Szukam producenta ploretów CNC do obróbki w alu

Szukam pomocy w znalezieniu godnego polecenia producenta ploterów CNC

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
promar13
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2022, 01:31

Szukam producenta ploretów CNC do obróbki w alu

#1

Post napisał: promar13 » 28 lis 2022, 02:11

Dzień dobry

Potrzebuję zakupić do siebie do firmy ploter CNC. Głównie miałby on służyć do wykonywania niewielkich detali z aluminium (PA6, PA9) oraz wiercenia i frezowania profili w średniej wielkości seriach (kilkadziesiąt-kilkaset szt/partię). Celuję w rozmiary stołu roboczego najlepiej typu 60x150cm lub ew. 120x120, szybkie wrzeciono oraz koniecznie ATC. Zależy mi na tym, aby sprzęt był wykonany sztywno, porządnie i przy użyciu w miarę dobrej jakości komponentów. Budżetu nie mam jeszcze określonego, bo nie chciałem z góry niczego zakładać, nie mając odpowiedniego rozeznania.

Najchętniej zdecydowałbym się na Polskiego producenta, bo żadnej chińszczyzny nie chcę, a liczyłbym też na jakieś wsparcie w przyszłości, jeżeli byłaby kiedykolwiek taka potrzeba (a znając życie to prędzej, czy później pewnie będzie). Poza tym jestem zdania, że najlepiej wspierać nasz własny rynek.
Po wstępnym rozeznaniu natrafiłem na m.in. Certusa, ATM Solutions, Polską Grupę CNC, Damatec i kilkoro innych. Problem jest jednak taki, że każdy z kim dotychczas rozmawiałem twierdzi oczywiście, że ich sprzęt jest najlepszy lub przynajmniej tak samo dobry, jak najlepszej konkurencji. Wiele zależy oczywiście od użytych komponentów, ale jak wiadomo jedno to mieć dobre klocki, a drugie to umieć je właściwie złożyć.

Chciałem zapytać się Was, bardziej doświadczonych i zaznajomionych w temacie - jakich polskich producentów w ogóle brać pod uwagę? Skoro sprzęt ma być do firmy i ma zarabiać to powinienem myśleć wyłącznie o jakimś większym producencie? Czy może brać pod uwagę jakiś mniejszy zakład, który też będzie w stanie zrobić fajną maszynę, tyle że zapewne w lepszym budżecie? Czy mieliście już z kimś do czynienia i macie wyrobioną jakąś (pozytywną lub negatywną) opinię?

Z góry dzięki za każdą pomoc!Tagi:


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4376
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

Re: Szukam producenta ploretów CNC do obróbki w alu

#2

Post napisał: 251mz » 28 lis 2022, 12:25

ATM i PGCNC to typowa chińszczyzna - odpuścił bym sobie.
Certusa możesz brać w ciemno , Damateca weź jak coś Ci by w Certusie bardzo nie odpowiadało.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”