Jaka technologia - produkcja sita

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
tomassek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2008, 15:53
Lokalizacja: 3City

Jaka technologia - produkcja sita

#1

Post napisał: tomassek » 28 cze 2008, 16:12

Witam

Jestem tu nowy i trochę ciężko się mi odnaleźć. Chciałbym zadać pytanie i nie bardzo wiem jaki dział zaatakować. Padło na obróbkę metali - proszę o wyrozumiałość i pokierowanie w którą stronę pójść jeżeli źle trafiłem.

Szukam informacji na temat wykonywania sit ze stali nierdzewnej. Takich jak na załączonych obrazkach. Pytałem sie "na mieście" i każdy kręci nosem że sprawa skomplikowana i nie ma czym zrobić. Blacha nierdzewna 0,1 - 0,2mm - w niej trzeba powycinać wg zadanego wzoru dziurki o średnicy od 0,1mm do 0,8 mm wg zadanego rastra (też w granicach podobnych do otworków). Sitko/blaszka np wymiar 5cm x 5cm a w środku w pionie i poziomie (prawdopodobnie też po skosie) przykładowo 500 otworów i więcej.

Czy mógłby ktoś podpowiedzieć jaką technologią to jest wykonywane ? Muszę szukać po ogłoszeniach i nie wiem jakiego słowa klucza użyć, żeby znaleźć firme posiadającą odpowiednie urządzenie. Zdecydowana większość osób mówiła żebym szukał kogoś z obrabiarką plazmową lub wycinaniem wodnym.
Załączniki
sita.jpg
sita.jpg (5.57 KiB) Przejrzano 2940 razy



Tagi:


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#2

Post napisał: Leoo » 28 cze 2008, 16:16

To jest typowy szablon do nakładania lutowia w postaci pasty. Wykonuje się go techniką fototrawienia. Pytaj w firmach trudniących się produkcją i montażem obwodów PCB.


Autor tematu
tomassek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2008, 15:53
Lokalizacja: 3City

#3

Post napisał: tomassek » 28 cze 2008, 16:20

Leoo pisze:To jest typowy szablon do nakładania lutowia w postaci pasty. Wykonuje się go techniką fototrawienia. Pytaj w firmach trudniących się produkcją i montażem obwodów PCB.

Czy fototrawienie nadaje się też do stali nierdzewnej ? To, że do obwodów miedzianych to wiem ale czy nierdzewka tez się podda procesowi to juz pewności nie mam.


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#4

Post napisał: Leoo » 28 cze 2008, 16:28


Awatar użytkownika

rockykon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 917
Rejestracja: 13 maja 2005, 22:24
Lokalizacja: Wawa

#5

Post napisał: rockykon » 28 cze 2008, 19:58

Jak na mój gust to najszybciej, najłatwiej i najtaniej laserem ...


Autor tematu
tomassek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2008, 15:53
Lokalizacja: 3City

#6

Post napisał: tomassek » 28 cze 2008, 20:53

rockykon pisze:Jak na mój gust to najszybciej, najłatwiej i najtaniej laserem ...
Byłem w jednej firmie co ma kilka laserów i wykonuje grawerowanie laserem na różnych materiałach, cięcie drewna i plastików - niestety rozłożyli ręce - chyba sprzęt mają o niewystarczającej mocy. No i ponoć widać palenie laserem na metalu. Mam kilka sit już wykonanych i wyglądają idealnie jak wyjęte z formy, niestety nie wiem jak są zrobione.


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#7

Post napisał: numerek » 28 cze 2008, 21:13

hmmm
mam znajomego który zakupił laser do grawerowania szyldów - chwalił się że dokładność tego jest znakomita i może przepalać blachę do 0,5 mm z dokładnością do 0,01
czy to prawda - nie wiem -nie sprawdzałem ale może tędy idź
spróbuj ...... co ci szkodzi

myślę że przemyslowe lasery nie mają malej mocy a wręcz przeciwnie za dużo
przy tak cienkiej blaszce z pewnością jest to dłubanina i nikomu się nie chce dostrajać lasera aby materiał się nie wyginal i ile za to może skasowac ?
lasery palą na metry bierzące


gacek_s
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 21 cze 2007, 16:25
Lokalizacja: Poznan

#8

Post napisał: gacek_s » 29 cze 2008, 11:21

jesli o mnie chodzi to moim zdaniem najprosciej bedzie wyciac na wodzie. U nas w firmie maszyna ma dokladnosc wycinania do 0.05 mm Wystarczy ze wyslesz rysunek w formacie dwg. na maila do firmy ktora swiadczy takie uslugi wycinania woda i napewno bede mogli Ci odrazu nawet cene podac. Przezbrajac maszyny nie trzeba wkladasz tylko blaszke bazujesz sie i wycinasz;) Musze jednak uprzedzic ze nei jest to tania technologia 1 motogodzina kosztuje ok 300 zl


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#9

Post napisał: numerek » 29 cze 2008, 12:03

no dobra ale czy woda wytnie otwory srednicy 0,1-0,8 ?

z tego co widziałem to woda jednak ma większą średnicę strumienia -może się myle -nie przyglądałem się

Awatar użytkownika

Piotrjub
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1495
Rejestracja: 11 kwie 2005, 13:00
Lokalizacja: Gdansk

#10

Post napisał: Piotrjub » 29 cze 2008, 12:28

takie rzeczy zlecamy firmie ktora wycina to na laserze w poniedzialek zapytam sie jak nazywa sie ta firma

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”