Krzywe prowadnice - jak to się skończy?

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

Autor tematu
Segitarius
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 8
Posty: 390
Rejestracja: 15 lut 2011, 19:07
Lokalizacja: Zielona Góra

Krzywe prowadnice - jak to się skończy?

#1

Post napisał: Segitarius » 15 lip 2013, 18:14

Witam

Konstruuję 3 osiowy ploter. Dla osi Y przewidziałem prowadnice 15 mm. Przyszły wczoraj z cnc profi. Od razu po rozpakowaniu spotkało mnie rozczarowanie bo wyobrażałem sobie ten element jako coś co z założenia jet proste jak szkło. A tu dwie prowadnice po złożeniu równolegle do siebie tworzą lukę o szerokości milimetra, może więcej. Jak to się zachowa po złożeniu maszyny?
Reklamować to, prostować, puścić jak jest?? To normalne, że one się wygną przy cięciu? Co sądzicie co tu robić.



Tagi:


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: Krzywe prowadnice - jak to się skończy?

#2

Post napisał: oprawcafotografii » 15 lip 2013, 18:19

Prowadnice mocuje sie do bazy a nie baze do prowadnicy ;)

q


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: 251mz » 15 lip 2013, 18:25

oprawcafotografii pisze:Prowadnice mocuje sie do bazy a nie baze do prowadnicy ;)

q
Widziałem nawet gdzieś na tym forum projekt frezarki na wałkach z podporami gdzie podpory na całej długości wisiały a na boku tylko spinały bramę i autor sie dziwił ,że coś gumowo :)

Awatar użytkownika

wood carver
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1243
Rejestracja: 28 lip 2006, 19:14
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

#4

Post napisał: wood carver » 15 lip 2013, 20:51

Zaskocze cię..weź jak masz gdzie to zmierz sobie twardość prowadnic. Mi przysłali prowadnice, gdzie jedna była 10 cm od końca niezahartowana.Miejscami twarda, miejscami miękka...itd.
Reklamowałem-oddali kase.
Kupiłem u nich 2 sruby kulowe fi 25 z nakrętką- nakrętki mają nominalnie luz w dziesiątkach milimetrów...( przynajmniej tak jest ze śrubami któe mi przysłali- śruba zarobiona, śrubu nie zarobione były ok). Także porażka.
Do Poltechu mam 50 km, jak sie okazuje gość nie prowadzi fizycznego sklepu- niema szansa obejrzenia topwaru, a na ptanie o ewentualny zwrot w takim razie( nie widzę, to ewentualnie jak zobaczę , a mi się nie spodoba to chce oddać) odpowiedz padła oni nie przyjmują zwrotów, czyli prawo ich nie dotyczy, a ty jak chcesz to się z nimi sądź.

Multiprojekt kraków- no cóż....przy niewielkich zamówieniach ceny jak z kosmosu...

Nie chcę nikomu robić kryptoreklamy, ale przekonałem się po latach , ze jedynym konkretnym sklepem są "Akcesoria cnc". Zawsze rzetelnie, nigdy nie dostałem wybrakowanego towaru, rabaty przy większych zamówieniach.


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#5

Post napisał: oprawcafotografii » 16 lip 2013, 07:23

wood carver pisze:Zaskocze cię..weź jak masz gdzie to zmierz sobie twardość prowadnic. Mi przysłali prowadnice, gdzie jedna była 10 cm od końca niezahartowana.Miejscami twarda, miejscami miękka...itd.
A czy przypadkiem utwardzane nie musza byc tylko bieznie?
Tak na moje oko twardosc "rdzenia" nie ma chyba wielkiego znaczenia?
Moze sie myle...

Kod: Zaznacz cały

Do Poltechu mam 50 km, jak sie okazuje gość nie prowadzi fizycznego sklepu- niema szansa obejrzenia towaru, 
No ale tez tego nie obiecuja wiec nie ma miejsca na pretensje...

Ja np. tez nie prowadze sklepu gdzie klient moze przyjsc poogladac,
znaczy marnowac moj czas mowiac wprost ;) Kazdy handluje jak mu pasuje.
a na ptanie o ewentualny zwrot w takim razie (nie widzę, to ewentualnie jak zobaczę , a mi się nie spodoba to chce oddać) odpowiedz padła oni nie przyjmują zwrotów, czyli prawo ich nie dotyczy, a ty jak chcesz to się z nimi sądź.
Moze Ci zle z oczu patrzylo ;) Laski nie robia, przyjmuja zwroty az furczy.
Ja oddawalem 2m srube z nakretka jak mnie jeden partacz w jej zakup wpuscil
a potem zostalem z reka w nocniku i sruba w magazynie ;)

To co CI gosc byc moze powiedzial to jedno a prawo to drugie.

q

Awatar użytkownika

noel20
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1395
Rejestracja: 02 lip 2010, 07:15
Lokalizacja: Białystok

#6

Post napisał: noel20 » 16 lip 2013, 07:52

Skoro fizycznego sklepu nie ma to zakup jest drogą elektroniczną. Masz więc w związku z tym 10 dni na zwrot, a jak przy zakupie o tym sprzedający cię w żaden sposób nie poinformował to termin się ten przedłuża chyba do 30 dni. I na to łaski nie ma.

Awatar użytkownika

ursus_arctos
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2011, 18:29
Lokalizacja: Warszawa / Lublin

#7

Post napisał: ursus_arctos » 16 lip 2013, 12:30

Jak nie ma solidnej bazy, do której można przykręcić, to trzeba dać wiszące trzydziestki i problem z bańki (przynajmniej do długości 750).
Sam ostatnio kupiłem prowadnice od 3Dpart (alledrogo) i też są krzywe bez dokręcenia do bazy. Bazy bocznej na szczęście nie wymagają.
Co do poltechu - wałków podpartych u nich nie kupowałem (a z tym najczęściej są problemy) - pozostałe produkty mieli ok. Śruby trapezowe (w odróżnieniu od tych od sponsora) nie były uwalone błotem i przywiązane do ułamanej deski z gwoździem ;)


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#8

Post napisał: ezbig » 16 lip 2013, 20:56

noel20 pisze:Skoro fizycznego sklepu nie ma to zakup jest drogą elektroniczną. Masz więc w związku z tym 10 dni na zwrot, a jak przy zakupie o tym sprzedający cię w żaden sposób nie poinformował to termin się ten przedłuża chyba do 30 dni. I na to łaski nie ma.
Niema raczej żadnej opcji o niepoinformowaniu, takie są przepisy przy sprzedaży wysyłkowej niezależnie od informacji na paczce. W sklepie jak sam pójdziesz to możliwość zwrot jest tylko dobrą wolą sprzedawcy. Tu masz 10 dni na poinformowanie o zwrocie (mail-em wystarczy) i 14 dni na dostarczenie towaru do sprzedawcy od momentu powiadomienia. Do poltechu nie musiałem jeszcze nic zwracać, ale jak kiedyś, przy pierwszych zakupach pytałem o możliwość zwrotu, to zapewniali że nie będzie najmniejszego problemu.

Wystarczy wysłać wiadomość w stylu:

"Odstępuję od umowy zakupu towaru: "...." na podstawie obowiązującego w sprzedaży wysyłkowej 10-dniowego terminu zwrotu. Nr konta do zwrotu pieniędzy zostanie dołączony do przesyłki."

Jeszcze mi nikt nie odmówił, owszem często mali sprzedawcy ociągają się ze zwrotem kasy, ale do sądu nie musiałem nigdy chodzić. :wink:

Awatar użytkownika

Autor tematu
Segitarius
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 8
Posty: 390
Rejestracja: 15 lut 2011, 19:07
Lokalizacja: Zielona Góra

#9

Post napisał: Segitarius » 17 lip 2013, 13:17

Postanowiłem odpuścić. Po prostu nie kupię u nich więcej. Z innej strony co by było jak bym gdzie indziej zapłacił wiecej i też dostał krzywe? Takie czasy że ciężko się o coś wykłócić ... :/

Awatar użytkownika

ursus_arctos
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2011, 18:29
Lokalizacja: Warszawa / Lublin

#10

Post napisał: ursus_arctos » 17 lip 2013, 13:46

Nie wiem, mnie tam w Poltechu uprzejmie obsługiwali. Jak źle zaadresowali paczkę z zasilaczem, to grzecznie przeprosili, że musiałem czekać i wysłali ponownie. Kolega noel20 kupił prowadnice podobno z Poltechu i są nawet proste. Ja kupiłem w 3DPart i są krzywe. Prowadnice z CNC Profi są tak obrzydliwie ucięte, że w ogóle brak słów.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”