Zaginarka do blach

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
lumo
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 67
Rejestracja: 21 gru 2008, 20:13
Lokalizacja: Łapy

Zaginarka do blach

#1

Post napisał: lumo » 10 kwie 2011, 16:15

Witam
Wiem że trochę nie za bardzo z tematyką forum ale może ktoś coś mi podpowie doradzi....
Więc tak niedługo bede miał do pokrycia parę metrów dachu z deka ponad 800 m^2 jak wszyscy wiedzą przy kryciu dachu niezbędną jest jego obróbka wykańczająca czyli np. wiatrówki czy tam gąsiory. Mimo ze dach jest prosty (zwykły dwuspadowy) troche tego będzie. Więc pomyślałem że niezbędna będzie zaginarka do blachy dachowej, jako że mam jako takei zdolności manualne to postanowiłem zrobić ją sam. :mrgreen: Tylko niestety nie mogę w internecie znaleźć żadnych planów budowy, dokładnych zdjęć, jedynie na allegro....

Więc chciałbym się tu zapytać czy ktoś próbował robić taką zaginarkę, może posiadacie jakieś zdjęcia itp. za wszelki informacje z góry dziękuje :wink:



Tagi:


bst
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 114
Rejestracja: 17 sty 2011, 15:11
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post napisał: bst » 13 kwie 2011, 14:37

Trzy ceowniki/teowniki/HEB'y ze zlomu, duze zawiasy ze zlomu pare rur i sruby do zacisku.
Tez kiedys o tym myslalem ale zaginarka do obrobek dekarskich musi robic jeszcze pare sprytnych rzeczy, np felce do laczenia blach.
A sama prosta zaginarke kupisz za kilka stow
A jak sie dobrze poszuka to sa firmy ktore robia obroki blacharskie na wymiar i czesto na poczekaniu. Np kosze do kominow mozna kupic gotowe, tylko sie je przycina, obrobki wroblowki takze. Pomysl

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”