SolidWorks a współdzielenie szkicu ??


Autor tematu
JaFuzz
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 46
Rejestracja: 26 wrz 2008, 09:21
Lokalizacja: Gdynia

SolidWorks a współdzielenie szkicu ??

#1

Post napisał: JaFuzz » 05 lis 2008, 21:10

Witam, jako że jest to mój pierwszy post na tym forum, witam wszystkich tymbardziej serdecznie. :D
Hobbystycznie zajmuję się projektowaniem w programach do tworzenia brył przestrzennych, projektuję i buduję wózki do landkitingu (JaFuzzBuggy.com). Szkolę się na programistę maszynerii CNC :mrgreen:
Od jakiegoś czasu walczę z SolidWorksem... wcześniej pracowałem na Inventorze... nie jestem sobie w stanie poradzić z bardzo prostą sprawą rysunkową, może ktoś z szanownych kolegów pomoże. Poniższy rysunek felgi do buggy narysowałem bez najmniejszych problemów w inventorze:

Obrazek

stworzenie użebrowania wzmacniającego, nie nastręczało większych problemów (opcja współdzielenia szkicu oraz szyk kołowy). W solidworksie nie mogę tego wyrysować :( szkic 3d stworzony na współpłaszczyźnie szkicu użytego do stworzenia wyciągnięcia przez obrót, nie daje się wyciągnąć dla uzyskania pojedynczego żebra... jak to rozgryźć?



Tagi:

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#2

Post napisał: bildder » 05 lis 2008, 21:47

Zebro w SolidWorks wykonuje sie ze szkicu plaskiego, nie 3D! Po co jakis szkic wspoldzielony, przeciez do obrotu byl inny szkic to nie wiem jak mozna go uzyc kolejny raz. Zebro ze szkicu 3d musi byc zamknietym konturem i podczas operacji wyciagniecia nalezy wsazac wektor kier. - moze to byc tymczasowa os lub szciana czolowa tulei.
Załączniki
zebro.zip
wer. SW 2008
(135.91 KiB) Pobrany 252 razy
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


Autor tematu
JaFuzz
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 46
Rejestracja: 26 wrz 2008, 09:21
Lokalizacja: Gdynia

#3

Post napisał: JaFuzz » 05 lis 2008, 22:37

kurcze... i tak nie wychodzi... :wink: może za dużo browara dzisiaj :mrgreen: spróbuje jutro
... tak czy siak dzięki za odp.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”