Vertic Aspire i digitizer podstawy

co jak z czym


Autor tematu
FullMetalJacket
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 06 cze 2018, 19:52

Vertic Aspire i digitizer podstawy

#1

Post napisał: FullMetalJacket » 07 cze 2018, 11:25

Witam serdecznie forumowiczów, pragnę zwrócić się z prośbą o pomoc w ustaleniu kursu (kierunku) na podstawy.
Posiadam digitizer, a odrysowane będą proste (bez skosów) elementy 2D które zostaną później wycięte w płycie (trochę więcej kształtów niż tylne zaślepki szafek i spody wersalek nic skomplikowanego) .

Próbuję dojść do strzału, do uruchomienia mam jednostkę która stała kilka lat, całość sprzętu działa. Uruchomiłem digitizer (emuluje mysz HID)
Oprogramowanie jakie posiadam to :
ArtCam (prosi o dongla ale raczej na niego bym nie liczył)
Vectric Aspire
Logic Trace
Editor (Biessie)
Exchange 2015
Aspire for Alphacam

maszyna
CNC to Biesse Klever 1530 G FT

Ja zdaję sobie sprawę z podstaw itp, oraz wiem że mnie nikt za rękę nie poprowadzi ani mi nie napiszę bo dostał by K***y jasnej ....
o co proszę to wskazanie gdzie szukać informacji które pomogą mi ogarnąć przelanie z digitizera na maszynę CNC. Serdecznie dziękuje za wyrozumiałość, mam nadzieje iż mój post nikogo nie zirytował

Pozdrawiam serdecznie
Piotr Kita.




Autor tematu
FullMetalJacket
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 06 cze 2018, 19:52

Re: Vertic Aspire i digitizer podstawy

#2

Post napisał: FullMetalJacket » 07 cze 2018, 15:59

Dobrze Jestem w stanie użyć digitizer i za jego pomocą zrobić rzut geometrii wymaganego kształtu, po zmianie scali eksportować to do pliku DXF. (LogicTrace 2013)
Nie umiem nic zrobić z plikami z Aspire Vectric crv i crv3d, na tą chwile brak pojęcia .....
Pytanie brzmi jak w Edytorze BiesseWorks po manualnym imporcie geometrii mogę przesunąć obiekt ze środka "stołu" oraz dodać następny


serdecznie proszę o pomoc

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”