Problem z podglądem 3D

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro

Autor tematu
januszs0
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 116
Rejestracja: 23 lip 2004, 07:29
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Problem z podglądem 3D

#1

Post napisał: januszs0 » 29 sty 2014, 22:13

Witam Kolegów

Mam problem z Art Cam 8. Próbuję coś zrobić w tym programie a jestem w nim nowicjuszem i w momencie otwierania plików przykładowych mam taki problem. Otwieram plik w oknie widok 2D mam widoczne wektory. Jeśli dam podgląd 3D to w oknie nic nie ma, jest ono puste i zachowuje się jak by się coś zawiesiło. Otwierałem różne pliki i za każdym razem jest to samo. Wcześniej miałem wersję Art Cam Jewel i efekt był ten sam. Czy jest możliwe że program się nie może dogadać z moim kompem. Wcześniej używałem Art Cam Jewel na laptopie i nie miałem problemów. Teraz mam inny komp i ta sama instalka działająca na laptopie w innym kompie mi nie pracuje poprawnie. Teraz mam procesor 4 rdzenie, ram 6GB, grafikę NIVIDIA FX1800 i WIN7 prof 64 bit. Laptop miał słabszą konfigurację sprzętową tylko system był taki sam a program działał poprawnie. Proszę o podpowiedź co może być przyczyną takiego zachowania.

Pozdrawiam Janusz




barola
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 395
Rejestracja: 30 sty 2011, 22:34
Lokalizacja: monaghan

#2

Post napisał: barola » 30 sty 2014, 09:57

sprawdż ustawienia podlądu 3d .Na stronie startowej na dole masz ''configure 3d view options'' powinno być open GL


Autor tematu
januszs0
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 116
Rejestracja: 23 lip 2004, 07:29
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

#3

Post napisał: januszs0 » 31 sty 2014, 20:39

Witam Kolegów

Dziękuję za informację ale w moim przypadku nie tu leżała przyczyna. Udało mi się znaleźć rozwiązanie. Mój komputer to Dell T3500 i po instalacji systemu wgrałem mu sterowniki ze strony Della. Teraz wgrałem najnowszy sterownik ze strony producenta i wszystko jest ok. Mam jeszcze pytanie odnośnie wersji ArtCam 2010 którą w chwili rozpaczy również próbowałem zainstalować. Po instalacji wszystko jest ok z wyjątkiem wersji językowej. W mojej instalce jest katalog z wersjami językowymi ale podczas procesu instalacji mogę wybrać tylko język angielski a po zainstalowaniu programu języka nie można już zmienić, a przynajmniej nie udało mi się znaleźć takiej funkcji. Jeśli ktoś ma informację jak poprawnie instalować ArtCam 2010 z polska wersją to proszę o info.

Pozdrawiam Janusz

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”