Profesjonalne rysunki w SW

Awatar użytkownika

Autor tematu
blue_17
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwie 2009, 07:55
Lokalizacja: Kraków/Kornatka

Profesjonalne rysunki w SW

#1

Post napisał: blue_17 » 15 sie 2009, 22:54

Witam

Mam pytanie dotyczące tworzenia rysunków w SW czy profesjonalnym rozwiązaniem jest budowa każdego elementu z osobna i tworzenie następnie złożenia czy też modelowanie w jednym kawałku wszystkiego ?

Dodam że w przyszłości projekt chciałbym później rozrysować i posłużyć się nim do pracy dyplomowej.

I jeszcze jedno pytanie jeśli mam 4 takie same elementy np stołu czy muszę je wymiarować każde z osobna czy też wystarczy jedna z wymiarowana część i adnotacja w projekcie



Tagi:

Awatar użytkownika

clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#2

Post napisał: clipper7 » 16 sie 2009, 11:17

Bardziej elastycznym sposobem wydaje się tworzenie detali i scalanie ich w całość.
Przy wymiarowaniu zasadą jest podawanie tych wymiarów, które są niezbędne do wykonania detalu, unika się powtórzeń.
Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ


rudolf26
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 62
Rejestracja: 22 mar 2007, 22:09
Lokalizacja: Płock

SW

#3

Post napisał: rudolf26 » 16 sie 2009, 12:37

Moim zdaniem lepsze będzie podzielenie zespołu i rysowanie części jako oddzielne. Potem wykonanie złożenia przez nadanie relacji. Dzięki temu można wykonać poprawną dokumentację techniczną: rysunki wykonawcze albo kontrukcyjne, rysunek złożenia (przekroje, wyrwania itp.) albo rysunek montażowy w rozstrzeleniu i opisem poszczególnych detali. W firmie rysują chłopaki formy i przyrządy w ten sposób. Wszystko jest bardzo czytelne.

Jeśli chodzi o identyczne detale, które powtarzają się w zespole to można narysować jeden i podać ilość sztuk.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”