Zawieszenie programu

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
maly_66
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 37
Rejestracja: 27 lut 2008, 22:11
Lokalizacja: Łódź

Zawieszenie programu

#1

Post napisał: maly_66 » 11 kwie 2009, 22:45

Witam i proszę o pomoc
W tokarce podczas wymiany narzędzia zawiesza się program, nie dzieje się to często ale jest
uciążliwe ponieważ trzeba resetowac program i na nowo wpisac numer programu i startowac od początku. Program zawiesza się w momencie kiedy głowica odjedzie na punkt wymiany
narzędzia i dalej ani drgnie ,żaden klawisz nie jest aktywny.
Wyświetla się błąd; BREAK CY opisany jako {Eingangssignal,,Einlesefreigabe,, fehlt , daher Stop am Ende des aktiven Satzes}. Nie znam niemieckiego więc nie bardzo wiem o co chodzi
Może ktoś wie co może byc przyczyną tej usterki.



Tagi:

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#2

Post napisał: gelo » 12 kwie 2009, 10:48

Brak jest zezwolenia wczytywania. Oznacza to, ze podczas wymiany narzedzia "cos" jest realizowane nie tak jak trzeba i w zwiazku z tym nie mozna pozwolic na kontynuacje programu. Dlatego programista PLC przewidzial stop wczytywania dopoki procedura wymiany nie przebiegnie prawidlowo do konca.
Proponuje sprawdzic funkcjonowanie glowicy...Nie napisales czy jest to hydrauliczna czy elektryczna ale i tak na pewno posiada jakies wylaczniki krancowe lub czujniki polozenia. Byc moze, ktorys z nich nie potwierdza czasami.
Moglbys powiedziec jaki jest typ tej glowicy?
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


Autor tematu
maly_66
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 37
Rejestracja: 27 lut 2008, 22:11
Lokalizacja: Łódź

#3

Post napisał: maly_66 » 12 kwie 2009, 19:44

Dzięki za podpowiedż
Typ głowicy to SAUTER 12-to pozycyjna z napędem elektrycznym.
Ja też podejrzewałem krańcówkę. Z instrukcji chociaż jest po niemiecku wydedukowałem że
krańcówka musi byc oddalona od bolczyków pozycjonujących dane gniazdo od 0,2-0,4 mm,
a u mnie wydaje mi sie że kołeczki ocierają się o krańcówkę.
Po świętach spróbuję to wyregulowac.

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#4

Post napisał: gelo » 13 kwie 2009, 18:15

Malem sporo do czynienia z glowicami Sauter. Czy ta glowica jest sterowana przez oryginalny sterownik Sautera czy przez inny? W instrukcji glowicy powinienes znalezc diagram sygnalow jakie sa wymagane do realizacji obrotu tarczy. Moze sie to przydac do analizy problemu. Jesli nie masz instrukcji to podaj e-mail i oczywiscie numer glowicy to podesle ci odpowiedni plik.
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


Autor tematu
maly_66
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 37
Rejestracja: 27 lut 2008, 22:11
Lokalizacja: Łódź

#5

Post napisał: maly_66 » 13 kwie 2009, 21:40

Ja nie miałem nic wspólnego z SAUTEREM ,jest to moja pierwsza obrabiarka CNC chociaż w obróbce siedzę 24 lata .Miałem problem z uruchomieniem tej maszyny ,ponieważ ma sterowanie BOSCH ALFA2 + BOSCH PEG a te sterowania mało kto zna .Musiałem więc się męczyc sam i po20 godzinach myślenia i tłumaczenia na polski maszyna wykonała pierwszy detal ..CHyba mam ten diagram ,wygląda to jak proste EKG lecz na .pewno nie wiem jak z tego korzystac .Nie wiem jak jest sterowana głowica lecz myślę że z SIMENSA S5 bo taki jest zamontowany . Numer głowicy prześlę jutro.
Dziękuję za pomoc.

[ Dodano: 2009-04-14, 22:48 ]
Wydaje mi się że mam poważniejszy problem niż mi się wydawało, maszyna zawiesza się częściej.Regulowałem odległości czujników wg. dokumentacji lecz nic to nie dało.Poprzedni właściciel też miał jakieś problemy z głowicą ponieważ pod jeden z czujników podłożone są podkładki dystansujące i gdy je wyjąłem maszyna nie chciała ruszyc .
Nie wiem co dalej robic , jeśli ktoś może pomóc to proszę.
Numer spisany z głowicy:0.5.480.220038000 84 36 045 .
Mój e- mail: [email protected]

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#6

Post napisał: gelo » 15 kwie 2009, 17:54

zeskanuj diagram i przeslij ([email protected]) lub umiesc w poscie
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


Autor tematu
maly_66
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 37
Rejestracja: 27 lut 2008, 22:11
Lokalizacja: Łódź

#7

Post napisał: maly_66 » 17 kwie 2009, 15:14

Tutaj znajduje się schemat:



przesłałem go również Tobie na wszelki wypadek na pocztę .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”