Bosch CC220 + Trumpf 3003e - bitbus missing

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
Macoo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 03 maja 2018, 19:31

Bosch CC220 + Trumpf 3003e - bitbus missing

#1

Post napisał: Macoo » 03 maja 2018, 19:42

Witam serdecznie. Mam problem zestaw jak w nagłówku (Bosch CC220 + Trumpf Trumatic l 3003e ) wyświetla mi błąd - Bitbus missing. W instrukcji jest napisane, że bitbus czeka zbyt długo na dostęp do informacji o pozycji, czy coś takiego. Sugeruje się sprawdzić synchronizację dostępu. Niestety bladego pojęcia nie mam co to znaczy i gdzie szukać błędu, w modemach ?

Wygląda to w praktyce tak, że Laser startuje, zaczyna lecieć powietrze, szykuje się do startu - odpalenia lasera i to na tyle.

Czy ktoś z państwa wie, jak ugryźć ten problem lub co może być przyczyna takiego komunikatu :?:

Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje.




bialy86
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 30
Rejestracja: 02 mar 2016, 18:55
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Bosch CC220 + Trumpf 3003e - bitbus missing

#2

Post napisał: bialy86 » 03 maja 2018, 22:21

Hej. Pracuje na laserze innej firmy, nie mam identycznego problemu jak twoj, ale podobne zachowanie. Opisze ci o co chodzi może to cię nakieruje na problem.
Czasem technolodzy jak tworzą mi program to zdarza sie taka sytuacja w kodzie np:
G00 G40 X150.24 Y12.23
BEAM_ON
G1 G41 X150.24 Y12.23
...
Generalnie chodzi o zle skonstruowany kod. Miejsce wpalenia lasera bez kompensacji promienia (g40) jest jednoczesnie miejscem startu sciezki juz skompensowanej (g1 g41) de facto laser nie ma jak wykonac ruchu zeby skompensowac promien ciecia, bo oba punkty maja identyczne wspolrzedne.

Z programowania maszyn CNC znana zasada jest, ze aby skompensowac promien nalezy wykonan ruch po lini prostej G1. Nie mozna nawet uzyc luku (g2/g3 musi byc linia prosta g1)

Gdy technolodzy wygeneruja mi w ten sposob program, ze punkt wpalenia g0 (bez kompensacji-g40) ma identyczne wspolrzedne jak punkt juz skompensowany g1 (G41) laser staje w miejscu. Jest właczone gaz tnacy, jest właczona wiazka, ale w głowica stoi w miejscu i pali w miejscu. Wtedy jedynym moim ratunkiem jest przestawienie punktu wpalenia (G0) w jakiekolwiek inne miejsce. Tak aby wiazka lasera miała chociaz minimalna droge na skompensowanie swojego promienia.


rserej
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 37
Rejestracja: 15 lis 2015, 15:18
Lokalizacja: lublin

Re: Bosch CC220 + Trumpf 3003e - bitbus missing

#3

Post napisał: rserej » 04 maja 2018, 22:24

Witam,kolego masz problem z komunikacją po światłowodach w maszynie.Wypnij je i wyczyść lub umyj końcówki w spirytusie.Nie wiem jak jest w tym modelu bo w 3030 bosch światłowody masz w tascu,systemie bosch i sterowniku generatora.


Autor tematu
Macoo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 03 maja 2018, 19:31

Re: Bosch CC220 + Trumpf 3003e - bitbus missing

#4

Post napisał: Macoo » 04 maja 2018, 23:01

Witam właśnie dziś doszedłem, że to problemy ze światłowodami, niestety pomimo usztywnienia końcówek (klejem na gorąco by się nie obsuwały) czyszczenia i poprawiania ich papierem wodnym, nadal szwankuje. Dziś puścił jedną blachę, po czym przy kolejnej znowu zaczął wariować. To się pojawiło kilka dni temu wcześniej światłowody nie szwankowały, jakby znikąd.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”