Suwmiarka elektroniczna 150 mm - co wybrać..

Dyskusje dotyczące pomiarów, narzędzi pomiarowych stosowanych przy obróbce ręcznej i maszynowej.

Autor tematu
ahabich
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 332
Rejestracja: 01 maja 2006, 18:29
Lokalizacja: wawa

Suwmiarka elektroniczna 150 mm - co wybrać..

#1

Post napisał: ahabich » 04 lip 2015, 00:47

Co koledzy polecają z suwmiarek elektronicznych 150 mm ?
Patrzyłem na ceny mitutoyo, ale 500 za suwmiarkę to nie ta półka cenowa

Limit stoi za 100-150 zł - nada się to do czegoś?


Kiedyś bawiłem się suwmiarką za "20" zł z lidla albo biedronki sprawdzając ją na płytkach wzorcowych - wskazywała idealnie (aż dziw), ale nie wiem jak jest z powtarzalnością czy czasem życia takiej suwmiarki i wolałbym coś jednak ciut lepszego



Tagi:


_Mateo_
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 25
Rejestracja: 13 lut 2012, 20:48
Lokalizacja: Kraków

#2

Post napisał: _Mateo_ » 04 lip 2015, 07:49

Ja kupiłem kiedyś z biedronki, chyba właśnie 20-30zł kosztowała. Nie kupiłem jej aby mieć super dokładne urządzenie pomiarowe, nastawialem się że będzie przekłamywać i pokazywać co chce. Jednak o dziwo mam ją już dłuższy czas i dalej działa poprawnie, tylko baterie trzeba czesto wymieniać ;) Na co dzień jednak używam tradycyjnej suwmiarki ale ta jest dość fajnym i tanim :) uzupełnieniem.
Pozdrawam


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5340
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#3

Post napisał: jasiu... » 04 lip 2015, 08:16

Jeśli nie masz na Mitutoyo, to kup najtańszą z marketu. Zobacz http://cowlidlu.blogspot.de/2015/03/suw ... lidla.html - na pewno jej jakość jest nie gorsza od Limita. W końcu to ten sam chiński producent. Więcej, może i ta z Lidla będzie lepsza. Skąd wiem, ano miałem obie w rękach i gdybym miał wybierać, wybrałbym lidla.

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7972
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Suwmiarka elektroniczna 150 mm - co wybrać..

#4

Post napisał: WZÓR » 04 lip 2015, 10:37

ahabich pisze:Co koledzy polecają z suwmiarek elektronicznych 150 mm ?
Patrzyłem na ceny mitutoyo, ale 500 za suwmiarkę to nie ta półka cenowa

Limit stoi za 100-150 zł - nada się to do czegoś?


Kiedyś bawiłem się suwmiarką za "20" zł z lidla albo biedronki sprawdzając ją na płytkach wzorcowych - wskazywała idealnie (aż dziw), ale nie wiem jak jest z powtarzalnością czy czasem życia takiej suwmiarki i wolałbym coś jednak ciut lepszego
Będzie pokazywała taki wymiar , ale trwałość tej suwmiarki jest kiepska.
Jak będziesz ją używał amatorsko , tj. od czasu do czasu to posłuży Tobie.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

Awatar użytkownika

clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#5

Post napisał: clipper7 » 04 lip 2015, 10:40

Limit'u raczej nie kupuj, jakość chińska, a cena dużo wyższa, chcą uchodzić za Firmę. Tanie chińczyki z reguły pokazują OK, ale ich żywotność jest marna, często pożerają baterie, są wrażliwe na szybkość rozsuwania szczęk. Często mają niedopracowane szczegóły, np. wyłączają się po kilkudziesięciu sekundach, każde ponowne włączenie wymaga zerowania itp. Poszukaj okazji, ja kiedyś kupiłem kilka używanych sztuk TESA ( na marginesie, dobra firma) z narzędziowni, wszystkie okazały się OK. Dobre są też polskie VIS.
Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

Awatar użytkownika

ASOR
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 232
Rejestracja: 18 sty 2011, 18:13
Lokalizacja: Warszawa

#6

Post napisał: ASOR » 04 lip 2015, 12:47

Z moich doświadczeń VIS faktycznie jest niezły. Ae tak naprawdę moim zdaniem lepsza jest zwykła suwmiarka z noniuszem. Elektroniczne mają dwie wady: bateria pada w najgorszym możliwym momencie (pilna robota, 9 wieczorem w sobotę) i bardzo łatwo przestawić przez pomyłkę zero, dzięki czemu uzyskuje się cześć wykonaną do 2 setek, ale przewaloną o 3 mm.
Zwykła działa zawsze i zawsze pokazuje wymiar bezwzględny. Od kilku lat cyfrowy VIS leży w szufladzie bez baterii a w użyciu jest jakaś średniej klasy suwmiarka z czytelnym noniuszem do 0,05.
Takie moje 0,03PLN.


dawca87
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 260
Rejestracja: 15 mar 2010, 21:38
Lokalizacja: Osw wlkp

#7

Post napisał: dawca87 » 04 lip 2015, 13:29

Z moich doświadczeń tylko mitutoyo. Ja swoją na allegro bez f-ry kupiłem za 200zł. Działa już kilka lat, zawsze pokazuje wymiar bezwzględny no i bateria jeszcze nie wymieniana. Uwaga na podróbki.

Edit: Mowie o nowej bo urzywki zdarzają się taniej


devgru
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 83
Rejestracja: 07 paź 2014, 23:48
Lokalizacja: warszawa

#8

Post napisał: devgru » 04 lip 2015, 14:42

Kiedyś w dziale giełda było ładnie pokazane na przykładach jak odróżnić podróbę od oryginału Mitutoyo, ale ogłoszenie się przeterminowało i zniknęło.
Może ktoś, kto ma o tym pojęcie napisze taki mały poradnik "jak nie dać się zrobić w ciula"?

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7972
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#9

Post napisał: WZÓR » 04 lip 2015, 15:46

ASOR pisze:... Zwykła działa zawsze i zawsze pokazuje wymiar bezwzględny. ...
Ale na zwykłej suwmiarce trzeba się znać. :mrgreen:
Spotykam się z młodymi osobami (zaraz po szkole ) , które nie wiedzą do czego służy noniusz w suwmiarce.
.... , z moich obserwacji wynika , że ten proceder niewiedzy rośnie .

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


ak47
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 936
Rejestracja: 22 lis 2013, 12:54
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

#10

Post napisał: ak47 » 04 lip 2015, 18:04

Rośnie ponieważ wszędzie elektronika, nikt na skale przy korbie już prawie nie musi patrzeć, to samo dotknęło suwmiarek, jeszcze rozmaite mikrometry ciągle trzeba umieć czytać.

Dlatego też moim zdaniem młody po szkole powinien pierw porobić na manualu i nauczyć się pewnych rzeczy zanim dotknie CNC.

A co do suwmiarek, w pracy mam Sylvaca, bateria wytrzymuje rok mierzenia po 16 godzin dziennie. Nie szkodzą mu upadki, nurkowanie. Szybkie rozsuwanie szczęk też nie ma wpływu na pomiary. W domu mam zwykłą gdyż to co robię i tak nie potrzebuje większej dokładności pomiarów, a jak potrzebuje to jest mikrometr.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pomiary, Kalibracja, Narzędzia Pomiarowe”