Sterowanie falownikiem (impulsy?)

może coś innego

Dyskusje dotyczące silników elektrycznych i falowników.

Autor tematu
sbs
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 8
Posty: 84
Rejestracja: 30 wrz 2010, 20:11
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Sterowanie falownikiem (impulsy?)

#11

Post napisał: sbs » 29 sty 2018, 22:16

Ok. na pewno się odezwę jak tylko ogarnę mechanikę.




Autor tematu
sbs
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 8
Posty: 84
Rejestracja: 30 wrz 2010, 20:11
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Sterowanie falownikiem (impulsy?)

#12

Post napisał: sbs » 08 lut 2018, 22:35

Z mechaniką powoli walka kończy się, czas na sterowanie, a więc kolego atlccała nadzieja w tobie. Silnik 1440 obr/min motoreduktor (zakładam że silnik będzie obracał się z prędkością około 1200 obr/ min ) obwód szablonu ok 1500 mm średnica rolki prowadzącej w której będzie enkoder 12mm myślę że będzie obracał się z prędkością około 100 obr/ min, jaki impulsator byłby do tego odpowiedni?
Pozdrawiam
Stanisław.


atlc
Posty w temacie: 6

Re: Sterowanie falownikiem (impulsy?)

#13

Post napisał: atlc » 08 lut 2018, 23:12

Maila widziałem, ale nie miałem czasu odpisać.
100 obr./min. to obroty szablonu czy przeliczyłeś już to na obroty rolki?


Autor tematu
sbs
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 8
Posty: 84
Rejestracja: 30 wrz 2010, 20:11
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Sterowanie falownikiem (impulsy?)

#14

Post napisał: sbs » 09 lut 2018, 08:43

atlc pisze:100 obr./min. to obroty szablonu czy przeliczyłeś już to na obroty rolki?

Przeliczyłem to na obroty rolki. nie jest to wartość stała, będzie to oczywiście korygowane w zależności od efektów i czasu obróbki, gdyby okazało się że obroty dla enkodera są zbyt małe to można zastosować przełożenie .


atlc
Posty w temacie: 6

Re: Sterowanie falownikiem (impulsy?)

#15

Post napisał: atlc » 12 lut 2018, 19:36

Jeżeli będziesz brał falownik Micno to upewnij się u dystrybutora, że dla najniższej częstotliwości impulsów możesz ustawić wyższą wartość częstotliwości wyjściowej falownika niż dla wartości najwyższej (krzywa ma być malejąca).
Jak nie to można to skonfigurować na PID i wtedy pójdzie bez problemu.
Falownik ma wejście 100 kHz z tego co pamiętam, więc biorąc pod uwagę już bardzo małą średnicę rolki i jej niską prędkość obrotową(poniżej 2 obrotów na sekundę) to enkoder dobrze żeby miał przynajmniej 1000 impulsów na obrót, a najlepiej więcej. Ewentualnie należy enkoder napędzać paskiem zębatym od rolki, tak, żeby wygenerować jak najwięcej impulsów na obrót, dzięki czemu reakcja falownika na zmianę prędkości rolki będzie płynniejsza i dokładniejsza.
Link do przykładowego enkodera wysyłam na PW, tak, żeby nie reklamować sklepów.


Autor tematu
sbs
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 8
Posty: 84
Rejestracja: 30 wrz 2010, 20:11
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Sterowanie falownikiem (impulsy?)

#16

Post napisał: sbs » 13 lut 2018, 08:41

atlc pisze:
12 lut 2018, 19:36
Jeżeli będziesz brał falownik Micno to upewnij się u dystrybutora, że dla najniższej częstotliwości impulsów możesz ustawić wyższą wartość częstotliwości wyjściowej falownika niż dla wartości najwyższej (krzywa ma być malejąca).
Jak nie to można to skonfigurować na PID i wtedy pójdzie bez problemu.
Falownik ma wejście 100 kHz z tego co pamiętam, więc biorąc pod uwagę już bardzo małą średnicę rolki i jej niską prędkość obrotową(poniżej 2 obrotów na sekundę) to enkoder dobrze żeby miał przynajmniej 1000 impulsów na obrót, a najlepiej więcej. Ewentualnie należy enkoder napędzać paskiem zębatym od rolki, tak, żeby wygenerować jak najwięcej impulsów na obrót, dzięki czemu reakcja falownika na zmianę prędkości rolki będzie płynniejsza i dokładniejsza.
Link do przykładowego enkodera wysyłam na PW, tak, żeby nie reklamować sklepów.
Dzięki atlc dzisiaj będę rozmawiał z dystrybutorem Micno.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Elektryczne / Falowniki”