Symulator CNC od podstaw

Oprogramowanie symulacyjne

Autor tematu
GrzegorzXX
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2016, 18:09
Lokalizacja: Lublin

Symulator CNC od podstaw

#1

Post napisał: GrzegorzXX » 28 mar 2016, 18:35

Witam kolegów

Mam na imię Grzegorz.Z wykształcenia posiadam zawód Technik Mechanik.
Planuję zrobić kurs operatora CNC frezarki i tokarki ale przed tym kursem chciałem się podszkolić podstaw obsługi tokarki i frezarki CNC i mam do Was kilka pytań.

Widziałem w internecie książki z płytami CD w której znajdują się symulator CNC frezarki i tokarki.Jaką książkę z CD byście polecili osobie która zaczyna przygodę z CNC?

Bo chcę się nauczyć podstaw teoretycznych oraz poćwiczyć na symulatorach CNC.


Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7968
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#2

Post napisał: WZÓR » 28 mar 2016, 21:48

Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Autor tematu
GrzegorzXX
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2016, 18:09
Lokalizacja: Lublin

#3

Post napisał: GrzegorzXX » 30 mar 2016, 10:07

Dziękuję kolego za odpowiedź ale Ja potrzebuję symulatora który jest dołączony z książką w formie płyty CD który można kupić w księgarni. Wie może ktoś z Was czy jest taka książka z dodatkiem Cd "symulator cnc tokarki i frezarki" z opisem w książce jak się obsługuje te maszyny ?Jak ktoś Wie to proszę podać bo Jak wcześniej wspomniałem chce przed kursem trochę sobie poćwiczyć.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5317
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#4

Post napisał: jasiu... » 30 mar 2016, 16:40

Jeśli nawet jest taka książka i w tej książce jest taki symulator, to wartość takiego zestawu (płyta plus książka) będzie symboliczna.

W ten sposób to ty możesz ćwiczyć przed egzaminem na prawo jazdy, kupując sobie demo "Need for Speed". Efekt podobny, może coś ci się z takich ćwiczeń podczas kursu na prawko przyda.


Autor tematu
GrzegorzXX
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2016, 18:09
Lokalizacja: Lublin

#5

Post napisał: GrzegorzXX » 30 mar 2016, 21:30

Wiem kolego o co Ci chodzi ale Ja chce na tą chwile samych podstawowych rzeczy się nauczyć i trochę poćwiczyć.

Zna może ktoś z Was Tytuł takiej książki w której jak wcześniej wspominałem jest na CD symulator CNC ?


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5317
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#6

Post napisał: jasiu... » 31 mar 2016, 16:23

Nie ma takiego tytułu.

Chodzi ci o program, gdzie zamiast kręcić konikiem tokarki, będziesz wciskał "Page Up"? Nie wiem, może ktoś podobny symulator wymyślił i się nim bawi, bo jeszcze raz powtarzam, wartość takiego programu byłaby zerowa.

Owszem, są książki do programów CAM, czasem z testową wersją programu, ale to musisz wiedzieć, o jaki program ci chodzi, bo jak spojrzysz na pierwszą stronę forum trochę tego jest.

Są też symulatory konkretnych sterowań maszynowych, ale czy w książce znajdziesz np. symulator PowerMill? Wątpię. Sinutrain - chyba też Siemens się nie zgodzi na dołączenie do książki. A dołączać symulator HH nie ma sensu, bo można sobie ściągnąć, a lepiej uczyć się z jutuba np. tu:

Twój problem jest zupełnie inny. Ty nie masz pojęcia o temacie, coś ci się obiło o uszy. Poprzeglądaj forum, zobacz z jakich działów się składa, może zrozumiesz, że tak, jak ty chcesz, to się po prostu nie uda. Nie ma drogi "na skróty", to nie działa tak, że wgrywasz programik z książki i jesteś orłem. Nie w tej dziedzinie, tu potrzebna jest dość szeroka wiedza, a nie zabawa symulatorem.


raben
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 107
Rejestracja: 05 lut 2011, 20:45
Lokalizacja: Cheltenham

#7

Post napisał: raben » 26 kwie 2016, 00:25

Na jakim sterowniku chcesz pracowac?


Arias2
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 564
Rejestracja: 29 lip 2007, 10:49
Lokalizacja: wieluń-eslov

#8

Post napisał: Arias2 » 01 maja 2016, 22:20

Może z innej strony.
Wiesz jak są opisane osie na tokarce, na tokarce z napędzanymi narzędziami, osie w frezarkach, centrach obróbczych, jak się rozróżnia noże, kształty płytek skrawających, czym się różnią płytki pozytywne od negatywnych? jak obliczyć prędkość narzędzia lub prędkość skrawania i jak to się przekłada na głowice gdzie ostrzy jest 16, a jak to się wszystko ma do głębokości skrawania?

Wg mnie to są podstawy którymi jest dobrze zabłysnąć na kursie a nie tym że znasz jak się robi na danym symulatorze.
Jak już kolega wyżej wspomniał, symulator to jedno a robić to co innego. Przy maszynie nie będziesz wciskał pgup.
Zacznij od podstaw obróbki skrawaniem, a symulator dobierzesz później jak już będziesz pisał program aby go sprawdzić czy działa czy niema błędów.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Oprogramowanie symulacyjne”