Welder fantasy jet III 250

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
marek1997
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 24 gru 2014, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Welder fantasy jet III 250

#1

Post napisał: marek1997 » 30 gru 2014, 23:15

Witam!
Jakiś czas temu zrobiłem uprawnienia na Tiga. Chcę kupić tiga do użytku domowego, ale także do drobnych prac po godzinach:)
Na firmówkę na razie mnie nie stać.
Chcę żeby był możliwie uniwersalny oczywiście dc/ac.
Coraz poważniej myślę o Welder Fantasy Jet III 250 ( dla domu dużym plusem jest plasma). I tu moja prośba. Warto?:)
Ma ktoś ten model lub taki sam tylko 200?
Szukam w necie opinii o sprzęcie ale jakoś lipa...
Nie chcę kupować kota w worku ( nie kosztuje kilka złotych).
Poszukuję ludzi którzy na tym spawali. Takie opinie są najcenniejsze:)
Czyżby nikt nie spawał tym sprzętem?
Jak kilka lat temu było JLT to opinie były raczej pozytywne. A teraz cisza. Każdy sprzedawca chwali bo chce sprzedać, ale nie o to chodzi:)
Pozdrawiam i czekam na opinie.



Tagi:


tomeksm
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 14
Rejestracja: 25 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: słupca

#2

Post napisał: tomeksm » 01 sty 2015, 12:53

z parametrów wygląda ciekawie, również zastanawiam się nad tym modelem.
Ciekawi mnie jak się zachowuje po podpięciu do zasilania 230V, wiadomo w domu można sobie przygotować instalacje, ale jak się pojedzie w teren to może nie być już tak ciekawie.

Awatar użytkownika

jorgo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 174
Rejestracja: 10 sty 2009, 13:37
Lokalizacja: Jagiełła

#3

Post napisał: jorgo » 01 sty 2015, 15:06

Witam kolegów w Nowym Roku
Posiadam model 200A i jestem zadowolony,sprawuje się na razie bardzo dobrze,bardzo duże możliwości ustawień sam jeszcze wszystkiego nie rozpracowałem ale nawet na ustawieniach zaprogramowanych fabrycznie dobrze się spawa.Łuk stabilny nie przerywa,zakres amperażu też chyba prawdziwy bo spawa nawet cieniutkie blachy.Plazma sprawuje się też chociaż nie używałem jej do precyzyjnych cięć.Ogólnie mówiąc jestem zadowolony z zakupu jak na nie markowy sprzęt.
jorgo


tomeksm
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 14
Rejestracja: 25 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: słupca

#4

Post napisał: tomeksm » 01 sty 2015, 16:42

Jak się sprawuje pod 230V na jakich ustawieniach spawasz ?

Awatar użytkownika

jorgo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 174
Rejestracja: 10 sty 2009, 13:37
Lokalizacja: Jagiełła

#5

Post napisał: jorgo » 01 sty 2015, 20:12

Moja jest tylko na 230V więc nie wybieram.A spawam głównie na ustawieniach zaprogramowanych,na razie brak wolnego czasu aby się bawić.Zależy jeszcze dokładnie o co koledze chodzi z tymi ustawieniami i jaki materiał się spawa.
jorgo


Autor tematu
marek1997
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 24 gru 2014, 10:26
Lokalizacja: Łódź

#6

Post napisał: marek1997 » 01 sty 2015, 22:31

Witam w Nowym Roku !!!!
Ten tig jest tylko na napięcie 230V Martwi mnie to też z uwagi na dużą moc z jednej fazy. Pewnie będę musiał wystąpić do elektrowni o zwiększenie mocy. Swoją drogą to wielkie dzia...o że trzeba płacić za zwiększenie mocy (70 zł za 1kW).
A jak się sprawuje przy aluminium?
Tig oferuje możliwość wyboru fali. Nie miałem okazji spawać do tej pory z maszyną z takimi ustawieniami. Przydatne to jest? Czy tylko taki bajer?
Jak z awaryjnością?
Na ile Jorgo masz gwarancję? Jedni mówią że jest tylko na rok inni że na dwa. Znając życie to pewnie na rok:(


Dudi1203
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2009, 18:42
Lokalizacja: Pabianice

#7

Post napisał: Dudi1203 » 01 sty 2015, 22:44

mialem jlt (poprzednik tego), 6 razy byl w serwisie. przez 8 miesiecy. Przy 6 razie kazalem im to wymienic na magnuma, ktory przez 2 lata w serwisie byl raz i poki co dziala.
kształt fali jest na prawde fajną opcją, poprawiała sie jakosc spawania na alu (a pogarszały doznania sluchowe)

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#8

Post napisał: RomanJ4 » 01 sty 2015, 23:06

marek1997 pisze: Przydatne to jest? Czy tylko taki bajer?
https://www.cnc.info.pl/topics92/spawan ... t57645.htm
http://www.harispal.pl/d-o-c/
zwłaszcza tu jest w bardzo dużym skrócie wyjaśnione
http://jswelding.pl/_cms/view/29/spawanie-tig.html
Obrazek
Prąd spawania płynie w części okresu od elektrody do materiału spawanego nagrzewając go (strzałka czerwona),

w drugiej części okresu płynie od materiału spawanego do elektrody co umożliwia rozbicie warstwy tlenków

i umożliwienie spawania (strzałka niebieska)
. Stosunek prądów w okresie sterowany jest funkcja AC BALANS

- umożliwia ona płynną zmianę kierunku przepływu prądu w funkcji czasu trwania 1 impulsu.

PRZYKŁADOWE NASTAWY:

1.Material spawany czysty, bez wtrąceń. Nastawa 30/70 - przez 30% czasu trawania impulsu materiał spawany jest czyszczony, przez 70% czasu trwania prąd płynie do materiału nagrzewając go i umozliwiając spawanie.

2.Materiał spawany z duża iloscią wtraceń, wytwarzający dużą ilość tlenków. Nastawa 70/30 - przez 70% czasu trwania impulsu materiał spawany jest czyszczony (wysoka koncentracja ciepła na elektrodzie zwiekszająca zużycie) reszta okresu (tj 30%) to czas spawania.
pozdrawiam,
Roman


h3nry
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 110
Rejestracja: 16 lis 2004, 20:17
Lokalizacja: Podlaskie SoQlka
Kontakt:

#9

Post napisał: h3nry » 06 kwie 2015, 13:52

Dudi1203 pisze:mialem jlt (poprzednik tego), 6 razy byl w serwisie. przez 8 miesiecy. Przy 6 razie kazalem im to wymienic na magnuma, ktory przez 2 lata w serwisie byl raz i poki co dziala.
kształt fali jest na prawde fajną opcją, poprawiała sie jakosc spawania na alu (a pogarszały doznania sluchowe)
6 x wymieniona płytka sterownika czy inne elementy padały?
Generalnie te spawarki maja sprą awaryjność związana z jakością napięcia zasilającego.
Praca MMA na 20m kablu owocuje awarią płytki sterownika.
Tanio, szybko, solidnie !

*Do wyboru 2 opcje.


Pawel1941
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2015, 21:19
Lokalizacja: Poznań

#10

Post napisał: Pawel1941 » 13 kwie 2015, 22:02

Ja mam również JLT i od 2 - 3lat i stale działa, czasami HF nie chce zajarzyć ale to rzadkość. Gdy nie byłem świadomy tego to spawałem przez parę godzin elektrodą 4 na max czyli u mnie 160A na przedłużaczu marketowym pomarańczowym 20m i nic się nie stało - teraz już tego nie robię.
Gdy jechałem kupić spawarkę z pokazem spawania wybrałem sobie właśnie Magnum analogowe ( kasa ) namówili mnie tam na Magnum cyfrowe, podczas demonstracji okazało się że nie spawa w AC, zmiana drutu, gazu, uchwytu i nic. Był to ostatni Magnum, wzięli JLT trochę droższą i poszła.
W chinolach poszczególne egzemplarze różnią się od siebie i nie ma reguły, kwestia szczęścia, naprawa ich też nie jest droga, mówię o naprawach płytek a nie o ich wymianie.
marek1997 pisze:
Tig oferuje możliwość wyboru fali. Nie miałem okazji spawać do tej pory z maszyną z takimi ustawieniami. Przydatne to jest? Czy tylko taki bajer?

Pytanie to jest chyba nie o ukształtowanie fali prostokątnej jak podano przykład powyżej ale o zmianę jednym przyciskiem kształtu fali - 3opcje: sinus, sinus spłaszczony u wierzchołków lub prostokąt. JLT ma tą funkcję, pierwsze JET nie miały, były za to krytykowane, a następne JET mają również.
Chodzi tutaj w AC o czas podawania pełnego nastawionego na wyświetlaczu amperażu. W fali sinus czas ten jest najkrótszy (energia najmniejsza przy tym samym amperażu) prostokąt najdłuższa. Jest to przydatne - jak wiadomo aluminium się trudno spawa i zakres właściwych ustawień jest bardzo wąski więc można tu trochę tym pomanewrować.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”