Sprzęt do piaskowania hobbistycznie

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
Mr.Dex
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 05 mar 2020, 06:41

Sprzęt do piaskowania hobbistycznie

#1

Post napisał: Mr.Dex » 05 mar 2020, 06:45

Cześć.
Potrzebuję kompresor i urządzenie do piaskowania i sodowania na własne potrzeby. Mam do sodowania karoserię samochodu i okazjonalnie do piaskowania jakieś felgi czy maszyny na własne potrzeby głównie.
Kompresor myślałem nad tym
https://www.olx.pl/oferta/kraft-dele-ko ... C2xYo.html
I do tego taką piaskarkę: https://www.olx.pl/oferta/bass-polska-p ... CQaUf.html .
Czy ten kompresor da radę "napędzić" tą piaskarkę?
Korzystał ktoś na początku swojej działalności z podobnego sprzętu?
Tak jak mówię, sprzęt mi jest potrzebny głównie na własne potrzeby, więc nie chce wydawać nie wiadomo ile tysięcy aby przez większość czasu stało ;)




mirko
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 21
Rejestracja: 25 sty 2017, 21:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Sprzęt do piaskowania hobbistycznie

#2

Post napisał: mirko » 05 mar 2020, 07:12

Nawet gdybyś miał używać tego zestawu hobbystycznie , bardzo hobbystycznie , to szybko dojdziesz do wniosku,
że straciłeś pieniądze i mnóstwo czasu , a cel nie został osiągnięty. (mam na myśli np.piaskowanie karoserii samohocodu)


ambasada
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 83
Rejestracja: 11 sty 2019, 19:53

Re: Sprzęt do piaskowania hobbistycznie

#3

Post napisał: ambasada » 05 mar 2020, 07:39

Posiadam sprężarkę Wan-AW 3 tłokowa w układzie v wydajność 80m3/h ze zbiornikiem 1500litrów, piaskarkę samorobną bardzo podobną do tej z linku ale jedno zbiornikową, do tego komorę do piaskowania małych rzeczy (wejdzie max felga 16`). Ledwo ta sprężarka daje rade, piaskuje na ciśnieniu max 5 atm, małe elementy. Jak mam wypiaskować coś mniejszego niż felga to wole to komuś zawieźć do piaskowania.
Tym co pokazałeś nie wypiaskujesz karoseri samochodu, nawet drzwi...... a i wątpię żeby dało się bez problemu piaskować części wielkości gaźnika ....
Odpuść sobie ten sprzęt, zaponij, chyba że masz chęć po prostu wydać kase....... to pojedź se w ciepłe kraje na wycieczke. :)


atlc
Posty w temacie: 1

Re: Sprzęt do piaskowania hobbistycznie

#4

Post napisał: atlc » 05 mar 2020, 15:56

Nie zgodzę się z kolegą ambasada co do jednego - nie jedź do ciepłych krajów, bo wirusa złapiesz.
Co do reszty - 100% racja, szkoda czasu, pieniędzy, zdrowia i nerwów na te sprzęty.

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7781
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Sprzęt do piaskowania hobbistycznie

#5

Post napisał: tuxcnc » 05 mar 2020, 20:04

Mr.Dex pisze:
05 mar 2020, 06:45
Czy ten kompresor da radę "napędzić" tą piaskarkę?
Z zasady piaskarka ma takie zapotrzebowanie na powietrze, że każdy kompresor okazuje się za mały.
Czyli nawet jeśli wydasz pięć tysięcy złotych, to nie będzie to działać dobrze.
W warunkach amatorskich, ale do bardzo małych detali, sprawdza się coś takiego co przypomina pistolet malarski, ale napełnia się go piaskiem. Mam takie cudo i tani kompresor za kilka stówek. Działa to tak, że kilka sekund piaskuję, a potem trzeba czekać aż kompresor dobije ciśnienia. Normalnie masakra i masochizm, ale inwestycja żadna, a małe drobiazgi da się obrobić.
Natomiast żeby raz w życiu wypiaskować cztery felgi, to trzeba to komuś zlecić a nie robić głupie inwestycje.


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

Re: Sprzęt do piaskowania hobbistycznie

#6

Post napisał: upanie » 05 mar 2020, 21:44

Popatrz tu:
Koleś piaskuje mustanga. Kompresor ma istotnie słabszy od Twojego i jakoś dał radę.
Czy ma to sens? Narobił się jak cholera a i koszt pewnie niemały a jakość też du** nie urywa.
Cały samochód piaskować to w cholerę bym nie chciał czymś takim. Ale felgę czy coś mniejszego to czemu nie?

Dodane 26 minuty 18 sekundy:
No i jeszcze to:


Kompresor 4kW, 650l/min, 1500l.

Dodane 33 minuty 49 sekundy:
I jeszcze realistyczne spojrzenie na temat:
We wcześniejszych filmach można zobaczyć jaki ma sprzęt.
czilałt...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”