Step2cnc

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu STEP2CNC

Autor tematu
georg66
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 29 lip 2013, 16:15
Lokalizacja: polska

Step2cnc

#1

Post napisał: georg66 » 01 kwie 2015, 11:14

Witam,
w załączmiku dodałem plik, w którym program Step2cnc zatrzymuje się na 133 lini.
Posiadam wersję demo oraz z zakupioną licencją, próbę robiłem na kilku komputerach i w różnych systemach. W wielu przypadkach sie to powtarza. Na głównym komputerze cały czas.
program z licencją na głównym komputerze. Po reinstalacji programu Step2cnc oraz bez żadnych zmian w głównym komputerze wyskoczył nowy kod do aktywacji. Nie rozumiem dlaczego.
Proszę forumowiczów, którzy maja ten program o sprawdzenie, czy u nich występuje to samo.
Ja zaczynam od 130 lini i nic sie nie dzieje przy 133, można tylko wyłączyć program.
Proszę zauważyć, że w kodzie wszytko powtarza się cyklicznie.
Pozdrawiam.
Załączniki
kod z bledem.txt
linia 133
(2.79 KiB) Pobrany 301 razy



Tagi:


bh91
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 894
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:00
Lokalizacja: Radom

#2

Post napisał: bh91 » 02 kwie 2015, 15:13

Bo w tym programie masz tak, że jak go skasujesz to musisz użyć drugiego kodu. Rozwiązanie archaiczne, ale jakże skuteczne w wyciąganiu $ choć nie sądzę, że ktoś zostaje przy tym programie. Również miałem pełną wersję, ale niestety nie dało się zarabiać na tym.

Twój plik sprawdziłem na pikoCNC - przeszedł bez problemu, symulacja poszła do końca. Program wygląda na wypalarkę plazmową? (kody M3 i M5 zamiast Z).

Spróbuj jeszcze puścić inny program i zobaczyć czy się zatrzyma też - być może jakieś ograniczenie ilości linii kodu się włączyło?
Jest robota - jest pinonc :wink:


Autor tematu
georg66
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 29 lip 2013, 16:15
Lokalizacja: polska

#3

Post napisał: georg66 » 02 kwie 2015, 16:20

bh91 pisze:Bo w tym programie masz tak, że jak go skasujesz to musisz użyć drugiego kodu. Rozwiązanie archaiczne, ale jakże skuteczne w wyciąganiu $ choć nie sądzę, że ktoś zostaje przy tym programie. Również miałem pełną wersję, ale niestety nie dało się zarabiać na tym.

Twój plik sprawdziłem na pikoCNC - przeszedł bez problemu, symulacja poszła do końca. Program wygląda na wypalarkę plazmową? (kody M3 i M5 zamiast Z).

Spróbuj jeszcze puścić inny program i zobaczyć czy się zatrzyma też - być może jakieś ograniczenie ilości linii kodu się włączyło?
To taka samoróbka. Kody M3 i M5 załączają / wyłączają palnik. Mam wiecej takich plików ale w każdym się zatrzymuje, np. mam 1700 lini a stanie na 1300. Ale zawsze na G04. Nie chcę wrzucać tyle plików na forum. Wszystkie są jednakowo wygenerowane. Na LinuxCNC nie ma problemu.
Dzięki za odpowiedź.


bh91
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 894
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:00
Lokalizacja: Radom

#4

Post napisał: bh91 » 03 kwie 2015, 12:45

No właśnie... to dla tego ja zmieniłem program na niezawodny - maszyna dosłownie zmieniła się nie do poznania. Już nie wspominając o reżimie pracy silników i przyśpieszeniach.

Np. przy step2CNC gubienie kroków to była codzienność. Myślałem, że to wina maszyny - na piko jeździ 5 m/s (na step ledwo 2m/s potem działy się cuda). Komputer i maszyna te same.

Myślę, że najprościej będzie zmienić soft a do twórcy STEPA słać plik po pliku i niech pisze co nie tak z nimi. Płacisz - wymagasz i musisz dostać jakość która zapewni możliwość jakiejkolwiek pracy.
Jest robota - jest pinonc :wink:


jarekk
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1701
Rejestracja: 17 mar 2006, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk

#5

Post napisał: jarekk » 03 kwie 2015, 19:39

bh91 pisze: piko jeździ 5 m/s (na step ledwo 2m/s potem działy się cuda)
Pamiętaj porównujesz działanie programu sterującego impulsami LPT pod Windows i niezależnego, zewnętrznego sterownika.

Dopiero porównanie z Machem byłoby miarodajne.

georg66 - Poproś o kolejny kod aktywacji - choć wydaje mi się że powinien zadziałać stary ( jeżeli to jest problemem). Wyślij maila do firmy - jakbyś miał problem z odpowiedzią to daj mi info na PW, mam bezpośredni kontakt z autorem tego softu.


bh91
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 894
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:00
Lokalizacja: Radom

#6

Post napisał: bh91 » 04 kwie 2015, 07:16

Hej!
Pamiętam doskonale. Macha też odpalałem i działało ładnie, ale zdecydowałem się na tańszy i prostszy step2cnc. PIKO też wtedy zdawał mi się skomplikowany, dodatkowo, że miał dedykowaną elektronikę - dopiero zaczynałem.

Niestety co do STEPa zawiodłem się przy pierwszym programie który nie był kwadratem lub kołem... Sprzedawca rozkładał ręce, zwalając winę na komputer - ten zmieniłem z laptopa na stacjonarny (który do dziś mam) - zmiany pozytywnej nie było. Podczas trwania programu nie można było nic nacisnąć - naciśnienie = zgubiony krok. Kiedyś też miałem wygaszacz ekranu - jak weszło w wygaszenie i powróciło = zgubione kroki. Testowałem to na machu i na piko - nie zauważyłem podobnych efektów.

Jak najbardziej jest to dobry program dla początkującego. Ale innym razem nie dał bym za niego takiej kasy. Oczywiście do produktów mechanicznych od Piotra nic nie mam - po sąsiedzku sobie korzystają z takich, a obcuję z tą firmą vis a vis od 4 lat. Ale nie korzystają ze stepa o dziwo.

Wracając do programu i problemu z zatrzymywaniem. Jeśli nie będziesz miał wskazanej przyczyny - żądaj zwrotu. Program w takim razie nie nadaje się do pracy, a taki zdaje się kupiłeś. Ja swój sprzedałem wraz z maszyną i komputerem który tym sterował.

Pozdrawiam i życzę spokojnych świąt - z dala od maszyn :wink:
Jest robota - jest pinonc :wink:


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#7

Post napisał: kubus838 » 04 kwie 2015, 10:37

Witam

Od czterach lat korzystam ze STEP2CNC i podobne problemy miałem czyli zatrzymywanie podczas obróbki kiedy sam komputer nie był przygotowany do pracy a oprócz tego na tym komputerze było robione jeszcze inne rzeczy. Jeżeli chcesz używać komputera do obsługi cnc to musisz na nim robic tylko to. System trzeba odpowiednio przygotować tzn. usunąć wszelkie programy antywirusowe i oczywiście usunąć wszelkie programy z autostartu. Ten komputer nie może być podłączony do internetu - poprostu internet musi być odłączony. Ja mam tak przygotowany komputer i działa. Jeżeli masz problem to zainstaluj jeszcze raz system usuń wszelkie aplikacje które się włączaja przy starcie systemu i oczywiście musisz sprawdzić działanie portu lpt. Powyłącząć wszelkie wygaszacze oraz zablokwać "usypianie" komputera.

Prześlij mi plik na którym robisz g-cody tak abym mógł go sprawdzić. A jakiego postprocesora używasz.

robert


Autor tematu
georg66
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 29 lip 2013, 16:15
Lokalizacja: polska

#8

Post napisał: georg66 » 07 kwie 2015, 07:20

kubus838 pisze:Witam

Od czterach lat korzystam ze STEP2CNC i podobne problemy miałem czyli zatrzymywanie podczas obróbki kiedy sam komputer nie był przygotowany do pracy a oprócz tego na tym komputerze było robione jeszcze inne rzeczy. Jeżeli chcesz używać komputera do obsługi cnc to musisz na nim robic tylko to. System trzeba odpowiednio przygotować tzn. usunąć wszelkie programy antywirusowe i oczywiście usunąć wszelkie programy z autostartu. Ten komputer nie może być podłączony do internetu - poprostu internet musi być odłączony. Ja mam tak przygotowany komputer i działa. Jeżeli masz problem to zainstaluj jeszcze raz system usuń wszelkie aplikacje które się włączaja przy starcie systemu i oczywiście musisz sprawdzić działanie portu lpt. Powyłącząć wszelkie wygaszacze oraz zablokwać "usypianie" komputera.

Prześlij mi plik na którym robisz g-cody tak abym mógł go sprawdzić. A jakiego postprocesora używasz.

robert
Witam
Wybrałem ten program bo jest prosty w obsłudze. Wszystko co radzisz zrobiłem wcześniej,mam tylko system i program Step2cnc, wszystko powyłączane, tylko po reinstalce musiałem poprosić o nowy kod aktywacyjny. W/g licencji został mi jeszcze jeden. Dalej to nie pomaga. Dziwne tylko, że na innym komputerze mam demo i jest to samo. Ogólnie sprawdziłem na 3 komputerach i laptop. Systemy WinXP x 2 i Win7 x 2. Wszędzie to samo. Autor twierdzi, że to wina komputera(pech, wszystkie 4?). Dlatego napisałem na Forum, że może jest ktoś, kto używa tego programu i sprawdziłby ten mój nieszczęsny plik. Plik tworzę w LazyCam pełna wersja, postprocesor dopasowałem do swoich potrzeb, dlatego w pliku wszystko się powtarza.


jarekk
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1701
Rejestracja: 17 mar 2006, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk

#9

Post napisał: jarekk » 07 kwie 2015, 08:53

Podaj proszę wersję programu i jaki system operacyjny użwasz. Zainstaluję u siebie ( na Windows 7 na starym laptopie z LPT) i zobaczę jak pójdzie.

Na nowszej wersje z zewnętrznym sterownikiem ethernetowym poszło - ale akurat to nie jest niespodzianka, bo Gkod wygląda ok.


Autor tematu
georg66
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 29 lip 2013, 16:15
Lokalizacja: polska

#10

Post napisał: georg66 » 07 kwie 2015, 09:11

jarekk pisze:Podaj proszę wersję programu i jaki system operacyjny użwasz. Zainstaluję u siebie ( na Windows 7 na starym laptopie z LPT) i zobaczę jak pójdzie.

Na nowszej wersje z zewnętrznym sterownikiem ethernetowym poszło - ale akurat to nie jest niespodzianka, bo Gkod wygląda ok.
Witaj
Step2cnc4 i windows XP. Podoba mi się ten program i nie chcę go tak szybko skreślać. Wolałbym rozwiązać problem.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „STEP2CNC”