nagrzewnica indukcyjna

elektroniczna nagrzewnica do np.hartowania stali

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
kwarc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 13
Posty: 1058
Rejestracja: 06 sty 2007, 18:13
Lokalizacja: Mgławica Andromedy

nagrzewnica indukcyjna

#1

Post napisał: kwarc » 29 sty 2020, 21:45

witam .
Ja jestem Kwarc ......
I postanowilem zalozyc temat w ktorym bedzie mozna ponasmiewac sie z innych ....pod tytulem .nagrzewnicy indukcyjnej .......
Nie ze nie bedzie nic konkretnego ,bedzie .....ale ciekawi mnie jakie oszolomy tu przyjda ....
I jakie bzdury benda pisac .
czy benda uklady ? tak . Czy benda momenty ? tak

Dodane 2 minuty 39 sekundy:
===========
Tu jasno pisze iz temat sluzy zwabieniu roznych miejscowych oszolomow .......ale tez jest to konkretny temat dotyczacy nagrzewnicy indukcyjnej.Czyli dwa w jednym.

Dodane 6 minuty 22 sekundy:
=======================
Zapewne kazdy kto dziala w metalach wczesniej czy pozniej chcialby miec mozliwosc szybkieko nagrzewania metali do powiedzmy 1000 stopni......to jasne .
Sa takie urzadzenia i nazywaja sie nagrzewnicami indukcyjnymi.
I to jest ten temat.
Umozliwaiaja np. szybkie hartowanie ,odpuszczanie ,lutowania twardym lutem i tym podobne operacje .Kto by niechcial miec cos takiego?

Dodane 1 minuta 9 sekundy:
==================
czy jest realne w warunkach amatorskich zbudowanie takiego urzadzenia?

Dodane 1 minuta 2 sekundy:
==============
wraz z rozwojem tematu oczekuje tych pseudo znawcow iz sie pojawia .......

Dodane 53 sekundy:
Musza sie pojawic bo przeciez wiedza wszystko o elektronice :)

Dodane 1 minuta 43 sekundy:
=================
szczytem beszczelnosci z ich strony bylaby sytuacja kiedy by sie wystraszyli i nie pojawili......

Dodane 3 minuty 12 sekundy:
PS .Tu tez zapraszam adminow tych wszystko wiedzacych ,z nich tez chce sie posmiac .

Dodane 1 minuta 20 sekundy:
===========temat jest z jednej strony bardzo wartosciowy a z drugiej strony ma zluzyc nasmiewaniu sie z ludzi co nic nie wiedza a udziela sie w temacie .

Dodane 9 minuty 41 sekundy:
===================================
dobra ...
na poczatek idzie nagrzewnica na ukladzie IR2153 .
jest to uklad zawierajacy w sobie kompletny generator pwm oraz stopnie wyjsciowe sterujace polmostkiem tranzystorow mocy ,tranzystor na niskim poziomie .oraz tranzystor na wysokim poziomie do 600woltow .

Dodane 1 minuta 13 sekundy:
ludzie buduja na tym ukladzie nagrzewnikce do okolo 1,5 ,2kw

Dodane 1 minuta 4 sekundy:
Niezly zart :) nagrzewaja tym gwozdzie .......

Dodane 3 minuty 56 sekundy:
Obrazek
typowy schemat z internetu

Dodane 55 sekundy:
==================
a witam ogladaczy tematu , witam.
===========================

Dodane 1 minuta 58 sekundy:
szczegulnie witam impulsa3 ,witaj ,nie milcz ,udziel sie w temacie .

Dodane 4 minuty 11 sekundy:
==============================
ta nagrzewnica teoretycznie powinna wystarczyc na szybkie nagrzanie np.walka stalowego fi 20 a z wielkimi problemami nagrzewa po dlugim czasie srube fi 8.czym sie tez ci konstruktorzy chwala strasznie.




rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: nagrzewnica indukcyjna

#2

Post napisał: rdarek » 29 sty 2020, 22:25

kwarc pisze:
29 sty 2020, 22:19
==================
a witam ogladaczy tematu , witam.
==========================
A witam i z chęcią dołączę do grupy oglądaczy. Ciekaw jestem co wyniknie z tego tematu. Na chwilę obecną nie zamierzam wykonywać własnej konstrukcji. Natomiast ściągnołem tego typu wynalazki od myfrendów :wink:

Awatar użytkownika

Autor tematu
kwarc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 13
Posty: 1058
Rejestracja: 06 sty 2007, 18:13
Lokalizacja: Mgławica Andromedy

Re: nagrzewnica indukcyjna

#3

Post napisał: kwarc » 29 sty 2020, 22:26

============================
uwaga temat jest obusieczny ........i czekam na odwaznych.......podobna sa tu ludzie co siem znaja ....
ja znam jednego .... Ja nim jestem.
Reszta to sciemniacze.No nie wszyscy :)
Ale zachecam sciemniaczy .....:)


Daniu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 831
Rejestracja: 01 lip 2013, 00:27
Lokalizacja: Krk

Re: nagrzewnica indukcyjna

#4

Post napisał: Daniu » 29 sty 2020, 22:29

Czy jest na forum lekarz?
„Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy”…

Awatar użytkownika

Autor tematu
kwarc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 13
Posty: 1058
Rejestracja: 06 sty 2007, 18:13
Lokalizacja: Mgławica Andromedy

Re: nagrzewnica indukcyjna

#5

Post napisał: kwarc » 29 sty 2020, 22:32

rdarek pisze:
29 sty 2020, 22:25
kwarc pisze:
29 sty 2020, 22:19
==================
a witam ogladaczy tematu , witam.
==========================
A witam i z chęcią dołączę do grupy oglądaczy. Ciekaw jestem co wyniknie z tego tematu. Na chwilę obecną nie zamierzam wykonywać własnej konstrukcji. Natomiast ściągnołem tego typu wynalazki od myfrendów :wink:
jago zwykly ogalacz tematu powiedzmy iz niejest to temat dla ciebie ......
Bo to jest temat dla sciemniaczy i po jakiejs czesci dla adminow .

Dodane 46 sekundy:
====
co nie zmienia faktu iz sam temat za***isty jest i ze znam siem na tym......

Dodane 2 minuty 47 sekundy:
zapodalem ciekawy schemat dzialajacy i czekam na tych wszystkich madrali .i nie ukrywam iz jest to pulapka na wszystkich klamcow forumowych .Tych co sie na wszystkim znaja .

Dodane 2 minuty 1 sekunda:
=====================
prawda ze ciekawy temat ?


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: nagrzewnica indukcyjna

#6

Post napisał: IMPULS3 » 29 sty 2020, 22:36

kwarc pisze:witam impulsa3 ,witaj ,nie milcz ,udziel sie w temacie .

Nie moja branża i wielokrotnie już pisałem ze nie jestem elektronikiem.
kwarc pisze:Tu tez zapraszam adminow tych wszystko wiedzacych ,z nich tez chce sie posmiac .

Bardzo ciekawe masz podejscie...
Co do tematu to to ze wkleisz jakiś prosty schemat z neta to tylko zabawka do eksperymentowania i nic poza tym. Te prawdziwe nagrzewnice mają dodatkowo regulację częstotliwosci która odpowiada za głębokość nagrzewania a to jest arcyważna rzecz aby używać nagrzewnicy do bardziej profesjonalnych zastosowań.
A takie zabwki jak wkleiłes to spokojnie można dostać od dawna w kitach do samodzielnego montażu więc postaraj się może jednak zaskoczyć czymś bardziej profesjonalnym bo jeśli ktoś chciałby sam budować większą nagrzewnicę to pełny opis znajduję się w jednym z numerów miesięcznika EDW który z resztą mam.


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: nagrzewnica indukcyjna

#7

Post napisał: rdarek » 29 sty 2020, 22:37

kwarc pisze:
29 sty 2020, 22:32
jago zwykly ogalacz tematu powiedzmy iz niejest to temat dla ciebie ......
Bo to jest temat dla sciemniaczy i po jakiejs czesci dla adminow .
Rozumiem, że nie będziesz miał Mi za złe, że dołączę do grona oglądaczy :D

Awatar użytkownika

Autor tematu
kwarc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 13
Posty: 1058
Rejestracja: 06 sty 2007, 18:13
Lokalizacja: Mgławica Andromedy

Re: nagrzewnica indukcyjna

#8

Post napisał: kwarc » 29 sty 2020, 22:44

I teraz zapraszam wszystkich znajacych niuanse elektroniki aby oswiecili mnie i innych ,wytlumaczyli oco chodzi i tak dalej ,mozna sciemniac ,spoko....
dlaczego oni tam w tych konstrukcjach z trudem nagrzewaja gwozdzie albo srube fi8 ......?

Dodane 4 minuty 14 sekundy:
IMPULS3 pisze:
29 sty 2020, 22:36
kwarc pisze:witam impulsa3 ,witaj ,nie milcz ,udziel sie w temacie .

Nie moja branża i wielokrotnie już pisałem ze nie jestem elektronikiem.
kwarc pisze:Tu tez zapraszam adminow tych wszystko wiedzacych ,z nich tez chce sie posmiac .

Bardzo ciekawe masz podejscie...
Co do tematu to to ze wkleisz jakiś prosty schemat z neta to tylko zabawka do eksperymentowania i nic poza tym. Te prawdziwe nagrzewnice mają dodatkowo regulację częstotliwosci która odpowiada za głębokość nagrzewania a to jest arcyważna rzecz aby używać nagrzewnicy do bardziej profesjonalnych zastosowań.
A takie zabwki jak wkleiłes to spokojnie można dostać od dawna w kitach do samodzielnego montażu więc postaraj się może jednak zaskoczyć czymś bardziej profesjonalnym bo jeśli ktoś chciałby sam budować większą nagrzewnicę to pełny opis znajduję się w jednym z numerów miesięcznika EDW który z resztą mam.
fajnie ze sie odezwales ,ja ciebie przywolalem bez zlosliwosci zadnej ,spoko .wcale nie oczekuje zebys wiedzial oco idzie .fajnie ze jestes i nie unikasz .moze powoli poznajesz mnie i zaczynasz wiedziec ze mi nie chodzi o to aby komus dowalic tylko pisze tu na tym forum od zawsze aby uczyc innych ,mysle ze powoli dociera to do ciebie .inna kwestia ze czasem mnie poniesie :)

Dodane 56 sekundy:
Dobra Impuls3 idziesz niezla droga w analizie schematu ale jednak slepa droga .i serio to pisze .

Dodane 3 minuty 16 sekundy:
Impuls3 ale ja stopniowo zaczynam ciebie szanowac bo i widze ze ty troszke zaczynasz korygowac swoje wypowiedzi w stosunku do mnie i spoko .moze kiedys sie nawet polubimy.

Dodane 4 minuty 15 sekundy:
===============
najwieksza wada ukaldu na scalaku ir2153 to nie brak regulacji czestotliwosci bo ta jest a brak regulacji wypelnienia impulsu
===============================================


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: nagrzewnica indukcyjna

#9

Post napisał: IMPULS3 » 29 sty 2020, 22:55

kwarc pisze:Dobra Impuls3 idziesz niezla droga w analizie schematu ale jednak slepa droga .i serio to pisze .
Ja nie analizuję tego schematu bo z samego założenia jeśli jest on zasilany z 12V to jest to zwykła zabawka i nic poza tym. Jeszcze raz podkreślę ze jeśli nie masz regulacji częstotliwosci to nie masz możliwości panowania nad głębokoscia nagrzewania się materiału, więc chcąc zahartować zęby w kole zębatym niepotrzebnie będziesz nagrzewał na wskroś zamiast tylko powierzchniowo a dodatkowo stracisz dużo energii na niepotrzebne grzanie. Więc do zabawy OK, bo nagrzać gwożdzia nagrzeje ewentualnie jakiegoś nita ale to tylko tyle. Więc to zabawka. Daj coś przemysłowego.

Awatar użytkownika

Autor tematu
kwarc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 13
Posty: 1058
Rejestracja: 06 sty 2007, 18:13
Lokalizacja: Mgławica Andromedy

Re: nagrzewnica indukcyjna

#10

Post napisał: kwarc » 29 sty 2020, 23:00

poczekam az zjawia sie miejscowi znawcy co znaja elektronike .
Czy odwaza sie ?
Admin impuls3 odwzyl sie i chwala jemu przynajmniej nie peka.

Dodane 3 minuty 22 sekundy:
IMPULS3 pisze:
29 sty 2020, 22:55
kwarc pisze:Dobra Impuls3 idziesz niezla droga w analizie schematu ale jednak slepa droga .i serio to pisze .
Ja nie analizuję tego schematu bo z samego założenia jeśli jest on zasilany z 12V to jest to zwykła zabawka i nic poza tym. Jeszcze raz podkreślę ze jeśli nie masz regulacji częstotliwosci to nie masz możliwości panowania nad głębokoscia nagrzewania się materiału, więc chcąc zahartować zęby w kole zębatym niepotrzebnie będziesz nagrzewał na wskroś zamiast tylko powierzchniowo a dodatkowo stracisz dużo energii na niepotrzebne grzanie. Więc do zabawy OK, bo nagrzać gwożdzia nagrzeje ewentualnie jakiegoś nita ale to tylko tyle. Więc to zabawka. Daj coś przemysłowego.
zle podchodzisz do tematu ale ja wiem dlaczego ,nie rozwiazesz tego nie majac doswiadczenia .
spoko ,to nie jest zazut do ciebie .
odpisales i jest spoko ......
Czekam na tych bardziej zdolnych co wszystko wiedza ........

Dodane 1 minuta 41 sekundy:
==============
a tamat za***isty
===========================

Dodane 2 minuty 47 sekundy:
temat takiej nagrzewnicy za-je -bi-sty jest...

Dodane 3 minuty 41 sekundy:
====================
znajde foty jak mnustwo kostruktorow na swiecie meczy sie z tym tematem ....
A glownie czekam na tych miejscowych madrali co wystko teoretycznie wiedza

Dodane 4 minuty 48 sekundy:
A dlaczego zapodalem taka zagadke ? Z jednej strony aby pokazac beszczelnie na forum jak malo ci ludzie co tu bryluja tak naprawde wiedza .A z drugiej strony zrobie generator 10kw profesjonalny ....i wiem jak to zrobic.
Ale to pisalem iz ten temat ma zluzyc obsmianiu miejscowych znawcow elektroniki.

Dodane 9 minuty 47 sekundy:
=======================
tu wazne bardzo ,nie chodzi mi o wysmiewanie ludzi ktozy eksperymentuja i dziela sie wiedza .
Chodzi mi o pokazanie iz ci co bryluja w roznych tematach i robia z siebie znawcow tak naprawde sa ciency jak
cieniutki nalesnik.
wybralem ten temat bo jest bardzo ciekawy .I niemozna w nim sciemnic

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”