Śruby w kilku otworach (inventor 2011)


Autor tematu
mati1988k
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 19
Rejestracja: 12 wrz 2007, 13:07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Śruby w kilku otworach (inventor 2011)

#1

Post napisał: mati1988k » 09 lut 2011, 16:16

Witam.

Jak wstawić połączenie śrubowe w kilku otworach jednocześnie, ale w taki sposób aby każde połączenie robiło otwory w materiałach przez które przechodzi?

Mam nadzieje, że zrozumiecie o co mi chodzi, bo nie wiem jak to inaczej opisać :)

I drugie pytanie.

Co zrobić aby wszystkie otwory wykonane na "zespole" były widoczne podczas edycji części?



Tagi:


Pabloss
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 50
Rejestracja: 30 wrz 2010, 23:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

#2

Post napisał: Pabloss » 09 lut 2011, 18:09

Co zrobić aby wszystkie otwory wykonane na "zespole" były widoczne podczas edycji części?
nie mam pojecia co robisz nie tak, po prostu zamykasz(zapisujesz) zespol i masz pytanie czy zapisac zmiany w zespole i w poszczegolnych czesciach

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#3

Post napisał: Bri » 10 lut 2011, 09:36

W zespole zawsze edytujesz tylko jedną część w danym momencie.
W szkicu robisz punkty, później wg szkicu wrzucasz otwory o parametrach jakie potrzebujesz. Zapisujesz, edytujesz drugą (współpracującą część) rzutujesz osie tamtych otworów (albo punkty, nie kontur otworu), robisz identyczny szkic z punktami dla tej drugiej części i otwory wg szkicu.

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel

Awatar użytkownika

kolanoreki
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 464
Rejestracja: 21 gru 2004, 14:11
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

#4

Post napisał: kolanoreki » 10 lut 2011, 10:33

Co zrobić aby wszystkie otwory wykonane na "zespole" były widoczne podczas edycji części?
Przede wszystkim dzieje się tak wtedy gdy rysujesz szkic i wykonujesz operacje na elementach w zespole. Wtedy np. otwór może przechodzić przez kilka detali, ale gdy otwierasz już pojedynczy element do edycji lub wykonania rysunku, wówczas operacja wykonana w zespole (otwór) nie jest widoczna - w rysunku złożenia oczywiście pojawią się. Taka technike stosuje się gdy np. spawasz ze sobą kilka elementów (wyciętych z dxfa na laserze), a później obrabiasz na maszynach frezujesz, wiercisz.
Gdy natomiast będąc w zespole chcesz narysować otwory w elemencie tego złożenia, musisz dwa razy kliknąć w element - tzw. operacja edycji części z poziomu zespołu- i wtedy kładąc szkic, tworząc otwory, będziesz je miał widoczne na rysunkach pojedynczych części. (ale uwaga musisz operację wykonać w każdym detalu, którego dotyczyć ma np. dane otworowanie).

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”