szlifowanie bezkłowe

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
mrozanski
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 807
Rejestracja: 06 lis 2006, 19:05
Lokalizacja: wlkp.

szlifowanie bezkłowe

#1

Post napisał: mrozanski » 08 sty 2012, 18:50

Przeszukałem forum, poszperałem w internecie i nic... Nie znalazłem jak dobrać parametry do szlifowanie bezkłowego. Z tego co sie zorientowałem to predkości sciernicy skrawającej jest stała wiec predkość skrawania dobieram przez dobór średnicy i predkosci obr sciernicy posuwowej? jak dobrac posuw a co za tym idzie jak dobrac kat skrecenia głowicy w płaszczyźnie pionowej i poziomej? czy szerokość sciernicy tez sie dobiera do obrabianego elementu czy przyjmuje sie ze jest to stala dla danej szlifierki? czy jeszcze jakies parametry dobieramy? pomijam ustawienie podpory i material sciernicy



Tagi:


Semen
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 08 cze 2009, 19:08
Lokalizacja: PN

#2

Post napisał: Semen » 12 sty 2012, 10:43

W doborze parametrów pomorze książka T.WOŁKA-Normowanie czasu pracy na obr....
oraz DTR szlifierki.
Przy założeniu ,że jest to szlifowanie przelotowe.
Nie dobierasz prędkości skrawania ,tylko szybkość obwodową przedmiotu,Szybkość ta zależy od:- typu ściernicy,kata skrętu tarczy,chropowatości jaką chcesz uzyskać itp.
Posuw nie dobierasz -sam wyjdzie z pochylenia.
Skręcenie głowicy odbywa się tylko w jednej płaszczyźnie (od 1.5 do 3.5 stopnia).
Jeżeli masz detale podobne technologicznie to szerokości nie zmieniaj.
Inne parametry to wznios osi.
Zwrócić trzeba uwagę na obciąganie ściernicy prowadzącej (równoległe do osi przedmiotu).


Andrzej1199
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2020, 09:19

Re: szlifowanie bezkłowe

#3

Post napisał: Andrzej1199 » 13 maja 2020, 11:27

Witam,

Czy ktoś z obecnych na forum pracował na szlifierkach bezkłowych i wie jak wyznaczyć wysokość przedmiotu obrabianego między tarczą prowadzącą a tarczą szlifującą. Mam problem podczas szlifowania a mianowicie detal zostaje podrywany do góry w momencie kiedy dostaje się między ściernicę a tarczę prowadzącą. Dodam iż zmieniałem kąty tarczy prowadzącej i nic nie pomogło. Maszyna która próbuję uruchomić to Półautomatyczna szlifierka do wałków TYP 3E184B produkcji Rosyjskiej. Jeśli ktoś spotkał się z podobnym problemem, proszę o pomoc w tym temacie.


orion32
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1359
Rejestracja: 18 kwie 2017, 21:55

Re: szlifowanie bezkłowe

#4

Post napisał: orion32 » 13 maja 2020, 14:54

Podrywa, bo masz prawdopodobnie, źle ustawione listwy wprowadzające. To samo dotyczy wylotowych. Może też tak się dziać, jak jest za duży naddatek. Trzeba wtedy na 2 x. Zgrubnie i wykańczająco.
,, Iditi na ch. j" maciąg.
PO to dno -aksjomat. Wszystko ma swoje miejsce - Wyborcza, w każdym kiblu! ***** konfederusków.


mateo89
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2021, 18:31

Re: szlifowanie bezkłowe

#5

Post napisał: mateo89 » 23 mar 2021, 19:08

Witam, podrywanie detalu wystepuje ponieważ obrabiany detal znajduje sie za wysoko nad osiami tarcz. :wink:
Załączniki
Bez tytułu.jpg

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”