Edycja i dodawanie plików

Opinie, uwagi, propozycje czyli wszystko o tym forum
Awatar użytkownika

Autor tematu
Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Edycja i dodawanie plików

#1

Post napisał: Yarec » 04 mar 2017, 04:22

Witam Forumowiczów i kłaniam się Adminom portalu.

Korzystając z możliwości umieszczania wpisów "drażni" (mnie) organizacja tj. piszemy odpowiedź a nie mamy dostępu bezpośredniego do symboli i czcionek (dostępne przy edycji) - Czemu ?

Do tego funkcja bezpośredniego dokładania foto ("Kliknij tutaj aby wgrać zdjęcia i wstawić w treść posta") znacznie lepiej i wygodniej by było: Dodaj plik: (i w komentarzu: "Akceptowalne typy plików: .png; .pdf; .svg; no i oczywiście typowe dla CAD/CAM formaty - przecież o TYM jest forum)

I co na to Admin i Forumowicze ? Czy nie logiczniej ?

Pozdrawiam


Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design

Tagi:

Awatar użytkownika

chaos
Administrator
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 630
Rejestracja: 29 maja 2004, 12:49
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

#2

Post napisał: chaos » 22 cze 2017, 07:45

Witam
Symbole masz po lewej stronie zawsze czy to jak piszesz nowy post czy przy edycji. Wybór formatowania czcionek jest na górze nad oknem treści posta. Dostępne tylko pogrubienie, kursywa i podkreślenie.

Jeśli chodzi o dodawanie zdjęć to możesz dodać klikając dodaj załącznik, ale wtedy fotka będzie załącznikiem i nie wstawisz jej w treść tylko będzie na dole tekstu jako plik do pobrania. Używając funkcji "Kliknij tutaj aby wgrać zdjęcia..." możesz dane zdjęcie wstawić w dowolną część tekstu.
Akcesoria CNC - EBMiA.pl
Elementy Budowy Maszyn i Automatyki
www.ebmia.pl
MECHANIKA * AUTOMATYKA * PNEUMATYKA * NARZĘDZIA * BHP, CHEMIA * TWORZYWA SZTUCZNE

Awatar użytkownika

Autor tematu
Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: Yarec » 22 cze 2017, 11:50

Drogi chaos'ie - to co napisałeś to nawet ja wiem (zobacz podpis) a chodziło mi o uproszczenie i wygodę, w zał. PNG podaję przykład z https://unitraklub.pl - jak mają tam rozwiązane: "załącz" (pożółcone pole a w nim: jakie pliki są akceptowalne)

Obrazek
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design

Awatar użytkownika

chaos
Administrator
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 630
Rejestracja: 29 maja 2004, 12:49
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

#4

Post napisał: chaos » 22 cze 2017, 19:16

No tak ale czy tym sposobem załączysz pliki w ten sposób

tekst
tekst
tekst
Obrazek
tekst
tekst
tekst
Obrazek
kolejny tekst
kolejny tekst
i dalej teksty
Obrazek


Swoją drogą to dużymi krokami zbliża się przejście na phpbb3 i tam na pewno będzie nieco inny, bardziej nowoczesny sposób pisania postów i wstawiania zdjęć i załączników.
Akcesoria CNC - EBMiA.pl
Elementy Budowy Maszyn i Automatyki
www.ebmia.pl
MECHANIKA * AUTOMATYKA * PNEUMATYKA * NARZĘDZIA * BHP, CHEMIA * TWORZYWA SZTUCZNE

Awatar użytkownika

Autor tematu
Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

#5

Post napisał: Yarec » 22 cze 2017, 20:48

Tak, kwestia kreatywności publikującego.
wg. algorytmu :
.rft (witam...
.txt (instrukcja do niżej..
.dxf
.jpg (co powinno wyjść ..
.txt
.pdf (skąd pochodzi w/w ..
i na tym kończę, powodzenie w frezowaniu powyższego.

phpb3 już idzie (powoli, ale jednak).
Pozdrawia - Jarek
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design

Awatar użytkownika

chaos
Administrator
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 630
Rejestracja: 29 maja 2004, 12:49
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

#6

Post napisał: chaos » 22 cze 2017, 22:52

Ale możesz dodawać załączniki tak jak napisałeś. Mechanizm dodawania załączników (w tym obrazów, grafiki) jest taki sam jak na większości for dyskusyjnych. Jak dodasz grafikę czy inne pliki jako załącznik to będziesz miał załączniki i możesz tak opisać w poście aby wszyscy wiedzieli jaki załącznik trzeba pobrać aby zobaczyć to co chcesz pokazać.
Ten link "kliknij tutaj..." to tylko dodatek aby łatwo się wstawiało fotki w treść posta a nie jako załącznik.
Akcesoria CNC - EBMiA.pl
Elementy Budowy Maszyn i Automatyki
www.ebmia.pl
MECHANIKA * AUTOMATYKA * PNEUMATYKA * NARZĘDZIA * BHP, CHEMIA * TWORZYWA SZTUCZNE

Awatar użytkownika

pioterek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 8
Posty: 1724
Rejestracja: 27 gru 2012, 02:40
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

#7

Post napisał: pioterek » 30 cze 2017, 08:27

Pisałem o tym, ale nie było reakcji, więc może teraz się uda.
Obrazek
Występuje takie zjawisko które jest moim zdaniem zbędne. Chodzi o ukazywanie się zdjęć na ekranie.
Jak widać warto by wprowadzić automatyczne wprowadzanie enterów pomiędzy teksty i zdjęcia, oraz pomiędzy same zdjęcia gdyż niepotrzebnie rozciągają się strony i trzeba je przewijać - nie każdy wie, że ręcznie trzeba te entery dodawać aby strona wyglądała przyjaźnie dla oka.
Druuga sprawa to, że dziadowski jest sposób wczytywania tych zdjęć - najpierw wczytywane są wszystkie zdjęcia w pełnej okazałości, a następnie po wczytaniu wszystkich są pomniejszane do miniaturek. Po co są wczytywane w całej okazałości a nie od razu jako miniatury? jeżeli będę chciał je dokładniej zobaczyć to mogę sobie sam nakliknąć na wybranym zdjęciu po to by je powiększyć. Wiem, że kiedyś tak było, i uległo to "ulepszeniu pogarszającemu odczyt strony". Przykład:

https://www.cnc.info.pl/topics56/tsb-20 ... t86103.htm

Zostało poprawione przez autora, ale widać na zdjęciu jak było. Sposób wczytywania jest jednak taki jak opisałem, chociaż jakby wczytywanie zaczyna od miniaturek i nie rozwala ekranu na szerokości, to trwa to tak długo jak wczytywało całe obrazy.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2017, 08:52 przez pioterek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#8

Post napisał: RomanJ4 » 30 cze 2017, 08:50

pioterek pisze:Po co są wczytywane w całej okazałości a nie od razu jako miniatury?
Może się mylę to proszę skorygować, ale tak na chłopski rozum myślę, że gdyby miały być wczytywane już jako miniaturki to takimi by pozostały nie pozwalając potem na powiększenie. Po prostu tak działa ten mechanizm- wczytuje jako pełne, i "robi" z niego miniaturkę na stronę postu...
pozdrawiam,
Roman

Awatar użytkownika

pioterek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 8
Posty: 1724
Rejestracja: 27 gru 2012, 02:40
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

#9

Post napisał: pioterek » 30 cze 2017, 09:13

No, a tutaj mogli?.. zjedź na #775
http://www.chipmaker.ru/topic/143676/page__st__760

Awatar użytkownika

Autor tematu
Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

#10

Post napisał: Yarec » 30 cze 2017, 10:53

RomanJ4 - masz rację, tak to działa - jedyna uwaga Autorzy załączają foto w rozdzielczości Ultra HD (np. śrubki) i ładuje się oryginał "ruski rok" .
A mnie zasadniczo chodziło o to co napisałem "Wysłany: 2017-06-22, 11:50 " to na żółto, jest wygodne a serwerowi i tak wszystko jedno co za typ pliku przyjmuje (oczywiście w jakichś ramach dostępu)
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „www.cnc.info.pl”