Zakup wykrawarki "Trumpf czy Prima-Power"

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
mariush1981
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 03 mar 2009, 16:36
Lokalizacja: krasnystaw

Zakup wykrawarki "Trumpf czy Prima-Power"

#1

Post napisał: mariush1981 » 03 lut 2013, 18:07

Witam Wszystkich
Zamierzamy zakupić prasę młoteczkową "wykrawarkę", docelowa miała by obrabiać blachy do grubości 4mm(zarówno stal czarna jak i stal nierdzewna".
W chwili obecnej pod uwagę bierzemy dwóch producentów a mianowicie Trumpf i Prima-Power, a dokładniej TruPunch serii5000 oraz Prima-Power serii E6, w przypadku obu maszyn max grubość blachy do obróbki jaką deklaruje producent to 8mm.
Jeśli ktoś posiada doświadczenie w pracy lub miał styczność z którąś z powyższych maszyn proszę o komentarz: awaryjność, czas reakcji oraz działanie serwisu, dostępność części zamiennych, programowanie, zastosowane rozwiązania techniczne jak i sama praca na maszynie. Proszę zarówno o negatywne jak i pozytywne uwagi.
Dziękuję..:)



Awatar użytkownika

slashdot
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 83
Rejestracja: 08 lip 2010, 13:40
Lokalizacja: Polska

Re: Zakup wykrawarki "Trumpf czy Prima-Power"

#2

Post napisał: slashdot » 07 lut 2013, 09:24

Mamy kilkuletnią wykrawarkę finn prima power E5, ale E6 ma chyba tylko większą wielkość obrabianych blach. Różnica pomiędzy trumpfami to przede wszystkim sztywniejsza konstrukcja ramy, rewolwer tak jak w amadach i napęd jest serwoelektryczny 30 ton. Trumpf ma wykrawarki hydrauliczne i z tego co mi wiadomo z mniejszą siłą wykrawania.
Serwis Prima power fabryczny, ale realizowany z Polski. Wcześniej robiła to firma z Warszawy, która tez sprzedawała nam maszyny. Mamy jeszcze starszą, hydrauliczną wykrawarkę finnpower. Przez te kilka lat nie było większych problemów z serwisem. Do grubszych blach mogę też polecić. Zresztą wszystko zależy co chcecie wykrawać.


przemo
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 57
Rejestracja: 17 paź 2006, 17:38
Lokalizacja: Śląsk

#3

Post napisał: przemo » 14 lut 2013, 21:36

Sprawa oczywista TruPunch 5000. Najlepsza maszyna w swojej klasie.
TruTops Laser/Punch/Bend/Calculate/Fab
SolidWorks/AutoCad
SolidCam
Laser/Punch/Bend/milling


simonov
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2012, 18:47
Lokalizacja: Poznań

#4

Post napisał: simonov » 23 lut 2013, 13:33

Serwis Prima Power to istny koszmar. Ja z tego powodu nie kupiłem wykrawarki Finn power. Moim zdaniem ludzie nie do dogadania. jeżeli chodzi o Trumpf to z opinie znajomych wiem, że kasują ale przynajmniej potrafią coś zrobić


Mattafix
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2013, 13:23
Lokalizacja: Warszawa

#5

Post napisał: Mattafix » 19 mar 2013, 13:45

Zastanów się czy masz bardzo zmienną produkcję czy raczej powtarzalną, i jakie faktycznie blachy będiesz wykrawał, wówczas możesz sobie wybrać między np wykrawarką serwo-elektryczną a hydrauliczną,
druga sprawa - rewolwer jest bardziej elestyczny i daje lepszą produktywność jeżeli często zmieniasz programy,
magazyn liniowy jest mniej produktywny, chyba że lecisz na dużych seriach i cienkich blachach,
ja pracowałem na kilku wykrawarkach i mogę polecić rewolwerówke LVD - pracowalem kilka lat na takiej, solidne maszyny,
FP też jest ok ale faktycznie serwis nie jest najlepszy,
Jezeli masz duze serie to możesz wziążć także TC
pozdr

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3551
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

Re: Zakup wykrawarki "Trumpf czy Prima-Power"

#6

Post napisał: cnccad » 19 mar 2013, 14:23

slashdot pisze: Różnica pomiędzy trumpfami to przede wszystkim sztywniejsza konstrukcja ramy, rewolwer tak jak w amadach i napęd jest serwoelektryczny 30 ton. Trumpf ma wykrawarki hydrauliczne i z tego co mi wiadomo z mniejszą siłą wykrawania.
Serwis Prima power fabryczny, ale realizowany z Polski. Wcześniej robiła to firma z Warszawy, która tez sprzedawała nam maszyny. Mamy jeszcze starszą, hydrauliczną wykrawarkę finnpower. Przez te kilka lat nie było większych problemów z serwisem. Do grubszych blach mogę też polecić. Zresztą wszystko zależy co chcecie wykrawać.
Nie prawda
Trumph ma a przynajmniej miał też mimośrodowe szybkie wykrawarki.
Nie wiem jak model 7000 ale tam chyba tez jest mimośrodów-ka.
Sztywność ramy jest wyjątkowo dobra. Często przy tych maszynach ze względu na jej konstrukcję nie trzeba specjalnie przygotowywać podłoże.
U mnie w mieście była taka jedna , doposarzona dodatkowo w plazmę i blacha 18mm to był pryszcz , gdzie w tabelce jej maksymalna grubość to 14mm. Ale jak się ją ustawiło odpowiednio to 18mm szło.
Minus tej maszyny , to brak serwisu rzetelnego do S3. Teraz pewnie nie było by już problemu ale maszyna przez nowego kierownika produkcji została zaniedbana i teraz pewnie stoi.

a programowanie jej z ręki ... bajka.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

Awatar użytkownika

slashdot
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 83
Rejestracja: 08 lip 2010, 13:40
Lokalizacja: Polska

Re: Zakup wykrawarki "Trumpf czy Prima-Power"

#7

Post napisał: slashdot » 24 mar 2013, 13:51

cnccad pisze: Nie prawda
Trumph ma a przynajmniej miał też mimośrodowe szybkie wykrawarki.
Nie wiem jak model 7000 ale tam chyba tez jest mimośrodów-ka.
Sztywność ramy jest wyjątkowo dobra. Często przy tych maszynach ze względu na jej konstrukcję nie trzeba specjalnie przygotowywać podłoże.
U mnie w mieście była taka jedna , doposarzona dodatkowo w plazmę i blacha 18mm to był pryszcz , gdzie w tabelce jej maksymalna grubość to 14mm. Ale jak się ją ustawiło odpowiednio to 18mm szło.
Minus tej maszyny , to brak serwisu rzetelnego do S3. Teraz pewnie nie było by już problemu ale maszyna przez nowego kierownika produkcji została zaniedbana i teraz pewnie stoi.
Nie wiem co tam masz u siebie w mieście, ale to o czym piszesz nie ma nic wspólnego z tematem i opisywanymi wykrawarkami.

Awatar użytkownika

Prima Power CEU
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:22
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Prima Power CEU- sprostowanie

#8

Post napisał: Prima Power CEU » 26 mar 2013, 09:33

simonov pisze:Serwis Prima Power to istny koszmar. Ja z tego powodu nie kupiłem wykrawarki Finn power. Moim zdaniem ludzie nie do dogadania. jeżeli chodzi o Trumpf to z opinie znajomych wiem, że kasują ale przynajmniej potrafią coś zrobić
Szanowny Panie.

Jest mi bardzo przykro z powodu, że nie zakupił Pan tej maszyny. Niestety obydwaj wiemy, że po prostu nie zaakceptował Pan oferty na przeniesienie, instalację i rozruch wykrawarki, którą zamierzał Pan zakupić.

Nie miał Pan do czynienia z naszym serwisem, więc proszę nie wprowadzać w błąd użytkowników forum.

Dziękuję i zapraszam do współpracy
Roman Padewski
[email protected]
http://lnkd.in/3kvUWK

Prima Power CEU


patryk182
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2015, 16:30
Lokalizacja: Opole

#9

Post napisał: patryk182 » 06 lis 2015, 10:59

Cześć. Jestem nowy na forum. Szukam informacji o wykrawarkach rewolwerowych. Zauważyłem, że oprócz wykrawarki finn prima power E5 i E6, jest również E8. Czy one różnią się jedynie wielkością arkusza obrabianej blachy?

Awatar użytkownika

PrimaPower
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 23 paź 2015, 16:13
Lokalizacja: Czosnów
Kontakt:

#10

Post napisał: PrimaPower » 10 lis 2015, 11:59

Patryku, poniżej podajemy porównanie poszczególnych rodzajów wykrawarek rewolwerowych:

E5 arkusz blachy obrabiany bez repozycji 1250x2500
E6 arkusz blachy obrabiany bez repozycji 1500x3000
E8 arkusz blachy obrabiany bez repozycji 1500x3000, z repozycją 1500x4300

Nie jest to jednak jedyna różnica między wykrawarkami.
Warto również wspomnieć, że maszyny E6 i E8 są szybsze na przesuwach osiowych od E5.

Mam nadzieję, że rozwialiśmy wszystkie Twoje wątpliwości.
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania odnośnie tej tematyki, to trafiłeś na odpowiednie forum - pisz śmiało.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”