Problem z wytaczakami.

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
Possessed
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 35
Rejestracja: 03 cze 2014, 16:38
Lokalizacja: Elbląg

Problem z wytaczakami.

#1

Post napisał: Possessed » 04 maja 2015, 21:47

Witam,
Od kilku dni robię na tokarce RVL-63(na forum jest o niej nawet inny temat)
I mam taki problem : gdy zamontuję wytaczaka z trzepienem 25x25 to ostrze nie jest w osi - tzw. jest sporo pod - nawet jak dam masę podkładek - tak, że się już więcej nie da.
To samo jest z wytaczakami 20x20 - chodź inne noże skrawające są w osi bez problemu - nawet te 32x32.
Zamontowałem jakiegoś małego wytaczaka - bodajże 12x12, ale nim będę skubał wieczność tzw. muszę z otworu 40 zrobić 82.
Ten mały wytaczak też piszczy i wpada w drgania - możliwe, że nie był dobrze ustawiony w osi.

Wpadłem na pomysł aby przejechać frezem górną część tych wytaczaków - tak aby można je dać wyżej w osi - ma to sens ?

Z góry dzięki za podpowiedzi.




tomken
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 157
Rejestracja: 02 wrz 2009, 18:49
Lokalizacja: gniezno

#2

Post napisał: tomken » 04 maja 2015, 22:14

odchudzanie wytaczaka nie wpłynie zbyt korzystnie na jego sztywność i kulturę pracy, lepiej byłoby chyba podfrezować górną część imaka, lub zastosować oprawę cylindryczną dokręcaną z boku imaka, osobiście wybrałbym pierwszą opcję


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 16223
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#3

Post napisał: kamar » 04 maja 2015, 22:22

Te tokarki miały na wyposażeniu kilka imaków, przednich i tylnych. Jak ich brak to dorobić dystans pod imak.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 11572
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#4

Post napisał: RomanJ4 » 04 maja 2015, 22:42

Wytaczaki zazwyczaj mają ostrze na wysokości osi przekroju trzonka lub nawet poniżej, zwłaszcza składaki. Jest to normalne, ponieważ w małych otworach tarłyby spodem o materiał, a z racji zazwyczaj o wiele dłuższego niż inne noże wystawienia z imaka, pod dużym obciążeniem i działaniem sił stycznych potrafią znacznie się ugiąć i odgiąć.

Obrazek Obrazek

Jeśli potrzebny nam sztywny trzonek, a większe ich przekroje nie podchodzą pod oś z racji wysokości, to można je z góry zfrezować, ale pamiętając, że spłaszczony przekrój trzonka będzie bardziej podatny na uginanie niż pełny (jak deska na płasko).
Aby to skompensować, i móc stosować duże przybranie (głębokość skrawania), można w miarę możliwości dospawać z boku, od strony środka roztaczanego otworu, najlepiej kwadratowy lub prostokątny (na sztorc) trzonek czy pręt by go usztywnić.
Ale ów musi być trochę cofnięty w stosunku do czoła oryginalnego zfrezowanego trzonka, mniej więcej od punktu (lub trochę dalej) w którym górna powierzchnia trzonka schodzi do płytki, by zostawić przestrzeń dla wiórów (biorąc pod uwagę, że średnica otworu w którą się taki dosztukowany trzonek musi zmieścić, będzie powiększona 1 przejściem noża).
Nieraz tak przerabialiśmy wytaczaki do ciężkiego wytaczania, i zdawało to doskonale egzamin.
Innym, doraźnym sposobem było też podłożenie (symetrycznie po obu stronach śruby dociągającej!) podkładek pod sam imak, co go podnosiło.

Poniżej zalecane(przez Sandvik) długości wystawiania i długości mocowania (krotność średnicy przekroju trzonka) różnych rodzajów wytaczaków.
Obrazek
od góry:
1 = monolityczny wytaczak stalowy,
2 = wytaczaki węglikowe,
3 = stalowe wytaczaki z tłumieniem drgań, wersja krótka 4–7 x BD​,
4 = stalowe wytaczaki z tłumieniem drgań, wersja długa 7-10 x BD​,
5 = wzmacniane węglikiem wytaczaki z tłumieniem drgań10–12 x BD i 12–14 x BD,

oraz wpływ kąta przystawienia, promienia naroża, i kąta powierzchni natarcia(Makrogeometria) płytki na skłonność generowania drgań.
Obrazek
pozdrawiam,
Roman


Autor tematu
Possessed
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 35
Rejestracja: 03 cze 2014, 16:38
Lokalizacja: Elbląg

#5

Post napisał: Possessed » 04 maja 2015, 23:20

Dzięki za tak szybko pomoc.
Jeśli chodzi o podszlifowanie górniej części imaka to byłby problem bo tam nie ma żadnej frezarki/szlifierki a kątówką tego nie będę szlifował :DD
Ciekawy jest też pomysł z podłożeniem podkładek pod imak - ale z tego co pamiętam to może być problem w tamtym imaku.

Myślę też czy nie zeszlifować tego wytaczaka 20x20 na 17x20 - wtedy powinnien być w osi a sztywności chyba aż tak bardzo nie straci - w sumie i tak na przejazd wiele nim nie będę zbierał.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 11572
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#6

Post napisał: RomanJ4 » 04 maja 2015, 23:37

Możesz tak kolego zrobić, a ewentualne usztywnienie w razie potrzeby...
pozdrawiam,
Roman


Autor tematu
Possessed
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 35
Rejestracja: 03 cze 2014, 16:38
Lokalizacja: Elbląg

#7

Post napisał: Possessed » 04 maja 2015, 23:42

Właśnie czytałem Twój post z tym usztywnieniem po boku, ale do spawać nie mam tam czym - tzw. jest kilku spawaczy, ale spawają większe konstrukcje i mają tam jakieś duże elektrody - boje się pomyśleć jak ten nóż będzie wyglądał po takim spawaniu :P
Wezmę u siebie w garażu przelecę głowicą frezarską te 3mm i zobaczę jutro w pracy jak to będzie wytaczało :P

[ Dodano: 2015-05-05, 16:07 ]
Wykręciłem dziś mocowanie na imaka i podłożyłem pod śruby po 1 podkładce 4mm - więcej się nie dało.
Wystarczyło na średniego(20x20) wytaczaka :D Wióry dziś leciały, więc jest git.

Awatar użytkownika

Czesio
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 320
Rejestracja: 22 lut 2011, 19:47
Lokalizacja: Ustroń

#8

Post napisał: Czesio » 05 maja 2015, 18:55

Jaką masz wysokość noża do osi ?

Ostatnio sam frezowałem trzonek oprawki do wytaczania, nówkę sztukę :D


Autor tematu
Possessed
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 35
Rejestracja: 03 cze 2014, 16:38
Lokalizacja: Elbląg

#9

Post napisał: Possessed » 06 maja 2015, 15:34

Dziś mi przyszło wytaczać dużo dłuższy otwór - zamontowałem tego mniejszego wytaczaka, ale zbyt mocno drgał.
Większe nie był w osi, podłożyłem jeszcze trochę imaka i dalej to samo.
Wziąłem se go do domu i zjadę go na frezarce o 5mm :D


ostanislaw
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 113
Rejestracja: 20 sty 2008, 19:36
Lokalizacja: Legnica

podkładka pod imak

#10

Post napisał: ostanislaw » 18 maja 2015, 11:26

Miałem też ten sam problem z wytaczakami na TUE 35 żeby nie podkładać ciągle różnych podkładek pod imak zrobiłem podkładkę żeliwną ze starej tarczy hamulcowej od golfa (część wewnętrzna mocowana do piasty). Wewnątrz zrobiłem poierścień centrujący aby to się nie przesuwało. Zdaje egzamin.
Pozdrawiam
ostanislaw

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”