Symulacja prasy mechanicznej - problem z tulejami i prowadnicami.


Autor tematu
d4m4in
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 22 lut 2022, 00:22

Symulacja prasy mechanicznej - problem z tulejami i prowadnicami.

#1

Post napisał: d4m4in » 26 lut 2022, 13:36

Cześć,
Staram się zamodelować w SolidWorksie projekt prasy mechanicznej, niestety mam problem z jej poprawnym zasymulowaniem. Prasa składa się z dwóch głównych elementów - ramy z jednym mocowaniem siłownika i matrycą, oraz prowadnic połączonych belkami z drugim mocowaniem z jednej strony i stemplem z drugiej.
Obrazek
Ramę wykonałem za pomocą modułu Weldments i przy pomocy Structural Members - są to zespawane ze sobą cztery ceowniki. Do ramy przykręcone jest mocowanie siłownika, oraz przez jeden z ceowników przymocowane są dwie tuleje na prowadnice, na razie tylko przełożone, docelowo od spodu będą przykręcone do ceownika nakrętką:
Obrazek
Prasa oparta jest o siłownik ściskający, więc przykładam siłę do górnego mocowania, ale czego bym nie próbował, to tuleje są ,,sklejone" z prowadnicami:
Obrazek
Próbowałem użyć Connnection typu Bearing z jednej strony na wewnętrznej części tulei, z drugiej na powierzchni prowadnic, Roller/Slider Fixture w ten sam sposób, obu tych sposobów naraz, próbowałem porobić w Connections>Component Interactions osobne interakcje bonded osobno dla ramy i dla belek - nic z tego. Jak mam się za to zabrać? Chodzi mi o to, by stempel nacisnął na matrycę, tak jak podczas pracy prasy, tak by móc sprawdzić, czy na pewno nic się nie rozleci.




StudentIB
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 501
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Symulacja prasy mechanicznej - problem z tulejami i prowadnicami.

#2

Post napisał: StudentIB » 26 lut 2022, 14:15

Domyślnie kontakt między częściami jest typu wiązanego, czyli wszystkie komponenty są trwale połączone jakby były zespawane. Ustaw model w takiej pozycji żeby stempel dotykał już matrycy, daj kontakt z możliwością przesuwu w tulejach do prowadnic i dopiero wtedy przyłóż siłę.


Autor tematu
d4m4in
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 22 lut 2022, 00:22

Re: Symulacja prasy mechanicznej - problem z tulejami i prowadnicami.

#3

Post napisał: d4m4in » 26 lut 2022, 14:30

StudentIB pisze:ontakt z możliwością przesuwu w tulejach do prowadnic

Masz na myśli Mate w module Assembly, czy już Roller/Slider w Simulation?


StudentIB
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 501
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Symulacja prasy mechanicznej - problem z tulejami i prowadnicami.

#4

Post napisał: StudentIB » 26 lut 2022, 15:25

Wiązania ze złożenia są ignorowane w symulacji. A roller/slider to warunek brzegowy, więc też nie o to chodzi. Mam na myśli kontakt, w SW Simulation jest w kategorii Połączenia.


Autor tematu
d4m4in
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 22 lut 2022, 00:22

Re: Symulacja prasy mechanicznej - problem z tulejami i prowadnicami.

#5

Post napisał: d4m4in » 26 lut 2022, 16:00

Mógłbym przysiąc że bawiłem się tą opcją i cały czas wyskakiwał mi błąd o konflikcie z innymi interakcjami, ale tym razem wszystko poszło bez żadnego problemu, udało się zasymulować, serdecznie dziękuję za pomoc. Jeszcze może jedno pytanie na temat już samych wyników - maksymalne przemieszczenie na prowadnicach w okolicach 1.1mm jest chyba w granicach rozsądku i wszystko powinno działać, czy jednak spróbować zastosować grubsze prowadnice?


StudentIB
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 501
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Symulacja prasy mechanicznej - problem z tulejami i prowadnicami.

#6

Post napisał: StudentIB » 26 lut 2022, 17:46

Zobacz w którym kierunku jest to przemieszczenie. Program domyślnie wyśtwietla wartości wypadkowe, ale możesz przełączyć w ustawieniach wykresu na składowe X,Y,Z. Bardzo ważne jest też przyjrzenie się wizualizacji deformacji z różnymi skalami (w tym rzeczywistą). Warto się wspomóc animacją, wtedy widać dokładnie co i jak się deformuje pod wpływem obciążenia.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”