jaką wypalarkę kupić????

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#41

Post napisał: pop9 » 24 sie 2008, 12:22

Nie ważne ile zajmuje montaż, ważne jak to jest zrobione bo potem przekłada się to na jakość i eksploatacje maszyny. A serwis tez musi działć w takiej firmie bo to potentat i nie pozwoli sobie na dziadostwo!!!

Panowie albo nas stać na mercedes i i na jego serwis albo kupujemy malucha sami grzebiemy!!



Tagi:


gmaster
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 37
Rejestracja: 06 lut 2008, 15:45
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#42

Post napisał: gmaster » 05 wrz 2008, 08:54

nikt nie pisze o vanad'zie? zły sprzęt mają?
z własnych doświadczeń mogę tylko powiedzieć, że z serwisem w .pl słabiutko.


chrisz1796
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 204
Rejestracja: 15 lis 2007, 21:38
Lokalizacja: Bromberg

#43

Post napisał: chrisz1796 » 05 wrz 2008, 20:08

gmaster

zatrudniłem programistę który miał do czynienia z Vanadami

chłopak przychodzi w ostatnim tygodniu września

jak będę coś wiedział i maił czas to napiszę

pozdro4all


tomek99lw
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 08 paź 2008, 21:05
Lokalizacja: Kietrz

#44

Post napisał: tomek99lw » 08 paź 2008, 21:11

gmaster pisze:nikt nie pisze o vanad'zie? zły sprzęt mają?
z własnych doświadczeń mogę tylko powiedzieć, że z serwisem w .pl słabiutko.
Ja pracuje na plaźmie vanad arena stół 2* 1500x3000 i na spawarce Kjellberga HiFocus + i naprawde jest to dobry sprzęt pale na niej blache od 2 do 50 mm. A serwis jak to serwis czasem sie przydaje ale większość problemów sami rozwiązujemy:)


gmaster
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 37
Rejestracja: 06 lut 2008, 15:45
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#45

Post napisał: gmaster » 21 paź 2008, 10:31

Z okazji upływu czasu powoli przymierzam się do zmiany wypalarki (portal + źródło plazmy).
Do tej pory miałem Vanada i nie mam mu nic do zarzucenia - ogólnie rzecz ujmując. Jednak chyba zmienię na inną markę, bo z serwisem Vanada w polsce jest słabo (roboprojekt).

Awatar użytkownika

berdysz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 188
Rejestracja: 01 sie 2008, 09:39
Lokalizacja: Gdańsk

#46

Post napisał: berdysz » 26 paź 2008, 17:29

No wiele na pewno w codziennej pracy i róznych awariach zależy od trzeźwości operatora. Mnie Eckert szkolił na Szafirze raptem 2 dni z koleji porównując teraz cenę maszyn Eckerta do maszyn np. ESABA to nie dość, że te drugie tańsze to na dodatek szkolenie trwa 3 tygodnie a nie 2 dni. No ale mimo to, choć przedtem nie miałem styczności z wypalarkami portalowymi to daję radę ;) Ale sam bym chętnie zobaczył co przez te 3 tygodnie szkolą w ESABIE. Serwis Eckerta z koleji często sam nie wiedział u mnie co ma robić.

Od pół roku zastanawiają się dlaczego u mnie HIFocus 360+ przy prądach powyżej 90A niszczy katody po ok 150 przebiciach. A na szkoleniu mówili: "Wytrzymują 600"...jasne. Wiem, że to zależy od wielu elelementó ale jak sie pali na ten przykłąd płytki bez otworów z bl. # 20mm na 300A i katodę Ci szlag trafia po 160 przebiciach to mnie osobiście też szlag trafia.


Romek CNC
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 6
Posty: 43
Rejestracja: 19 kwie 2008, 18:17
Lokalizacja: Wielkopolska

#47

Post napisał: Romek CNC » 27 paź 2008, 18:50

Szkolenie przez 3 tygodnie ? !!!
To sterownik jest chyba w języku chińskim.
Albo jest tak skomplikowany, że trzeba mieć doktorat ze spawalnictwa.
Co do ilości przebić to widziałem jak tnie blachę o gr 20mm agregat UltraCUT (amerykański) i wytrzymuje dobrze ponad 500 przebić.

Jeszcze jedno może oprócz agregatu twoja maszyna nie ma f-kcji przebijania. Przebicie powinno rozpoczynać się na wysokości większej niż cięcie. Jeżeli masz dobry napięciowy regulator odległości i sterownik który ma f-cje przebijania to w tabelach cięcia są podane wysokości na jakich należy przebijać materiał (to pomaga).
No chyba że masz czujnik pojemnościowy a to nie jest dobre do drogich plazm.

Awatar użytkownika

berdysz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 188
Rejestracja: 01 sie 2008, 09:39
Lokalizacja: Gdańsk

#48

Post napisał: berdysz » 29 paź 2008, 11:20

Ja tam w powody tak długiego szkolenia nie wnikam, ale chyba jednak lepiej jest mieć 3 tygodnie niż 2 dni.

Co do przebic to robie to prawidłowo, zajarzanie a nastepnie przebijanie na odpowienio większej wysokości (podanej w tabelach) ale i tak to nie pomaga. Podobno mam coś nie tak ale nie wiem z czym i wygasa mi nieprawidłowo łuk plazmowy przez co rozwala mi katody. Maja cos tam przeprogramować i podobno ma działać. Zasadniczo deklarowana żywotnosć katod miałą byc na poziomie 600 przebić ale tyle tylko osiągnę na prądzie do 90A.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 32
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#49

Post napisał: cnccad » 29 paź 2008, 19:33

ROBOPROJEKT ... to fakt. To pomyłka. Potwierdził mi kolega z tej firmy , co własciwie już tam nie pracuje.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


boy
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 6
Posty: 45
Rejestracja: 22 paź 2007, 20:53
Lokalizacja: Wrocław

#50

Post napisał: boy » 27 lis 2008, 22:11

Odpowiem tak jak w poprzednim podobnym temacie:

Ja mam maszynę HyperZakmet z agregatem HPR 260A, maszyna tnie blachy od 0,5 mm do 64 mm (stal węglowa), do 50 mm (aluminium i stal nierdzewna). Prędkość cięcia przy cienkich blachach do nawet 10 m/min. Dokładność - 0,2 mm - dokładność cięcia, nie pozycjonowania! Jest to agregat z serii HD. Serwis bardzo sprawny i szybki, dostępność części zamiennych od ręki. Co do Stigala - agregat - Cebora - jakość cięcia - bardzo średnia. HPR to najlepszy agregat plazmowy na rynku, skontaktuj się z ich marketingiem, zaproszą Cię do siebie, zobaczysz kilka różnych maszyn i agregatów, pokazy cięcia. Mają w sprzedaży także lasery. Są też maszyny duuużo tańsze niż inne oferowane na rynku.

Chyba, że ktoś ma może złe doświadczenia ze współpracy z firmą ZAKMET?

Ja jestem bardzo zadowolony i z maszyny i ze współpracy z firmą.

Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”