kłopoty z "żywym" narzędziem w tokarce traub tx8d

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
josef76
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 11 maja 2006, 22:21
Lokalizacja: radomsko

kłopoty z "żywym" narzędziem w tokarce traub tx8d

#1

Post napisał: josef76 » 24 maja 2006, 21:11

witam problem dotyczy tokarki Traub TX8D jest to model z dwoma rewolwerami, ostatnio pojawiła sie konieczność uzycia żywego narzędzia w celu wykonania otorów na kołnierzu piasty (wiercenie w osi Z) w trakcie próby okazlao sie ze na górnym rewolwerze s1 narzędzie co prawda zaczyna działać ale chyba sie nie rygluje bo nie załacza zadanych obrotów tylko zaczyna sie bardzo powoli cały czas obracac, po przełorzeniu na rewolwer s2 (mniejszy) zadane obroty załaczały sie tylko na chwile i nastepnie wszystko sie blokowało dla mnie to wygladało na lekkie zalkeszczenie, czy moze to byc spowodowane niezgodnym modułem zebow, choc miało działac z tym modelem i tego typu rzeczy sa raczej znormalizowane (nadnienie ze nie jest nowe podobnie jak maszyna ale otrzymaliśmy je kiedyś z maszyną) samo narzędzie obraca sie bez zarzutu to samo dotyczy obu kół napedowych narzedzi w obu rewolwerach, jednym słowem osobno dział lepiej :)
Na kołach zebatych narzedzia i napedów wizualnie nie da sie stwierdzić sladów złej wspólpracy. Może ktoś sie spotkał wcześniej z czyms podobnym, bo ci kolesie z serwisu nie odbierają telefonów a reagują tylko na pisemne zgłoszenie które rozpatruja bardzo powoli :)Witam potwierdziłes moje niesmiałe przypuszczenia, i musze powiedziec ze jeszcze raz dokładnie oblukałem to narzedzie i faktycznie zabielenia widoczne sa tylko na krawedzi koła zebatego narzedzia czyli zazebiaja sie tyle o ile, ale temat sprzegła tez pociagne z serwisem nie sobie posprawdzaja.
Dzieki za pomoc!
Ostatnio zmieniony 12 cze 2006, 17:59 przez josef76, łącznie zmieniany 5 razy.



Tagi:


Mariusz H.
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 241
Rejestracja: 15 cze 2004, 18:59
Lokalizacja: KrakĂłw/Bia?ystok

#2

Post napisał: Mariusz H. » 25 maja 2006, 09:15

Może być kilka powodów.
Sam się spotkałem się z tym, że sprzęgło było źle wykonane i odległości były źle dobrane tak, że tylko samymi krańcami kłów (sprzęgło kłowe) się układ zazębiał.
W efekcie przy najmniejszym przeciążeniu maszyna stawała.
W twojej maszynie podejrzewam 2 usterki.
Nie zazębianie się układu (źle dobrane koła itp.) lub też rozregulowane sprzęgło przeciążeniowe.


Autor tematu
josef76
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 11 maja 2006, 22:21
Lokalizacja: radomsko

#3

Post napisał: josef76 » 25 maja 2006, 19:46

Witam potwierdziłes moje niesmiałe przypuszczenia, :) i musze powiedziec ze jeszcze raz dokładnie oblukałem to narzedzie i faktycznie zabielenia widoczne sa tylko na krawedzi koła zebatego narzedzia czyli zazebiaja sie tyle o ile, ale temat sprzegła tez pociagne z serwisem nie sobie posprawdzaja.
Dzieki za pomoc!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”