces produkcji od gołej stali do gotowych maszyn.


Autor tematu
chrisz1796
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 8
Posty: 204
Rejestracja: 15 lis 2007, 21:38
Lokalizacja: Bromberg

#9

Post napisał: chrisz1796 » 24 lut 2013, 19:55

Witam,

następne pytania:

1 czy wymianę części musi przeprowadzać serwis? Oczywiście chodzi mi o gwarancję.
Może się mylę, ale nie wydaje mi się to tak skomplikowane, żeby płacić serwisowi za czas i dojazdy. Czy tak jest we wszystkich WJ na rynku?

2 czy w pompie wzmacniaczowej jest taka sama sytuacja jak w pytaniu 1, czyli czy musi to robić serwis?

pozdro4all

co do tej szafy to trochę nie wierzę, że nie jest to szafa po "modach" serwisu lub kogoś innego. Z całym szacunkiem sterowania które ja wykonywałem kiedyś były nieco schludniejsze.

pozdro4all


www.kimla.pl_
Posty w temacie: 12

#10

Post napisał: www.kimla.pl_ » 24 lut 2013, 21:23

Firma Kimla pozwala a nawet zachęca do samodzielnego wymieniania uszczelnień w pompie -nawet na gwarancji.
Dostarczamy podzespoły, narzędzia i robimy szkolenia z zakresu obsługi serwisowej pomp Accustram.

W Omaxie to nie do pomyślenia ponieważ jest to tak skomplikowane, że drobny błąd w montażu i pompa wystawia "kolano".

Obrazek

Poza tym nie zrezygnowali by przecież z tych 60.000 zł

Co do zdjęć Omaxa to oczywiście że było przedtem grzebanko firmowego serwisu i to nie raz, jak klient opowiadał -system padał wielokrotnie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Wodna / Water Jet”