Tabliczka OIL na suporcie SNB 400

Jak ją odczytać?

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
Bearing
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 135
Rejestracja: 19 sie 2018, 11:03

Tabliczka OIL na suporcie SNB 400

#1

Post napisał: Bearing » 02 lis 2019, 20:40

Witam
Mam na tokarce SNB 400 na lewym boku suportu tabliczkę z napisem OIL i obok pokrętło jak na zdjęciu. Pokrętło po wyjęciu ma kształt rurki z oringiem (zużytym) i dwoma poprzecznymi otworami naprzeciw siebie i na różnych odległościach od początku rurki czyli ustawiając pokrętło strzałka do góry przepływ cieczy jest przez pierwszy otworek natomiast gdy jest w dół to przez drugi otworek. Jak zrozumieć tabliczkę?
Obrazek

Olej lubi mi uciekać przez tą nieszczelnośc spowodowana zużytym oringiem, wymienię go na dniach ale nadal nie wiem jaka jest konkretna funkcja tego pokrętła.



Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Tabliczka OIL na suporcie SNB 400

#2

Post napisał: Petroholic » 02 lis 2019, 21:39

Wyglada na zawor przelaczania kierunku obiegu smarowania. Strzalka w gore - olej idzie na prowadnice, strzalka w dol - olej idzie na skrzynke...

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Tabliczka OIL na suporcie SNB 400

#3

Post napisał: BYDGOST » 19 lis 2019, 00:28

W DTR tego nie ma. Też uważam, że jest tak, jak napisał kolega powyżej. Olej na prowadnice nie może iść cały czas, bo zacznie spływać i zalewać wszystko poniżej no i szybko go zabraknie. Dlatego w tej pozycji ustawiasz tylko do nasmarowania prowadnic.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”