Ustawienie głowicy - tokarka TUG56MN

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Worker
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 37
Rejestracja: 03 paź 2007, 15:35
Lokalizacja: Polska

#21

Post napisał: Worker » 28 lut 2008, 20:18

Witaj grzenio.

Aby ustawić punkt zerowy w 840D powinieneś:
-najechać wybraną osią na punkt gdzie chcesz ustawić zero
-wejść w dane maszynowe
-znależć daną 34210 (UWAGA:wybrać interesującą cię oś )[0] dla 1 syst. pomiarowego [1] dla 2 syst.pomiarowego ustawić na 2
-wybrać "JOG"
-wybrać "Ref Point"
-wybrac oś
-Potencjometr posuwu ustawić na 1-2%
-nacisnąć "+"
-w momencie naciśnięcia parametr powinnien automatycznie zmienić się na "1"
Powodzenia



Tagi:


grzenio
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 8
Rejestracja: 04 kwie 2007, 18:41
Lokalizacja: tarnów

#22

Post napisał: grzenio » 29 lut 2008, 00:04

Worker pisze:najechać wybraną osią na punkt gdzie chcesz ustawić zero
Czy to znaczy że musze najpierw znaleźć to 0 w osi np. za pomocą czujnika, czy maszyna sama go odnajdzie?

Awatar użytkownika

Piotrjub
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1495
Rejestracja: 11 kwie 2005, 13:00
Lokalizacja: Gdansk

#23

Post napisał: Piotrjub » 29 lut 2008, 02:09

:shock:


Loser
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 242
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:27
Lokalizacja: Nienack

#24

Post napisał: Loser » 29 lut 2008, 22:41

Worker pisze:Witaj grzenio.

Aby ustawić punkt zerowy w 840D powinieneś:
-najechać wybraną osią na punkt gdzie chcesz ustawić zero
:lol:

Awatar użytkownika

Wodzu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 674
Rejestracja: 29 lip 2006, 19:32
Lokalizacja: z sasiedztwa

#25

Post napisał: Wodzu » 01 mar 2008, 03:06

Kolega worker dobrze napisał. Opisze ci moj przypadek. Na tokarce z oprawkami VDI było mocne przesuniecie osi x jakies 2 mm, robiło sie to tak ze, mialem precyzyjnie wyszlifowany wałek i montowałem go w gniazdo 1, w oprawke VDI z w tulejke Ergo (zaciskową fi 19-20) anstepnie luzowałem śruby na czole głowicy narzędziowej ale jedna śrube zostawiałem lekko skrecona żeby za mocno sie nie przestawiala głowica. Nastepnie tak starałem sie przesunaać głowice w gore i w dól aby znalezc moje zero, na uchwycie wrzeciona miałem zamocowany czujnik zegarowy elektroniczny z dokladnościa do 0,001mm i przeykladałem go do wałka, obkręcajac go dookoła mojego wałka mogłem stwierdzić jakie przesunięcie ma głowica. Nastepnie dokręcałem śruby kluczem dynanometrycznym (moment podał nam serwis), za pierwszym razem sie nie udało bo po dokreceniu srub głowca wznowu sie lekko przestawiła, wiec luzowałem i od nowa, udało sie za 3 razem. Po ustaweniu głowicy w zerze zostawiałes ją w takim położeniu i postepowało sie tak jak pisze Worker.Zero jest do dzis, na marginesie powiem że przywaliem ABS`em bo wpisałem mu złą baze, ale to nic nie ja pierwszy przywaliłem :razz: Mam nadzieje ze dobrze opisałem jakby co to pisz zrobie jakiś rys, moze sie rozjasni :cool:
Prawda leży pośrodku -Arystoteles.Może dlatego wszystkim zawadza -Wodzu.


grzenio
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 8
Rejestracja: 04 kwie 2007, 18:41
Lokalizacja: tarnów

#26

Post napisał: grzenio » 03 mar 2008, 09:23

Czyli tak czy owak musze najpierw "ręcznie" znaleźć to zero ustawijąc głowice na czujnik. Mam jeszcze pytanko: czy musze popuszczać śruby czy moge normalnie ją ustawić przejeżdżając na JOG w X, a potem już tak jak pisał kolega Worker, czyli w danych maszynowych. I jeszcze jedno: jeśli dobrze rozumuje to nie ma możliwości żeby to zero ustawić bez ręcznego ustawiania głowicy, dobrze myśle? nawet srwis tego nie zrobi?
Dzięki za zainteresowanie :smile:


Loser
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 242
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:27
Lokalizacja: Nienack

#27

Post napisał: Loser » 04 mar 2008, 00:31

Jak wynika z poprzednich postów i mojego doświadczenia to musisz sprawdzić czujnikiem czy masz przesunięcie tylko w x czy też dodatkowo przekręciła ci sie głowica i nie masz osiowości powiedzmy w y. Jeżeli jesteś w stanie ustawić głowicę w osi wrzeciona za pomocą JOGa to ustawiasz dokładnie tak jak ci to opisał kolega Worker. A jezeli ci sie obrciła głowica to musisz ją na czujnik ustawić tak jak ci to opisał Wodzu (odkrecając śruby) a potem dodatkowo jeszcze raz robisz sposób Workera żeby było do mikrona. (swojądrogą to nie wiem co by było gdybyś miał jeszcze oś Y może wtedy dało by radę wogóle bez odkręcania śrub ale zakładam że nie masz :mrgreen: )
P.S A co to jest ABS ?


grzenio
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 8
Rejestracja: 04 kwie 2007, 18:41
Lokalizacja: tarnów

#28

Post napisał: grzenio » 04 mar 2008, 08:28

Dzięki za informacje :smile:

Awatar użytkownika

Wodzu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 674
Rejestracja: 29 lip 2006, 19:32
Lokalizacja: z sasiedztwa

#29

Post napisał: Wodzu » 04 mar 2008, 12:56

Tak nazywamy wiertła składane (z płytkami wymiennymi), przynajmniej u mnie w okolicy :smile:

[ Dodano: 2008-03-04, 12:57 ]
Na marginesie to było bardzo duzy ABS`ik fi80.
Prawda leży pośrodku -Arystoteles.Może dlatego wszystkim zawadza -Wodzu.

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#30

Post napisał: CNCRob » 15 mar 2008, 16:57

bartas731 pisze:Panowie opisywane przez was sposoby nie są poprawne. Proponowałbym to zrobic przy pomocy trzpieni pomiarowych. Można przy ich pomocy ustawić równoległość głowicy oraz punkty zerowe. A co do sposobu wpisywania zer w maszynach DMG to parametr 34210 się zgadza ale kolejnmość wykonywanych czynności jest inna.
gdybys wiedzial to maszyna o ktorej mowa nie jest z dmg! a reklame to sobie rob w dziale do tego przeznaczonym. jesli chcesz pomagac to wypisz jak to zrobic, zapewne nic nowego nie wprowadzisz a sposoby firmy dmg znam wszystkie bo nie raz mialem z nimi do czynienia. chcesz jedynie sklonic potencjalnego klienta aby sie zglosil i namydlic jemu w glowie. ustawienie glowicy jest proste jak barszcz.

ps. niektorych z was serwisantow to z maszyny musialem wyciagac boscie sobie paluchy przygniatali tacy dobrzy jestescie... :)
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”