Tworzenie aktywatorów uruchamiających konkretny config

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu LinuxCNC
Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7935
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#11

Post napisał: tuxcnc » 13 sty 2013, 14:32

Jak na razie Stepconf pozwala na podstawową i mocno ograniczoną konfigurację.
Raczej użytkownika nie ominie ręczne dopisanie czegoś do pliku ini, który zostanie nadpisany po kolejnym uruchomieniu Stepconf, a zmiany utracone.
Moja rada jest zawsze taka, żeby tego konfiguratora nie uruchamiać nigdy, uniknie się bardzo przykrej niespodzianki.

Dla przeciętnego konstruktora/nabywcy frezarki konieczne poprawki w przykładowych plikach konfiguracyjnych sprowadzają się do pinologii i SCALE.
To jest ewidentnie mniej wygodne od graficznej nakładki, ale można się tego nauczyć w kilka minut i mieć pełną kontrolę.

Czasem mi się zdarza edytować konfigi.
Mam otwarty gedit, zmieniam kilka cyferek, klikam w <zapisz> i restartuję LinuxCNC.
Czasem potrzeba zrobić to dziesięć czy sto razy.
Szlag by mnie trafił jakbym za każdym razem musiał uruchamiać Stepconf, czytać co to jest i po co, a potem szukał potrzebnej zmiennej po kilkunastu kartach, pomijając już fakt, że tam nawet 10% możliwych ustawień nie ma.

Mi oczywiście obecność aplikacji Stepconf w komputerze nie przeszkadza, ale jej użyteczność oceniam bardzo nisko.

.



Tagi:

Awatar użytkownika

markcomp77
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3975
Rejestracja: 18 wrz 2004, 12:51
Lokalizacja: k/w-wy
Kontakt:

#12

Post napisał: markcomp77 » 13 sty 2013, 19:08

tuxcnc pisze:Raczej użytkownika nie ominie ręczne dopisanie czegoś do pliku ini, który zostanie nadpisany po kolejnym uruchomieniu Stepconf, a zmiany utracone.
typowe konfiguracje odsłuży stepconf
i pozwala na reedycje (jeśli z ręki nic nie kombinowaliśmy)

można oczywiście popisywać się z rozszerzeniami do: custom.hal, custom_postgui.hal...

powiem tak... kreator konfiguracji można zrobić nawet od nowa... przez www, bazując na tym co wyczaił kolega MIKI -> "Rockhopper Web Server"
http://wiki.linuxcnc.org/cgi-bin/wiki.p ... Web_Server
Dla przeciętnego konstruktora/nabywcy frezarki konieczne poprawki w przykładowych plikach konfiguracyjnych sprowadzają się do pinologii i SCALE.

To jest ewidentnie mniej wygodne od graficznej nakładki, ale można się tego nauczyć w kilka minut i mieć pełną kontrolę.
tutaj zaprotestuje
w kreatorze konfiguracji podczas opisywania parametrów osi, można odpalić test oscylacyjny... o zadanej amplitudzie, prędkości i przyśpieszeniu

to jest bardzo wygodne, może oczywiście być pomocne przy korekcie "przełożenia"
ale również np. przy strojeniu serva...
tuxcnc pisze:Czasem mi się zdarza edytować konfigi.
Mam otwarty gedit, zmieniam kilka cyferek, klikam w <zapisz> i restartuję LinuxCNC.
Czasem potrzeba zrobić to dziesięć czy sto razy.
ano zdarza się... przy tych trudniejszych konfigach
zastanawiam się, czy nie wygodniejsze będzie modyfikowanie przez interface www, via przeglądarka (Rockhopper Web Server)
SpotkanieCNC: STOM-TOOL Marzec 2014
http://www.cnc.info.pl/topics79/spotkan ... t55028.htm

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „LinuxCNC (dawniej EMC2)”