Sterowanie Philips 432T,napęd Indramat awaria

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
blasterpl
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1863
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:49
Lokalizacja: jelenia gora

Sterowanie Philips 432T,napęd Indramat awaria

#1

Post napisał: blasterpl » 10 kwie 2023, 17:00

Tokarka Maho Graziano GR200E na sterowaniu Philips 432T,napęd Indramat . Wygląda na to , ze padł napęd wrzeciona.Prześledziłem schematy i wychodzi , ze po przekręceniu hebla na napęd podawane jest napięcie 24v z niemiecka zwane "Ausselicht". w tym momencie jest to jedyne napięcie jakie dochodzi do napędu (żaden stycznik nie pracuje) , na wyświetlaczu (na napędzie) wyświetla się komunikat "No Power" i tak ma być aż do momentu uzbrojenia sterowania. Ale po max 2min wyświetlacz gaśnie i to już koniec.Żadne resety itp. nic nie dają , dopiero na drugi dzień udaje się odpalić ale po 2 min znowu to samo.Odnoszę wrażenie , ze czas do zgaśnięcia wyświetlacza jest z dnia na dzień coraz krótszy.Otworzyłem napęd i widzę , ze ktoś już kiedyś wymienił elektrolity(ale nie wszystkie) kilka jeszcze zostało oryginalnych. Czy elektrolity to dobry trop?
Obrazek
Obrazek
Obrazek




Mickey
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2023, 20:19

Re: Sterowanie Philips 432T,napęd Indramat awaria

#2

Post napisał: Mickey » 29 paź 2023, 20:21

a sprawdziłeś transofrmatory? u mnie kiedyś wysadziło jeden (ale bylo to slyszalne i widzialne) dziwne jest że wyswietlacz gaśnie a nie podaje błędu może to świadczy o awarii samego sterowania tego falownika

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”