Ukosowanie krawedzi plazma

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
ramzes111x
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 30
Posty: 41
Rejestracja: 21 sty 2011, 23:07
Lokalizacja: warszawa

#21

Post napisał: ramzes111x » 22 sty 2011, 18:49

No wlasnie tym bardziej nie wiem jak stwierdzić czy sa ok... chyba musze sie przejechac do jakiejs firmy np. STIGALA i zobaczyc jak oni wycinaja np. hyperthermem zebym mial jakies odniesienie i moze zakupie hypertherma bo czuje ze ten agregat i ten palnik zbyt wielkiej dokladnosci nigdy nie zapewnia

[ Dodano: 2011-01-22, 18:54 ]
Ja wycinam elementy z blachy 6mm 4mm obrysy i otwory fi 12.5mm ale po tym jak widze jak ten moj palnik pali blachy to chyba o takich otworach i dokladnosciach moge pomazyc... troche zaluje ze wpakowalem sie w tego magnuma bo producent nie daje zadnych informacji dotyczacych parametrow ciecia jakichkolwiek... dla mnie to chore bo jesli ktos cos produkuje to chyba powinien to przetestowac i miec jakies informacje dotyczace predkosci ciecia natezen itd... no ale coz czlowiek cale zycie sie uczy na bledach i glupi umiera...


bla bla bla

Tagi:

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 21
Posty: 3551
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#22

Post napisał: cnccad » 22 sty 2011, 20:35

taka prawda ... to jest urządzenie gdzie trzeba doświadczenia żeby pracować na nim bez problemów.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
ramzes111x
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 30
Posty: 41
Rejestracja: 21 sty 2011, 23:07
Lokalizacja: warszawa

#23

Post napisał: ramzes111x » 22 sty 2011, 20:49

Doswiadczenie doswiadczeniem... ale jak to mowią z bicza gowna sie nie ukreci.... wiec skads roznica w cenie 10tys. a 120tys.zł musi sie brac... jak ktos potrzebuje wycinać materiały plus minus 1,5mm np. do spawania to ok ale jesli w gre wchodza dokladniejsze kształty i wymiary to uważam ze bez uzycia technologii HD mozna pomarzyc o tym majac nawet duze doswiadczenie... jak juz mowilem z przydko z gowna bicza nie ukrecisz... :)
bla bla bla

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 21
Posty: 3551
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#24

Post napisał: cnccad » 22 sty 2011, 20:57

ja tam nie narzekam ... źródło to jedno a palnik to drugie.
źródło to moc a palnik to jakość.
prawda jest taka że to jest źródło i palnik do prac gdzie jakość cięcia nie ma specjalnego znaczenia.
Urżnąć i tyle.
Ale to jest tak jak napisałeś z róznica finansową.
Sincosald http://www.sincosald.it/ mają tanie urządzenia ale naprawdę dobrej jakości.
przechodzę teraz na ich produkty i właśnie buduję maszynę na ich urządzeniu.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
ramzes111x
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 30
Posty: 41
Rejestracja: 21 sty 2011, 23:07
Lokalizacja: warszawa

#25

Post napisał: ramzes111x » 22 sty 2011, 22:07

Ale to co uważasz ze da rade wykrzesac z tej mojej plazmy magnuma cos dobrego... jaki palnik bys proponował albo powiec jaki ty masz w swoim magnumie boz tego co pisałes moc mamy podobna...

dzieki za odp. Pozdr.
bla bla bla

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 21
Posty: 3551
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#26

Post napisał: cnccad » 23 sty 2011, 09:14

ja na początku miałem PROFI-80 i śmigał ... to jest prosty palniczek.
Obecnie mam palnik własnej budowy , ale wykorzystuje materiały z MAGNUM-a i tnie.
Ma poprawiona konstrukcje ( doszczelniony ) i póki co to działa.
Jak skończę budowę automatów spawalniczych to będę budować palnik na najtańsze dysze ale z systemem podawania gazu już naładowanego ujemnie co powinno zwiększyć szybkość cięcia o 10...20%.

To tak jak pisałem wcześniej ... nie da się powiedzieć żebyś włożył ten lub ten palnik i będzie git.
Za dużo zmiennych jest podczas procesu , za duzo czynników ma wpływ by jedno znacznie powiedzieć że ten palnik jest OK.
Więc nic Ci na 100% nie polecę.

Sprawdź cene T100M ( palnik z HP ) i zobaczysz sam czy warto się zastanawiać nad zmianą palnika.
MAGNUM to dobre urządzenie ale jakości nie uzyskasz na palniku.
Skoro dałeś 9000zł to trzeba było podzwonić po dystrybutorach czy nie maja na wyprzedaży HP 1650 z palnikiem. Ja takiego kupiłem tanio ... i jak mam być szczery do bólu to pomimo okazji zjada mnie w kosztach. Dysze , elektrody ... nie są tanie.
Więc chwilowo zyskałem.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
ramzes111x
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 30
Posty: 41
Rejestracja: 21 sty 2011, 23:07
Lokalizacja: warszawa

Parametry

#27

Post napisał: ramzes111x » 23 sty 2011, 11:24

CNC CAD a czy mzy cięciu blachy czarnej oglbys podać jakiej predkosci ciecia uzywasz przy cieciu blachy czarnej 6mm przy wycinaniu obrysu kwadratowego. Jaka predkość odsunięcie dyszy od materialu oraz natezenie pradu.... Czy masz moze jakies fotki ciętych detali??
bla bla bla

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 21
Posty: 3551
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#28

Post napisał: cnccad » 23 sty 2011, 11:57

prawdę mówiąc , parametry dobieram na "pałę". Jak maszyna zaczyna ciąć to ustawiam szybkość i wysokość palnika.
Ale ...
co do wysokości palnika to każdy palnik ma inną. Wysokość palnika do dystans między elektroda a ciętym materiałem.
Zdjęcia mam , ale jak znajde to w kleję.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
ramzes111x
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 30
Posty: 41
Rejestracja: 21 sty 2011, 23:07
Lokalizacja: warszawa

....

#29

Post napisał: ramzes111x » 23 sty 2011, 12:52

Zaraz zrobie swoje i podesle

[ Dodano: 2011-01-23, 13:12 ]
Witam to fotki mojej wypoalonej blachy startujemy od 1 ciecia krawedz widoczna z gory po lewej stronie kazdego zdjecia (krawedz pionowa nie pozioma) i pytanie czemu 2 pierwsze krawedzie sa ok a dwie ostatnie skos straszny...!!!???

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

[ Dodano: 2011-01-23, 13:26 ]
A tutaj ta sama opcja i kierunek tylko ze blaszka 10mm i identyczne objawy...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
bla bla bla

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 21
Posty: 3551
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#30

Post napisał: cnccad » 23 sty 2011, 13:36

blacha 18G2A gr.15mm

cięcie tlenem ...

Obrazek


Nie jest za najlepiej ale jest w sumie względnie.
Te rowki które sa u Ciebie to problem powietrza , równomierności przepływu a skos konstrukcji palniaka ( wada wewnętrzna ) Brak prawdopodobnie centrowania.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”