Solid Edge: porządek w plikach projektowych?


Autor tematu
sccot7
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 20
Rejestracja: 28 mar 2009, 09:20
Lokalizacja: internet

Solid Edge: porządek w plikach projektowych?

#1

Post napisał: sccot7 » 05 lis 2011, 16:00

Witam
Pomocy!!
Poradzcie coś! Jeśli ktoś codziennie pracuje w Solid Edgu i wykonuje duże ilości modeli, rysunków, złożeń niech poradzi jak to ogarnąć!

Zaprojektowałem cały zespół maszyny który ma 325 elementów (8 złożen ).
Podczas projektowania nie zwracałem uwagi na nazwy plików, złożeń, komponentów... Dodatkowo wykonywałem analizy mes do 8 komponentów dlatego w moim katalogu projektowym są też kopie modeli które nie wchodzą w skład złożenia ale służyły mi do uproszczenia i wykonywania dodaktowych analiz. Wszystko mam w jednym katalogu projetkowym do 18 części zrobiłem rysunki (na razie tylko z wymiarami gabarytowymi - do wyceny ..)
Teraz muszę zrobić porządek w projekcie:
-Ponazywać pliki części wg kolejności
-pozmieniać nazwy plików złożeń wg ostatecznej nazwy zespołów i do tego nie potracic zadnych relacji miedzy plikami czesci i rysunkow do nich.
- powyrzucac z katalogu pliki czesci , kopi czesci , ktore juz nie sa aktualne i nie wchodza w sklad Głównego Złożenia.
Armagedon :roll:

Na codzień pracuje w Solid Worksie. Są tam dwa narzedzia które umożliwiają szybko uporządkować projekt.
1. "pack and go" - wchodze do główego złożenia i Zapisuje w nowym katalogu Wszystkie pliki które mają jakąkolwiek relacje z tym złożeniem OBECNIE (czesci , złożenia, cześci po złożeniami podrzędnymi , rysunki... )
2. Explorer - W dodatkowym programiku SolidWorksa wskazuje plik i zmieniam jego nazwe, Program automatycznie wyszukuje wszystkie zależne pliki (zlozenia w sklad ktorych wchodzi czesc .... itp.., rysunki....) i zmienia je tak by teraz odwolywaly sie do tego pliku z nową nazwą.

Koledzy
Jak sobie radzicie w Solid Edgu ? Jak mam teraz ogarnąć to cale zamieszanie w projekcie ?
Pomocy!

Mat



Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2

Post napisał: BYDGOST » 05 lis 2011, 22:47

W SE jest Revision Manager (Menedżer zmian) i przy jego pomocy dokonujesz zmian nazw plików lub przenosisz między folderami.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.

Awatar użytkownika

piocam
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 317
Rejestracja: 05 sty 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post napisał: piocam » 06 lis 2011, 12:00

Kolega BYDGOST prawdę mówi a ja wrzucam krótki opis jak to zrobić :) znalazłem to kiedyś w sieci mam nadzieję iż się przyda :)
Załączniki
Zmiana lokalizacji plikówx.zip
(278.77 KiB) Pobrany 656 razy
Ponieważ się na tym nie znam chętnie się tym zajmę :)

"Jeżeli zrobisz coś dobrze raz, od tego momentu staje się to Twoim obowiązkiem"


Autor tematu
sccot7
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 20
Rejestracja: 28 mar 2009, 09:20
Lokalizacja: internet

#4

Post napisał: sccot7 » 06 lis 2011, 22:36

Czesc !
Troszke grzebe w SE i rzeczywiscie widze ze jest Revision manager. Z tego co zauważyłem to jednak chyba jest jednak spora różnica między SolidWorksem a SolidEdgem w szczegółach i chyba nie bede próbował takiej samej procedury porzadkowania projektu jak w SolidWorksie bo w Edge jest troszke inne podejscie do rewizji i konfiguracji w plikach.

Piocam - dziekuje bardzo za pdf-a powoli go przejrze. po prostu musze sie nauczyc jak to robicie.

Dzieki koledzy :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solid Edge”