Sterowanie giętarki Fasti Matik 4000 cnc

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
K4m1los
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 12 sty 2023, 15:30

Sterowanie giętarki Fasti Matik 4000 cnc

#1

Post napisał: K4m1los » 01 paź 2023, 18:05

Witam,
Jestem w posiadaniu giętarki do blachy firmy Fasti cnc, sterownik Fasti matik 4000 cnc, posiadam cały schemat do tego urządzenia, gdyby był komuś Obrazek potrzebny mogę wysłać, ale powracając do tematu,
urządzenie uruchomiłem mechanicznie wszystko działa, a nawet uruchamia się wyświetlacz, wygląda jakby wszystko było dobrze, w opcjach menu-parametry maszyna reaguje na zmianę pozycji/położenia listwy zaginającej/dociskowej (fabrycznie zamontowane enkodery), ale na tym się kończą niestety te dobre, w żaden sposób nie idzie jej uruchomić za pomocą przycisków/sterownika, pozostają tylko styczniki w skrzynce,
Prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że zostało odcięte sterowanie zderzaka tylniego, który został również zdemontowany

Moje pytanie brzmi, czym mogę zastąpić ten sterownik, oglądałem gotowe kontrolery cnc, ale nigdy nie miałem z nimi styczności, zależy mi na tym, żeby podłączyć do niego enkoder od listwy zaginajacej, żeby ten sterował falownikiem, który w odpowiednim momencie wyłączy silnik od listwy zaginajacej, wiem że nie jest to precyzyjne rozwiązanie, ale powinno w zupełności wystarczyć,

Poniżej załączam zdjęcie zaginarki, może ktoś miał styczność z tym sterownikiem



Wróć do „Elektronika CNC”