Przekroje etc.

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
nosiema
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 14
Rejestracja: 28 paź 2012, 17:03
Lokalizacja: Wrocław

#11

Post napisał: nosiema » 15 lis 2012, 20:51

@Up
Wierzę, że kolega chce dobrze ale mam to przedstawić w jak najmniejszej ilości rzutów i przekrojów.
"rysunki wykonawcze" "rysunek złożeniowy" tego jeszcze nie miałem na lekcji :roll:



Tagi:


kasztelan01
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 7
Posty: 18
Rejestracja: 11 sty 2012, 22:47
Lokalizacja: śląsk

#12

Post napisał: kasztelan01 » 15 lis 2012, 20:57

WZÓR pisze:
kasztelan01 pisze:jak dla mnie jest spoko :D
.... jak dla mnie to kaszana. :razz:

Ten detal składa się z dwóch elementów ..... należy je rozdzielić i wykonać rysunki wykonawcze ,
a rysunek złożeniowy zamknie / zakończy zadanie / projekt.

Mariusz.
tylko, że w tym przypadku traktujesz ten model jako jedną bryłę, nie wiesz nic o nim oprócz tego jak wygląda a polecenie jest proste narysuj w najmniejszej ilości rzutów, przecież jak by oddał prowadzącemu zajęcia 3 rysunki tak jak ty to widzisz, to by go wyśmiał xD

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7991
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#13

Post napisał: WZÓR » 20 lis 2012, 11:50

kasztelan01 pisze:
WZÓR pisze:
kasztelan01 pisze:jak dla mnie jest spoko :D
.... jak dla mnie to kaszana. :razz:

Ten detal składa się z dwóch elementów ..... należy je rozdzielić i wykonać rysunki wykonawcze ,
a rysunek złożeniowy zamknie / zakończy zadanie / projekt.

Mariusz.
tylko, że w tym przypadku traktujesz ten model jako jedną bryłę, nie wiesz nic o nim oprócz tego jak wygląda a polecenie jest proste narysuj w najmniejszej ilości rzutów, ...
@kasztelan01 - umiesz czytać ..... ?
nosiema pisze:... Otóż mam taką oto figurę przedstawić w jak najmniejszej ilości rzutów i przekrojów aby można ją było wykonać. ...
...przecież jak by oddał prowadzącemu zajęcia 3 rysunki tak jak ty to widzisz, to by go wyśmiał xD...
..... czasami 3 rysunki to jest mało. :razz:
W pewien sposób odbiegam od treści zadania ...... , ale to nie moja wina , że w/w treść jest ,,chora''.

p.s.
Tu dziewczyna dobrze myśli ....... tylko brakuje Jej wprawy w rysowaniu. :smile:
:arrow: https://www.cnc.info.pl/topics108/polwi ... htm#298658

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


kasztelan01
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 7
Posty: 18
Rejestracja: 11 sty 2012, 22:47
Lokalizacja: śląsk

#14

Post napisał: kasztelan01 » 20 lis 2012, 13:50

szkoda się dochodzić, ty patrzysz na to z innej strony bardziej produkcyjnej, że tak to nazwę. A to jest zadanie jedno z pierwszych zajęć z rysunku technicznego. Więc ciężko, żeby tam wymagali od ludzi tego, w jaki sposób ty chcesz to wykonać(2xwykonawczy + złożeniówka), a nie sądzisz, że równie prawdopodobne może być wykonanie tego z jednego "kawałka"? :)

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7991
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#15

Post napisał: WZÓR » 20 lis 2012, 15:01

kasztelan01 pisze:... A to jest zadanie jedno z pierwszych zajęć z rysunku technicznego. ...
Hmm ..... więc czego ma ono nauczyć nie biorąc pod uwagę poprawnego narysowania przekroju? :smile:

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


kasztelan01
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 7
Posty: 18
Rejestracja: 11 sty 2012, 22:47
Lokalizacja: śląsk

#16

Post napisał: kasztelan01 » 20 lis 2012, 19:19

na sam początek ogólnie mówiąc poprawnego odwzorowania brył, ja tak miałem na studiach, początkowo bryły różnego typu, mieliśmy przedstawić w odpowiedniej ilość rzutów, by dało się je wykonać, jak to nazwałem już wyżej "z jednego kawałka metalu", nie zawracając sobie głowy trudnościami wykonania na które jak widzę ty zwracasz szczególną uwagę xD

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7991
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#17

Post napisał: WZÓR » 20 lis 2012, 19:46

kasztelan01 pisze: .... nie zawracając sobie głowy trudnościami wykonania na które jak widzę ty zwracasz szczególną uwagę xD
Zwracam uwagę , gdyż w realu spotykam się ze zleceniami / procesami technologicznymi inżynierów (wcześniejszych studentów) , którzy w taki właśnie sposób planują obróbkę tłumacząc się , że tak nauczono Ich na wykładach. :mrgreen:
.... a ja , po Zasadniczej Zawodowej nie podskoczę . :grin:

p.s.

..... rzecz jasna - nie wszystkich inżynierów / studentów stawiam na jedną wagę. :smile:

Przepraszam za off - topic.

Pozdr
Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#18

Post napisał: clubber84 » 20 lis 2012, 22:52

I właśnie Kolego WZÓR nadawałbyś się idealnie na wykładowcę i ćwiczeniowca na wydziałach mechanicznych studiów inżynierskich.
Popieram Kolegę, ten detal powinien być rozdzielony na dwie części, każde z nich osobno rozrysować, a potem rysunek złożeniowy-wykonawczy.
Inaczej tego w produkcji nie da się zrobić precyzyjnie (za dużo wymiarów - rysunek staje się mało czytelny).
Że tak przytoczę (nie słowo w słowo) cytat z innego tematu:
"Żeby zostać profesorem/doktorem wykładowcą na uczelni, trzeba swoje odbębnić w przemyśle".
Bo jeśli takim sposobem (jak kolegę nosiema) będą nauczać na uczelniach, to niedługo maszyny wyprodukowane przez takich inżynierów, a także budynki postawione przez takich budowlańców-inżynierów będą się sypać jak domki z kart jeszcze przed upływem gwarancji.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”